Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

jak wykorzystujemy smartfony

Jak wykorzystujemy smartfony? Wiele się zmieniło…

Pytanie jak wykorzystujemy smartfony postawił Honor, a odpowiedzi na jego polecenie szukała firma Kantar Millward Brown. Wyniki pokazują, że odkąd tradycyjne telefony ustąpiły miejsca smartfonom, wiele się zmieniło. Co więcej, inaczej korzystają ze swoich urządzeń kobiety, a inaczej mężczyźni. Inaczej pokolenie Z, inaczej pokolenie Y. Zobaczcie co jaką prawdę o używaniu smartfonów w Europie wyjawiły badania Kantar Millward Brown.

Jak wykorzystujemy smartfony?

W naszych czasach smartfony nadal służą młodym Europejczykom do dzwonienia (92%) i wysyłania SMS-ów (83%). Ale za najważniejsze funkcje telefonów uważają nie tylko te dwie podstawowe. Prawie połowa badanych zaliczyła do nich także:

  • fotografowanie (87%),
  • korzystanie z social media (78%),
  • czytanie e-maili (83%),
  • szukanie informacji w sieci (80%).

Abonament dla rodziny

Jak wykorzystujemy smartfony – kobiety, a mężczyźni

Różnica płci także ma swoje przełożenie na sposób użytkowania smartfonów. Kobiety zdecydowanie częściej niż mężczyźni z ich pomocą korzystają z mediów społecznościowych (91% – k, 84% -m) oraz wysyłają i odbierają wiadomości tekstowe (90% -k, 77% – m). Częściej też fotografują używając swojej komórki (91% -k, 84% – m).

korzystanie ze smartfonow - kobiety i mezczyzni

Jak korzystamy z komórek w zależności od wieku?

Oferty na internet domowy

Także wiek wpływa na sposób korzystania z urządzeń mobilnych. Pokolenie Z (wiek 15-24 lata) używa smartfonów w dużej mierze w celach rozrywkowych, czyli do gier albo komunikacji ze znajomymi przez social media. Pokolenie Y (wiek 25-38) posługują się smartfonami znacznie częściej jako narzędziami do pracy i tradycyjnej komunikacji (SMS, MMS, e-mail, rozmowy).

korzystanie z komórek pokolenia Y i Z

A jak Polacy korzystają ze smartfonów?

Najtańsze sieci komórkowe w Polsce

Okazuje się, że Polacy nieco częściej niż inni rozmawiają przez telefon i znacząco częściej (od reszty Europy) wysyłają i odbierają SMSy. Bijemy też na głowę całą resztę w ilości wysyłanych i odbieranych MMS-ów. To zdaje się ważna informacja dla operatorów, którzy jakże często w swoich ofertach każą za nie płacić… A jednak nie wszyscy wysyłają zdjęcia przez WhatsApp… To zresztą korespondowałoby z wynikami badań GUS-u, obejmującymi 2017 rok. Wynika z nich, że wysyłamy nieco mniej SMS-ów w porównaniu z 2016 rokiem, ale za to więcej MMS-ów właśnie!

korzystanie ze smartfonow - polska

W zasadzie jak spojrzeć na wyniki, to większość rzeczy robimy na smartfonach częściej niż przeciętnie… Częściej fotografujemy, częściej korzystamy z mediów społecznościowych. Okazuje się też, że nawet z budzika i kalkulatora korzystamy częściej niż reszta Europy. Może to oznacza, że generalnie więcej czasu spędzamy na korzystaniu ze smartfonów? Ciekawe…

A wiecie jak określają się młodzi Polacy?  Tak, jak Czesi mają się za indywidualistów, lubiących spędzać czas poza miastem. Czy Wy też tak właśnie postrzegacie młodych Polaków?

Tani abonament bez telefonu?

Podsumowując inwestowanie w aparaty w smartfonach oraz zwiększanie ich wydajności jak najbardziej ma sens. To po prostu odpowiedź na rynkowe zapotrzebowanie.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *