Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Najtańszy abonament bez telefonu

Najtańszy Abonament Bez Telefonu

Porównanie abonamentów 2019

Porównanie abonamentów 2020

Ledwie rozpoczął się rok 2018, a już kilka jego tygodni mamy za sobą i powoli zbliża się koniec stycznia. Ale w końcu przynajmniej pojawił się jakiś śnieg. Zapewne wszystkie dzieci liczą teraz na to, że wytrzyma on całe ferie i w końcu będą można złapać sanki w dłoń, porzucać się bałwanami i ulepić śnieżki. No bo co to za ferie bez śniegu? Jednak dla ich rodziców są rzeczy ważniejsze. Jak chociażby kończąca się umowa na telefon. I zapewne wielu z Was z tej okazji zastanawia się, jaki może być dla nich najtańszy abonament bez telefonu? Jeżeli tak właśnie jest, to przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie nasze porównanie ofert, w którym wybieramy najciekawszy abonament bez telefonu spośród ofert komórkowych 15 różnych operatorów. Zapraszamy także do sprawdzenia innych naszych porównań i rankingów najtańszych abonamentów.

Podstawowa kwestia, to wybór pewnych kryteriów. Nawet wybierając tani abonament bez telefonu, lepiej uwzględnić co najmniej kilka. W dzisiejszych czasach korzystanie z telefonów to nie tylko dzwonienie. Równie ważne są SMS-y i coraz bardziej także internet. Jednocześnie coraz rzadziej (lub niemal w ogóle) musimy dzwonić na numery stacjonarne oraz wysyłać MMSy- tymi najczęściej dzielimy się poprzez aplikacje typu Messenger, Instagram czy Snapchat. Stąd też postanowiliśmy przyjąć następujące kryteria na najtańszy abonament.

Kryteria:

 • Nielimitowane połączenia na komórki/SMSy
 • Pakiet internetowy minimum 2 GB
 • Dopuszczalne płatne połączenia na numery stacjonarne/MMSy

Tak więc, według tego najtańszy abonament bez telefonu będzie jednocześnie posiadał wystarczająco usług, aby był faktycznie użyteczny według obecnych standardów. Sprawdź, jak takie zestawienie wypadnie na tle ofert komórkowych, jakie dostępne są obecnie rodzimych operatorów. Poniżej tabela porównań w kategorii najtańszych abonamentów. Oferty aktualne na dzień 22.01.2018. Sprawdź również porównania na najmniejszych abonamentów ze wszystkich miesięcy.

Najtańszy abonament ranking ofert:

OperatorTaryfa

Opłata

Pakiet
Danych

Więcej
1. Premium MobileFreedomPL

16,70 zł

3 GB

l
2. Virgin MobilePlan 1

19,00 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
3. FM Mobile

Best MOVE

free 19,90

19,90 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
4. Vectra

Plan Bezlimit

5 GB

19,90 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
5. Netia#DużoSię

19,90 zł

4 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
6. Lajt Mobile

Lajtowy No Limit

4 GB LTE

19,99 zł

4 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
7. PlushPlush Abo

25,00 zł

15 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
8. FolxSubskrypcja Folx

29,99 zł

20 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
9. Nju Mobile

Wszystko nie więcej

niż 29 zł

29,00 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
10. Red Bull Mobile

RBM Energy z usługą

„Miesiąc bez limitów”

29,00 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
11. T-mobileT1 na 24 miesiące

29,95 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
12. MultimediaBez limitu 29,99 zł

29,99 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
13. OrangeStandardowy 39,99

39,99 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
14. PlayStan Nielimitowany

50,00 zł

Bez limitu
(ograniczenie
po 10 GB)

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
15. Plus

Ja+ Abonament

10 GB

59,99 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Podsumowanie porównania ofert komórkowych

Jak widać, rozrzut cen ofert jest bardzo duży, jednak z kronikarskiego obowiązku zamieszczamy oferty każdego operatora, który oferuje najtańszy abonament bez telefonu u nas przedstawiony jako abonament po niższej cenie. Widać też dość wyraźnie, że najwięksi operatorzy komórkowi w Polsce raczej stronią od tanich abonamentów – po prostu skupiają się na innych typach ofert.

Nasze porównanie na można podzielić na trzy grupy. Pierwsze to oferty abonamentowe do 20 zł za miesiąc. Zarówno ceny, jak i oferowana ilość pakietu internetowego są niemal na tym samym poziomie, chociaż pierwszy w porównaniu Premium Mobile  wybija się najmniejszą stawką miesięczną. Pomimo tego, że Premium Mobile z internetem bez telefonu jest jednym z n najmłodszych w tym rankingu, oferuje on dość ciekawe opcje. Co ciekawe, w tej grupie tylko Lajt Mobile nie pobiera opłat za połączenia z numerami stacjonarnymi lub za MMSy. Oferowane przez Vectrę i FM Mobile 5 GB za 20 zł/miesiąc wydaja się jednak być korzystniejsze, jeśli chodzi o najtańsze abonamenty.

tani-abonament

Oferty do 30 zł

W drugiej grupie naszego rankingu znaleźć można operatorów, którzy oferują nam najtańszy abonament w cenie od 25 do 30 zł. Tutaj już nie znajdziemy opłat za numery stacjonarne i tylko Multimedia ma płatne MMSy. W większości też mamy w tych ofertach o wiele więcej internetu. Najtaniej w tej grupie ma Plush – a do tego daje on aż 15 GB miesięcznie. Folx to aż 20 GB w każdym miesiącu (zaledwie 1,5 zł za 1 GB!). Nju Mobile za to oferuje stażowe, które co kilka miesięcy będzie zwiększać nam miesięczny limit internetu, a to także warto rozważyć. W tej grupie znalazły się także oferty T-Mobile i Multimediów, jednak mają one zaledwie po 2 GB na miesiąc za niecałe 30 zł. Za tą cenę dość mało, nawet jak na najtańszy abonament.

Abonament powyżej 30 zł

W ostatniej grupie mamy Orange, Play i Plusa. Najtańszy abonament w tych sieciach to miesięczny wydatek rzędu od niecałych 40 zł to nawet 60 zł. Sieci te oferują szereg różnych usług dodatkowych (na przykład darmowe pierwsze miesiące w Plusie, czy darmowe serwisy Tidal i ShowMax w Play’u), jednak ciężko jest je porównywać w tym rankingu. Aczkolwiek zawsze należy pamiętać, że główni operatorzy mogą polegać na własnych przekaźnikach, więc zawsze będą miały lepszy zasięg połączeń, niż operatorzy MVNO. Ale coś za coś.

Podsumowując, najtańsze oferty tego typu na pewno mogą się podobać. Zwłaszcza warto je rozważyć, gdy szukamy taniego abonamentu dla naszego dziecka – chociażby, gdy szykuje się na wyjazd na ferie. Nie będziemy musieli płacić dużo, a nasza pociecha będzie mogła zarówno bez przerwy pisać ze swoimi znajomymi, ale też komfortowo korzystać z internetu. Ale też nie do przesady, w końcu ferie są od zabawy na świeżym powietrzu ze znajomymi, nie od ciągłego oglądania z YouTube’a w jakości HD z czipsami w ręku. Wybierzmy więc swój najtanszy abonament i cieszmy się z oszczędności.

A Waszym zdaniem, jaki jest najlepszy najtańszy abonament bez telefonu? I warto płacić więcej za duże pakietu danych? Napiszcie w komentarzach!Pozostałe oferty sieci komórkowych

Nie znalazłeś w powyższym zestawieniu tego, co Cię interesuje? To jeszcze nie koniec! Poniżej prezentujemy pozostałe oferty operatorów komórkowych, którzy znaleźli się w powyższym porównaniu. Aby nie odbiegać zbytnio od tematu porównania i nie rozwodzić się nad dosłownie każdą możliwą ofertą w jednym miejscu, w ramach uzupełnienia porównania przedstawiamy po dwie inne najtańsze oferty abonamentowe, jednak już bez ograniczeń zastosowanych w powyższym porównaniu. Będzie to wybrany najtańszy abonament pozostałych ofert operatorów. Poniższe oferty aktualne są na dzień 13.04.2018

Premium Mobile oprócz najtańszego abonamentu FreedomPL (najtańszy abonament w Premium Mobile) oferuje między innymi Freedom1 oraz Freedom2. Freedom1 to oferta, w której znajdziemy nielimitowane rozmowy oraz SMS-y oraz 10 GB internetu LTE za 19,90 zł miesięcznie. W tej taryfie za minuty na telefony stacjonarne oraz za MMS-y zapłacimy jeszcze po 29 groszy. Za to w Freedom2 zarówno MMS-y, jak i połączenia na numery stacjonarne są już za darmo. Do tego w Freedom 2 dostajemy 20 GB internetu LTE – za ten abonament w Premium Mobile zapłacimy 24,70 zł miesięcznie.

W Virgin Mobile mamy między innymi Plan 2_24M za 29 zł miesięcznie, w którym mamy nielimitowane rozmowy zarówno na numery stacjonarne, jak i na numery komórkowe. Do tego darmowe SMS-y i MMS-y oraz 20 GB internetu na miesiąc. W taryfie Plan 3_24M dostajemy również nielimitowane usługi, a do tego 30 GB internetu na miesiąc. Ten najtańszy abonament kosztuje jednak juz 39 zł. Warto pamiętać jednak, że te taryfy są na okres 24 miesięcy, a nie na czas nieokreślony, gdzie w każdej chwili możemy zrezygnować z umowy.

FM Moblie – lub FM Group Mobile – ma obecnie taryfy Start 12m oraz Advance 12m. W pierwszej dostajemy nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz 10 GB internetu za 29,90 zł miesięcznie. W Advance 12m uzyskamy podobne nielimitowane usługi plus 15 GB internetu na miesiąc w cenie 39,90 zł. Oferta FM Mobile jest w tym przypadku o tyle ciekawa, że umowę możemy wybrać długość umowy: 12/24/36 miesięcy.

Vectra oprócz Planu Bezlimit 5 GB daje też między innymi Plan Bezlimit 11 GB czy Plan Bezlimit 6 GB UE. W pierwszym abonamencie oprócz 11 GB internetu miesięcznie mamy do dyspozycji nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y w cenie 24,90 zł miesięcznie. W drugim abonamencie  w cenie również 24,90 zł dostajemy 6 GB internetu ma miesiąc, ale w tym jest też 1,51 GB w ramach roamingu międzynarodowego w Unii Europejskiej. Poza tym za połączenia na numery stacjonarne zapłacimy 19 groszy za minutę połączenia.

Netia posiada między innymi taryfę #WszystkoSię, w której dostajemy nielimitowane usługi wraz z 10 GB internetu na miesiąc w cenie 29,90 zł. Ale Netia posiada też ciekawe pakiety za 9,90 zł każdy, w którym mamy do wyboru, albo same nielimitowane połączenia, nielimitowane SMS-y i MMS-y lub 10 GB internetu. Jeżeli ktoś szuka karty SIM do tylko jednej z tych rzeczy, to może zainteresować się tą opcją.

Lajt Mobile wśród swoich ofert posiada też taryfę Lajtowy no limit ROZMOWY DO WSZYSTKICH, gdzie za 14,99 zł miesięcznie mamy bez limitu na numery komórkowe i stacjonarne, SMS-y za 9 groszy oraz MMS-y za 33 groszy. Nie ma jednak w tej taryfie pakietu danych do wykorzystania. Jednak w taryfie Lajtowy no limit ROZMOWY SMSY/MMSY BEZ LIMITU + 1 GB takowy już jest. Tutaj za 17,99 zł miesięcznie dostajemy 1 GB internetu LTE wraz z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami.

Jeżeli zdecydujemy się na Plush, znajdziemy tutaj między innymi  najtańszy abonament za zaledwie 10 zł za miesiąc, w którym mamy nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet danych 1 GB. Jednak za połączenia na komórki i numery stacjonarne zapłacimy już 29 groszy za minutę. Za to w taryfie za 20 zł rozmowy na telefony stacjonarne oraz telefony komórkowe są już już darmowe. W przeciwieństwie do SMS-ów i MMS-ów, które kosztują 19 groszy za sztukę, W abonamencie za 20 zł mamy tez 3 GB internetu.

W przypadku sieci Folx nie dopiszemy niczego innego, ponieważ ten operator obecnie ma w ofercie tylko jeden typ subskrypcji, który już omówiliśmy w porównaniu powyżej.

W Nju Mobile znajdziemy także taryfę rozmowy – nie więcej, za 19 zł i jest to najtańszy abonament w Nju. Tutaj mamy rozmowy bez limitu na numery komórkowe i stacjonarne w kraju i w roamingu w UE, jak i SMSy i MMSy za odpowiednio 9 i 19 groszy. Oraz 1 GB danych – który po dwóch latach wzrośnie do 3 GB w ramach stażowego. Innym abonamentem w Nju jest najwięcej – nie więcej niż. W tej taryfie za 39 zł oprócz rozmów bez limitu na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMSy i MMSy oraz 20 GB na start, które po dwóch latach urosną do zawrotnej wartości 60 GB pakietu danych.

Red Bull Mobile ma tylko jeden abonament bez telefonu, który dostępny jest tylko przez stronę internetową. Ale w ramach sprawiedliwości przedstawimy tutaj ich oferty z telefonem 🙂 Najtańszy abonament z telefonem w Red Bull Mobile kosztuje 49 zł, gdzie dostajemy nielimitowane usługi, 10 GB internetu oraz 24 miesiące serwisu Tidal. Drugim tanim abonamentem bedzie ten za 69 zł, który różni się korzystniejszymi cenami telefonów oraz pakietem danych w wysokości 15 GB. W obydwu przypadkach niewykorzystane GB przechodzą na dwa kolejne miesiące.

W T-mobile najtańszy abonament kosztuje obecnie 29,95. W tej cenie mamy umowę na 6 miesięcy. Dostępna jest on jednak tylko online. w niej mamy nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy oraz promocyjnie 5 GB internetu na miesiąc. Inną opcją jest abonament T-mobile bez limitu, gdzie za 50 zł mamy nielimitowane usługi zarówno na połączenia, SMS, jak i na internet (na który jednak jest nałożony lejek po 10 GB).

Operator komórkowy i dostawca internetu Multimedia ma obecnie mocno zmienione oferty. Wśród nich znajdziemy np. najtańszy abonament za 14,99 zł, gdzie mamy nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy oraz 5 GB internetu. W drugim niedrogim abonamencie oprócz powyższych nielimitowanych usług dostaniemy 10 GB do wykorzystania w cenie 19,99 zł. Jednak musimy liczyć się z koniecznością podpisania umowy na 23 miesiące + 1 miesiąc aktywacji.

Orange oprócz abonamentu za 39,99 zł ma też plan komórkowy podstawowy za 29,99 zł, gdzie mamy 2 GB internetu, nielimitowane połączenia i SMSy za 20 groszy – jest to najtańszy abonament Orange. Innym rozwiązaniem od Orange będzie Plan komórkowy optymalny. Tutaj za 49,99 zł mamy nie tylko nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe, nielimitowane SMSy i MMSy, ale też nielimitowany internet (na który jednak jest nałożony lejek po 10 GB)

Play oferuje oprócz standardowego Stanu Nielimitowanego również Stan Nielimitowany Mini, gdzie za 30 zł dostajemy rozmowy bez limitów oraz 5 GB pakietu danych. SMSy i MMSy kosztują jednak już 19 groszy za sztukę. Ta oferta jest najtanszym abonamentem tego operatora. Poza tym w Play znajdziemy Stan Nielimitowany, gdzie mamy nielimitowane usługi, a do tego serwisy Tidal i ShowMax za darmo oraz osobną kartę SIM z internetem mobilnym do domu (100 GB na miesiąc). Jednak ten abonament będzie już kosztował na 70 zł miesięcznie.

Plus na wiosnę przeszedł zmiany w ofercie. Teraz w tej sieci najtanszy abonament bez telefonu kosztuje 30 zł miesięcznie. Mamy w nim 2 GB internetu (trzy pierwsze miesiące 4 GB) wraz z nielimitowanymi połączeniami do wszystkich, SMSami i MMSami. Inna alternatywą w sieci Plus jest abonament za 40 zł. Tutaj naturalnie również mamy nielimitowane usługi, a do tego dochodzi 4 GB internetu miesięcznie (12 GB przez pierwsze 3 miesiące)

Na teraz to tyle w porównaniach najtańszych abonamentów. Zapraszamy wszystkich również na pozostałe nasze porównania, najtańszy abonament występuje również na innych stronach i dotyczy porównań takich jak:  najtańsze abonamenty internetowe, czy najniższy abonament rodzinny, a także abonament z telefonem za 1 zł. Ponadto tanie oferty też w porównaniu na kartę. Wszystkie zestawienia  porównań znajdziecie na naszym portalu.Nowe porównanie na rok 2019

Nowy rok nastał, a z nim kolejne porównanie na najtańsze abonamenty bez telefonu. Chyba większość z Was doskonale wie, że takie abonamenty opłacają się najbardziej. Jeśli przy tym marzy Wam się nowy telefon, kupcie go oddzielnie. W ten sposób unikniecie niepotrzebnych wydatków w 2019 roku i będziecie mogli nieco zaoszczędzić. A o tym jak bardzo dowiecie się po przeanalizowaniu naszego rankingu na najtańsze abonamenty bez telefonu 2019!

Kryteria Wyboru

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dziś niezbędne minimum to:

 • nielimitowane rozmowy,
 • nielimitowane SMS-y,
 • przynajmniej 2 GB internetu.

Dlatego nasze porównanie ofert zawiera abonamenty spełniające właśnie te kryteria. Jak sami zobaczycie, wcale nie trzeba wiele płacić za takie usługi. Przyznając miejsca kolejnym operatorom w naszym zestawieniu kierowaliśmy się przede wszystkim ceną, następnie wielkością pakietu internetowego, a dalej dodatkami. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.

Ranking ofert

Operator

Taryfa

Cena

Pakiet danych

Oferta

1. Multimedia

MultiAktywny BIS

14,99 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

2. NAU Mobile

Plan Zielony

16,60 zł

3 GB

3. Premium Mobile

Freedom PL

16,70 zł

3 GB

l

4. Otvarta

O! Korzystna!

17,99 zł

6 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

5. Lajt Mobile

Lajtowy No LIMIT M

17,99 zł

4 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

6. Virgin Mobile

Plan1

19,00 zł

od 3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

7. Vectra

BEZLIMIT 5 GB

19,90 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

8. Netia

Solo

20,00 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

9. Plush

PLUSH ABO

25,00 zł

od 10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

10. Nju Mobile

Bez limitu 29 zł

29,00 zł

od 10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

11. Red Bull Mobile

SieMa

29,00 zł

od 10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

12. FM Mobile

Start12m

29,90 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

13. Plus

30,00

30,00 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

14. Orange

Plan Podstawowy

39,99 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

15. T-Mobile

T2 5GB

40,00 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

16. Play

Plan M

50,00 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Najtańszy oferty do 20 zł

Jak wyraźnie widać z zestawienia, najtańszy abonament może kosztować mniej niż 20 zł nawet, jeśli kupujemy go tylko dla jednej osoby.

Ranking otwierają Multimedia z naprawdę świetną ofertą i to nie tylko cenowo. Za niecałe 15 zł dostajemy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y (a to rzadkość w tanich ofertach!) oraz 2 GB internetu. Jedyną wadą jest konieczność podpisania umowy na 24 miesiące. Mimo to, póki co oferta i tak jest liderem naszego zestawienia.

Miejsce drugie wśród najtańszych sieci komórkowych zajmuje NAU Mobile z ofertą za 16,60 zł. Operator daje nielimitowane połączenia, SMS-y i już 3 GB internetu. Przy tym umowę podpisujemy na 12 miesięcy, więc już o połowę krócej niż u poprzednika. Jeśli jednak wolelibyście nie zobowiązywać się nawet na okres roku, zachęcamy Was do zainteresowania się ofertą Premium Mobile. Ten operator także udostępnia rozmowy i SMS-y bez limitu, a do tego 3 GB internetu. Płacimy za to tylko 16,70 zł (tylko 10 groszy więcej niż w NAU Mobile), a umowę możemy podpisać na czas nieokreślony. Przy okazji podkreślamy, że do Premium Mobile w zeszłym – 2018 roku – swój numer przeniosło najwięcej osób. Żaden inny operator nie osiągnął aż takiego wyniku. To chyba daje pewne wyobrażenie, o stopniu zadowolenia z usług świadczonych przez tego rosnącego w siłę operatora.

Kolejne miejsce zajęła Otvarta z ofertą za 17,90 zł. O!Korzystna! zawiera nielimitowane rozmowy, SMS-y i pakiet aż 6 GB. Co więcej, jest teraz objęta promocją, więc jeśli zdecydujecie się na nią, za pierwszy miesiąc zapłacicie tylko 8,90 zł, a do tego na stałe dostaniecie dodatkowe 5 GB na każdy miesiąc. Umowę można podpisać na czas nieokreślony. Mamy więc kolejną wartą uwagi ofertę, która może spodobać się zwłaszcza osobom często korzystającym z sieci przez telefon.

Następnie mamy Lajt Mobile z ofertą za 17,99 zł. Tutaj też umowę podpisujemy na czas nieokreślony, a w ramach najtańszego abonamentu mamy rozmowy i SMS-y bez limitu oraz 4 GB internetu. Miejsce szóste przyznaliśmy Virgin Mobile. Jego Plan1 obejmuje nielimitowane połączenia, SMS-y i 3 GB internetu, które ostatecznie rosną do 5 GB. Takie warunki otrzymujemy przy umowie na czas nieokreślony. Jeśli ktoś zdecyduje się zobowiązać na 24 miesiące dostanie w abonamencie aż 9 GB na każdy miesiąc.

Na miejscu siódmym – Vectra. Ten operator za 19,90 zł daje nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz pakiet 5 GB. Umowę trzeba podpisać na okres 24 miesięcy, a za pierwszy miesiąc zapłacimy promocyjnie tyko 1 zł. Tę część zestawienia kończy oferta Netii. Netia za 20 zł oferuje połączenia, SMS-y i MMS-y bez limitu, a do tego 2 GB internetu. Z tym internetem to, jak widzicie, mogłoby być więcej… Za to osoby przenoszące numer mogą skorzystać z promocji i przez pierwsze 3 miesiące płacić za najtańszy abonament tylko 1 zł. Przy tym oczywiście okres zobowiązania to 24 miesiące.

tani-abonament-2

Oferty do 30 zł

Kolejna część zestawienia na najtańszy abonament obejmuje oferty powyżej 20 zł i do 30 zł. Nie ma ich już tak dużo jak poprzednich. Choć są nieco droższe, to we wszystkich znajdziecie bezpłatne MMS-y, które w poprzedniej części były rzadkością.

W tej kategorii pierwszy jest Plush z ofertą za 25 zł. Operator udostępnia ją w dwóch wariantach. Przy pierwszym, podpisujemy umowę bezterminowo i dostajemy nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y oraz pakiet 10 GB rosnący wraz ze stażem do 20 GB. Oprócz tego mamy sporo dodatków, w tym Pakiet Video (10 GB miesięcznie na YouTube) i Pakiet Social free (darmowy transfer na Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp). W drugim wariancie umowę podpisujemy na 24 miesiące, za to od początku do końca jej trwania, mamy po 15 GB internetu miesięcznie. Reszta wygląda tak samo jak w pierwszej opcji. To samo bez limitu, Pakiet Video (tu dodatkowo przez 3 miesiące YouTube bez limitu) i Pakiet Social free. Także jak kto woli.

Nju Mobile proponuje natomiast abonament za 29 zł miesięcznie z umową na czas nieokreślony. Tutaj także mamy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a do tego 10 GB internetu rosnące ze stażem do aż 30 GB (po 2 latach). Warto wiedzieć, że żeby skorzystać ze stażowego wzrostu pakietu internetowego należy włączyć bezpłatną usługę “im dłużej, tym lepiej”.

Dalej mamy Red Bull Mobile z abonamentem w tej samej cenie – 29 zł. Podobnie jak w Plushu, tutaj tez możemy podpisać umowę bezterminowo, ale wtedy dostaniemy tylko (?) 10 GB miesięcznie, lub na 24 miesiące. W drugim przypadku mamy do wykorzystania 15 GB na miesiąc. Przy obu wariantach mamy też rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, a niewykorzystane w okresie rozliczeniowym GB-y przechodzą nam na kolejny miesiąc.

Następny abonament w tej kategorii należy do FM Mobile. Co ważne umowę możemy podpisać już na 12 miesięcy! Oferta obejmuje rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz pakiet 10 GB. Tę część zestawienia zamyka Plus. Spośród wielkiej czwórki, to on oferuje najtańszy abonament spełniający nasze kryteria. Za 30 zł miesięcznie dostajemy w Plusie nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i… 2 GB internetu. Umowa rzecz jasna na 24 miesiące. Na abonament można otrzymać 10 zł rabatu w ramach SmartDOM, jeśli dokupimy jeszcze jakąś inną usługę u operatora.

Abonament powyżej 30 zł

Nasze zestawienie najtańszych abonamentów kończą oferty powyżej 30 zł. Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że obejmuje jedynie 3 pozostałych reprezentantów wielkiej czwórki. Najpierw mamy Orange z abonamentem za 39,99 zł miesięcznie. Można mieć tańszy (za 29,99 zł), ale z płatnymi SMS-ami, więc nie uwzględniliśmy go w porównaniu. Za prawie 40 zł otrzymujemy natomiast wszystko bez limitów i 5 GB internetu.

Dalej mamy T-Mobile z abonamentem za równe 40 zł miesięcznie. W tej cenie dostajemy dokładnie to samo, co u poprzednika, czyli nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i 5 GB internetu. Najdroższą ofertą w naszym zestawieniu ofert jest “najtańszy” abonament Play. Dopiero za 50 zł miesięcznie ten operator daje nielimitowane SMS-y. Za to otrzymujemy aż 10 GB miesięcznie i w ramach dodatków podstawowy pakiet kanałów TV w PlayNOW oraz TIDAL na 12 miesięcy za darmo. Reszta nielimitowana, jak u pozostałych.

Podsumowanie zestawienia

Jak widzicie rozrzut cenowy abonamentów bez telefonu jest naprawdę duży od 14,99 do 50 zł. Te naprawdę najtańsze oferty znajdziecie, jak zawsze, u mniejszych operatorów. Jeśli natomiast zależy Wam na kimś z wielkiej czwórki, to najmniej zapłacicie w Plusie. Trzeba jednak pamiętać, że wszyscy wiodący operatorzy wymagają podpisania umowy na pełne 24 miesiące.

A Wy macie już jakieś doświadczenia z mniejszymi operatorami? Może uważacie jakiegoś, za szczególnie wartego polecenia? Jeśli tak piszcie w komentarzach!Luty 2019

W tym najkrótszym miesiącu w roku nie mogło zabraknąć kolejnego porównania na najtańszy abonament. W końcu luty nie jest aż tak krótki, żeby nie dało rady zmienić zbyt drogiego operatora ;). Żeby pomóc Wam zorientować się w aktualnych ofertach i znaleźć najlepszą dla siebie, zebraliśmy te najlepsze w jednym miejscu. Zobaczcie gdzie dostaniecie najtańszy abonament w tym miesiącu!

Kryteria Zestawienia

Jak zwykle zaczniemy od kryteriów, według których dobraliśmy oferty to naszego zestawienia. Interesowały nas te zawierające:

 • nielimitowane rozmowy,
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y,
 • Pakiet minimum 2 GB
 • OFERTA BEZ TELEFONU.

Naszym wybrańcom przydzielaliśmy miejsca w zestawieniu przede wszystkim według ceny. Dalej liczyła się wielkość pakietu internetowego i ewentualne dodatki. Zobaczcie więc jak ostatecznie prezentuje się ranking na najtańszy abonament z lutego.

Ranking Ofert

Operator

Taryfa

Cena

Pakiet danych

Oferta

1. Multimedia

MultiAktywny BIS

14,99 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

2. NAU Mobile

Plan Zielony

16,60 zł

3 GB

k

3. Premium Mobile

Freedom PL

16,70 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

4. Otvarta

O! Korzystna!

17,99 zł

6 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

5. Lajt Mobile

Lajtowy No LIMIT M

17,99 zł

4 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

6. Virgin Mobile

Plan1

19,00 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

7. Vectra

BEZLIMIT 5 GB

19,90 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

8. Netia

Solo

20,00 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

9. Plush

PLUSH ABO

25,00 zł

od 10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

10. Nju Mobile

Bez limitu 29 zł

29,00 zł

od 10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

11. Red Bull Mobile

SieMa

29,00 zł

od 10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

12. FM Mobile

Start12m

29,90 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

13. Plus

30,00

30,00 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

14. Orange

Plan Podstawowy

39,99 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

15. T-Mobile

T2 5GB

40,00 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

16. Play

Plan M

50,00 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Oferty ważne na dzień 07.02.2019.

Najtańszy abonament – TOP 3

Zaczynamy od trzech pierwszych i jednocześnie wyjątkowo niedrogich ofert w naszym rankingu.

Multimedia

Numer 1 to abonament Multimediów za 14,99 zł. Doskonały dla osób, które nie potrzebują dużo internetu i chcą płacić jak najmniej. Co ważne, Multimedia dają nie tylko rozmowy i SMS-y bez limitu, ale także nielimitowane MMS-y. Prócz tego niewielki, ale często naprawdę wystarczający pakiet 2 GB. Aktywacja to jednorazowy koszt 19 zł, a umowę podpisujemy na 24 miesiące. Multimedia mają zdecydowanie najtańszy abonament.

NAU Mobile

Numer 2 to abonament NAU Mobile za 16,60 zł. Tutaj już za każdego MMS-a trzeba zapłacić 0,29 zł, za to do dyspozycji mamy 3 GB internetu miesięcznie. Co więcej, korzystanie z aplikacji Messenger oraz stron: naumobile, edziennik.nau, klub-nauczyciela, nau, nauubezpieczenia, facebook.com nie zmniejsza pakietu internetowego jeśli korzysta się z dostępu do sieci przez APN naumobile. Rozmowy i SMS-y oczywiście nielimitowane. Za aktywację trzeba zapłacić 29 zł, a umowę możemy podpisać już na 12 miesięcy.

Premium Mobile

3 miejsce na podium zajmuje oferta Premium Mobile. Tutaj MMS-y też są płatne 0,29 zł, a SMS-y i rozmowy – nielimitowane. Aktywacja podobnie jak u poprzednika kosztuje 29 zł i pakiet internetowy to też 3 GB. Jest jednak różnica, która przemawia na korzyść Premium. Otóż z tym operatorem podpisujemy umowę na czas nieokreślony. Oznacza to, że w każdej chwili możemy zrezygnować zachowując jedynie miesięczny okres wypowiedzenia. Jest to niewątpliwie wielki atut tej oferty.

Przeczytaj jakie mamy sieci komórkowe w Polsce.

Oferty do 20 zł

Otvarta

Pierwsze miejsce poza podium zajął abonament Otvartej za 17,99 zł. Tutaj mamy już większy pakiet internetu do dyspozycji – 6 GB. MMS kosztuje standardowe 0,29 zł, a aktywacja 24 zł. Reszta bez limitu. Osoby, które przeniosą numer do operatora mogą w ramach promocji dostać drugi, czwarty i szósty numer o 50% taniej. Otrzymają też dodatkowe 5 GB na zawsze. Umowę podpisujemy jak w Premium na czas nieokreślony.

Lajt Mobile

Na miejscu piątym mamy Lajt Mobile z ofertą za 17,99 zł. W porównaniu z poprzednimi abonament wygląda już mniej atrakcyjnie. Za MMS-y płacimy 0,33 zł, a internetu dostajemy 4 GB. Dobrze, że umowę także możemy podpisać na czas nieokreślony, a aktywacja to koszt 19 zł. Jeśli ktoś, zdecyduje się zobowiązać kontraktem na 24 miesiące, trzy pierwsze dostanie za 0 zł. Daje to w sumie oszczędność 53,97 zł. Warto zaznaczyć, ze dzięki tej promocji, średnia opłata za najtańszy abonament (przy 24 miesiącach) wyniesie nas 15,74 zł… Czyli jednak przy długoterminowej umowie się opłaca! Wtedy mamy prawie najtańszy abonament.

Virgin Mobile

Miejsce szóste zajęło Virgin Mobile z najtańszym abonamentem w cenie 19 zł. Co dostaniemy za te pieniądze? Rozmowy i SMS-y bez limitu, MMS-y za 0,25 zł oraz pakiet 3 GB przy umowie bezterminowej. Ci, którzy podpiszą umowę na 24 miesiące dostaną 9 GB miesięcznie. W ramach promocji zarówno za nowy numer, jak i za przeniesienie numeru od innego operatora albo z karty na abonament, przez pierwsze 3 miesiące nic nie płacimy. Tym samym oszczędzamy 57 zł. Przy dwóch latach, dzięki tej promocji, średnia miesięczna opłata wyniesie 16,63 zł. Znowu opłaca się dopiero przy dłuższym zobowiązaniu.

Vectra

Na miejscu siódmym Vectra i jej abonament za 19,90 zł. Vectra daje w tej cenie rozmowy i SMS-y bez limitu (MMS-ów brak) oraz pakiet 5 GB. Do tego aktywacja wynosi tylko 1 zł. Tyle też zapłacimy za pierwszy miesiąc. Umowę trzeba podpisać na 2 lata. Uwzględniając promocyjną cenę za pierwszy miesiąc, średnia opłata wyniesie 19,11 zł/m-c.

Netia

Tę część porównania najtańszych abonamentów kończy oferta Netii, kosztująca równe 20 zł. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie jest najbardziej opłacalna. Za wspomniane pieniądze dostajemy co prawda nielimitowane rozmowy, SMS i MMS, ale internetu tylko 2 GB. Umowę musimy podpisać na 24 miesiące, a za aktywację zapłacimy 9 zł. Osoby, które przeniosą numer do operatora, dostają 3 miesiące za 1 zł. Dla nich uśredniając, wysokość miesięcznego abonamentu to 17,13 zł. Biorący nowy numer nie mogą liczyć na taką zniżkę.

Oferty do 30 zł

Plush

Na miejscu dziesiątym mamy bardzo korzystną ofertę Plusha. Nie jest to może najtańszy abonament bo kosztuje już 25 zł, ale za to pełen po brzegi i do tego dostępny w dwóch wariantach. Jeśli ktoś chce podpisać umowę bezterminową dostanie wszystko bez limitu i 10 GB internetu na start. Pakiet internetowy rośnie do ostatecznie 20 GB. Prócz tego cena obejmuje Pakiet Social Free i Pakiet Video (10 GB miesięcznie na YouTube).

Oferta z umową na 2 lata różni się tym, że na każdy z 24 miesięcy dostajemy 15 GB.  Prócz tego przez 3 miesiące mamy YouTube bez limitu za darmo, a Pakiet Video dostajemy od 4 miesiąca. Dodatkowo przenoszący numer przez pierwsze 3 miesiące są zwolnieni z opłaty abonamentowej. W sumie więc, znowu uśredniając, miesięczne opłaty wyniosą ich 21,88 zł.

Nju Mobile

Dalej mamy Nju Mobile i abonament za 29 zł. W nju też dostajemy rozmowy, SMS i MMS bez limitu oraz 10 GB internetu na strat. Kiedy włączy się bezpłatną usługę “im dłużej, tym lepiej” pakiet internetu będzie nam rósł ze stażem aż do 30 GB! Umowę podpisujemy na czas nieokreślony. Ta oferta z pewnością będzie dobra dla osób, które dużo korzystają z sieci przez telefon.

Red Bull Mobile

Najtańszy abonament w Red Bull Mobile też kosztuje 29 zł. Mamy tu znowu 2 warianty do wyboru. Przy umowie bezterminowej mamy no limit i 10 GB internetu, a przy umowie na 2 lata no limit i 15 GB. Niezależnie od długości trwania umowy, niewykorzystane GB przechodzą nam na kolejny okres rozliczeniowy. Niestety aktywacja w RBM kosztuje aż 49,99 zł!

FM Mobile

W FM Mobile mamy najtańszy abonament za 29,90 zł. Cena obejmuje no limit i 10 GB. Umowę podpisujemy na minimum 12 miesięcy. Przy tym za aktywację zapłacimy znowu dużo bo 49 zł.

Plus

Na koniec tej części naszego zestawienia na najniższe oferty abonamentowe zamyka oferta Plusa. Wreszcie mamy pierwszego przedstawiciela wielkiej czwórki. Plus za 30 zł daje no limit i… tylko 2 GB internetu. Umowę trzeba podpisać na 24 miesiące. Na plus dla Plusa, aktywację dostajemy za darmo.

Oferty powyżej 30 zł

Orange

Czternaste już miejsce zajął Orange z abonamentem za 39,99 zł. Mamy tu no limit i pakiet 5 GB. Opłata aktywacyjna to koszt 49,99 zł. Umowę oczywiście podpisujemy na 2 lata.

T-Mobile

Za Orange ulokowaliśmy T-Mobile z identyczną ofertą, tyle, że za równe 40 zł. Umowa też na 24 miesiące, a aktywacja kosztuje 49,90 zł. Choć zdecydowanie nie są to najtańsze abonamenty, to jak się okazuje jest i droższy…

Play

Ostatnie miejsce zajęło Play. Nasze kryteria spełnia jego oferta za 50 zł. Dopiero w niej pojawiają się nielimitowane SMS-y. Reszta też jest bez limitów, a wielkość pakietu internetowego wynosi 10 GB. Do tego mamy TIDAL za darmo na 12 miesięcy i PLAY NOW – Pakiet Podstawowy. Niestety umowę znowu musimy podpisać na 24 miesiące, a za aktywację numeru zapłacimy aż 50 zł.

Podsumowanie zestawienia

Na koniec chcemy podkreślić, że niektórzy z uwzględnionych przez nas operatorów posiadają w ofercie najtańsze abonamenty niż te, które opisaliśmy. Niestety zazwyczaj są bardzo ubogie. Obejmują płatne SMS-y albo tylko ograniczony pakiet minut. W innych w ogóle nie ma możliwości korzystania z internetu. My natomiast chcieliśmy przedstawić Wam najtańsze abonamenty, które (naszym zdaniem) są w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby współczesnych użytkowników usług telekomunikacyjnych.

Jak sami widzieliście za pełnowartościowy abonament nie trzeba płacić 50 zł miesięcznie. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy na rynku działa wielu mniejszych operatorów, którzy mogą swoje usługi sprzedawać dużo taniej niż wielka czwórka. Choć nawet u dużych operatorów można obniżyć miesięczne wydatki wybierając abonament rodzinny.

Najtańszy abonament 2020

Zaczęliśmy 2020 rok nie najlepiej bo od pandemii koronawirusa. Z drugiej strony, może lepiej tak zacząć niż zakończyć? Tak czy inaczej, u większości z nas, sporo się zmieniło w codziennym funkcjonowaniu. Więcej czasu spędzamy w domu, a z rodziną i znajomymi kontaktujemy się głównie przez telefon. No właśnie… przez telefon. To znowu oznacza, że właśnie teraz bardzo ważne jest to jaki mamy abonament. A skoro mamy więcej czasu niż zwykle, warto się temu przyjrzeć i sprawdzić, która oferta jest najlepsza. Pomoże Wam w tym poniższe zestawienie. Zobaczcie więc nasz ranking – najtańszy abonament 2020!

Najlepszy abonament – kryteria

Celem tego porównania abonamentów nie było jedynie przedstawienie Wam najtańszych ofert. Chcemy raczej zaprezentować najlepsze oferty w najniższej cenie. Co to znaczy najlepsze? Najlepsze to takie, które mają:

 • nielimitowane połączenia,
 • nielimitowane SMS,
 • pakiet min. 2 GB.

W zestawieniu ułożyliśmy oferty według cen. W drugiej kolejności braliśmy pod uwagę internet, a dalej ewentualne dodatki. Oczywiście kwestia opłacalności nie zależy tylko od ceny, ale do tego będziemy nawiązywać w opisie każdej z ofert. A teraz przejdźmy już do porównania. Zobaczcie jaki jest najlepszy i najtańszy abonament 2020.

Najtańszy abonament 2020

OperatorAbonament

Cena

Pakiet internetowy

Oferta
1. MultimediaBezterminowa 2GB

14,99 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
2. NAU MobilePlan Zielony

16,60 zł

3GB

3. Premium MobileFreedomPL

16,70 zł

3 GB

l
4. OtvartaO Korzystna!

17,99 zł

11 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
5. Lajt MobileNo Limit M

17,99 zł

4 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
6. Virgin MobilePlan1_24M

19,00 zł

9 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
7. NETIANetia Mobile SOLO

20,00 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
8. VectraRozmowy 3GB

22,99 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
9. PlushPlush ABO

25,00 zł

15 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
10. Nju mobileBez limitu 29

29,00 zł

10 GB→30 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
11. FM MobileStart 12m

29,99 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
12. Red Bull MobileSieMa

30,00 zł

10 lub 15 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
13. PlusAbonament 30

30,00 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
14. OrangePlan Mobilny 45

45,00 zł

7 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
15. PlayPlay M

55,00 zł

20 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
16. T-MobileT-Mobile S

59,00 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Oferty z dnia: 31.03.2020

Najtańszy abonament – oferty do 20 zł

Ranking ofert rozpoczynają Multimedia i ich Bezterminowa 2GB. Nie tylko mamy tu naprawdę niską cenę, ale też nielimitowane MMS-y i umowę bezterminową, to niewątpliwe atuty tej oferty.

Kolejne jest NAU Mobile, które stworzyło swoją ofertę ewidentnie na wzór oferty Premium Mobile, tylko z niższymi o 10 gr. cenami. Tym sposobem za nielimitowane połączenia i SMS-y oraz pakiet 3 GB mamy tu za 16,60 zł. To powód, dla którego ta oferta znalazła się przed ofertą Premium. Zaznaczamy jednak, że w NAU Mobile umowę podpisuje się na 12 miesięcy, a nie bez terminowo.

Na trzecim miejscu jest Premium Mobile, które jednak ma tę przewagę nad poprzednikiem, że oferuje podpisanie umowy na czas nieokreślony. Poza tym wszystko jest tak samo, tylko o 10 gr. drożej.

Poza podium…

Dalej OTVARTA i jej bardzo dobry abonament, w którym mamy aż 11 GB do wykorzystania. Jeśli więc komuś zależy na sporym pakiecie internetowym, a przy tym jest skłonny dorzucić złotówkę, to warto rozważyć wybór właśnie tego abonamentu.

Na miejscu piątym Lajt Mobile z ofertą w tej samej cenie co w Otvartej. Różnica jest jest w tym, że Lajt Mobile daje mniejszy pakiet internetowy – 4 GB za to daje nielimitowane MMS-y. U obu operatorów umowę podpisuje się na czas nieokreślony. W tym miejscu chcemy zaznaczyć, że Lajt Mobile ma świetną i niewiele droższą ofertę (za 19,99 zł), w której dostajecie no limit na połączenia, SMS/MMS i do tego pakiet aż 30 GB. Ta oferta nazywa się Numer 1 i naszym zdaniem dobrze jest o niej wiedzieć… 😉

Miejsce szóste zajęło Virgin Mobile. Mamy tu pakiet 9 GB, ale umowę trzeba podpisać na 24 miesiące.  Coś za coś…

Ranking ofert do 20 zł kończy Netia. Dokładnie 20 zł kosztuje jej oferta z nielimitowanymi połączeniami, SMS-ami i z pakietem 2 GB. Do tego mamy też nielimitowane MMS-y. Co ważne, umowę podpisuje się na 24 miesiące, za to przez pierwsze 3 zamiast za ofertę płaci się tylko 1 zł.

Najtańszy abonament – oferty do 30 zł

Teraz czas na tanie abonamenty do 30 zł. Na początek mamy tutaj Vectrę i jej ofertę za 22,99 zł. Jej zaleta to to, że obejmuje też nielimitowane MMS-y. Mamy tu też pakiet 3 GB, ale umowę trzeba podpisać na 24 miesiące.

Kolejne miejsce zajęła wciąż bardzo dobra oferta Plush. Za 25 zł dostajemy nie tylko nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y, ale też dodatki w postaci Pakietu Video – 10 GB na YouTube, Pakiet Social free. Co do internetu mamy dwa warianty do wyboru. Pierwszy dotyczy umowy bezterminowej i tutaj na stałe dostaje się 15 GB, a drugi umowy bezterminowej. W drugim wariancie dostajemy na start 10 GB, rosnące ostatecznie do 20 GB po dwóch latach.

Na miejscu 10 – nju mobile. Jest trochę drożej bo 29 zł miesięcznie, ale też bardzo dobre warunki. Mamy pełny no limit i do tego pakiet internetowy 10 GB rosnący w ciągu 2 lat do 30 GB. Co ważne umowę podpisujemy na czas nieokreślony.

Dalej jest FM Mobile i jego abonament za 29,90 zł miesięcznie. Tutaj też mamy nielimitowane MMS-y i 10 GB. Tyle, że ten pakiet przez cały okres trwania umowy pozostaje taki sam. Natomiast umowę podpisujemy na 12 miesięcy, czyli tak jak w NAU Mobile.

Następny jest Red Bull Mobile z abonamentem za dokładnie 30 zł. Ten operator daje nam wybór podobnie jak Plush. Można podpisać umowę na czas nieokreślony z pełnym no limit (rozmowy, SMS/MMS) i pakietem 10 GB lub na 24 m-ce też z pełnym no limit, ale z pakietem 15 GB. Jak kto woli.

Na koniec tej części porównania najlepszych abonamentów znalazła się oferta Plusa. I tutaj za 30 zł dostajemy pełny no limit z pakietem 2 GB. Cóż, w końcu to operator strukturalny, różnica musi być. I oczywiście umowa na 24 miesiące!

Najlepszy abonament do 60 zł

Koniec naszego zestawienia to oferty do 60 zł. Na miejscu 3 od końca mamy Orange z całkiem udanym Planem Mobilnym 45. Za 45 zł mamy nielimitowane połączenia, SMS/MMS, a do tego pakiet 7 GB i Music Pass przez 3 miesiące za darmo. Umowa rzecz jasna na 24 miesiące.

Dalej jest Play z ofertą za 55 zł. Jej zaleta to duży pakiet – aż 20 GB oraz dodatki: Amazon Prime Video na 6 mies., TIDAL przez 3 mies. za 0 zł i Play NOW TV (25 kanałów) w cenie. Umowę jak u poprzedników podpisuje się na 24 miesiące.

Porównanie najtańszy abonament 2020 kończy oferta T-Mobile. Jego najtańsza propozycja to T-Mobile S za 59 zł. W tej cenie operator zmieścił jedynie no limit i pakiet 5 GB. Czy ktokolwiek się na to skusi?! A! Umowa na 24 miesiące.

Kilka słów podsumowania

Z naszego zestawienia abonamentów wyraźnie widać, że najtańsze oferty znajdziecie u operatorów wirtualnych. Musicie też pamiętać, że część z nich w swoich najtańszych abonamentach nie umieszcza bezpłatnych MMS-ów, za to zdecydowana większość umożliwia podpisanie umowy bezterminowej. Dają też większe pakiety internetowe. Jeśli więc naprawdę szukacie taniej, a przy tym dobrej oferty, to zainteresujcie się na poważnie ich propozycjami. W końcu umowę można rozwiązać w każdej chwili, więc wiele nie ryzykujecie. 😉

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *