Mobilny Ranking » Najtańszy abonament bez telefonu – 2018
Porównanie ofert

Najtańszy abonament bez telefonu – 2018

Najtańszy abonament
Kliknij na link, aby przejść do artykułu: Najtańszy abonament bez telefonu – styczeń 2018

Najtańszy abonament bez telefonu

–  2018

Ledwie rozpoczął się rok 2018, a już kilka jego tygodni mamy za sobą i powoli zbliża się koniec stycznia. Ale w końcu przynajmniej pojawił się jakiś śnieg. Zapewne wszystkie dzieci liczą teraz na to, że wytrzyma on całe ferie i w końcu będą można złapać sanki w dłoń, porzucać się bałwanami i ulepić śnieżki. No bo co to za ferie bez śniegu? Jednak dla ich rodziców są rzeczy ważniejsze. Jak chociażby kończąca się umowa na telefon. I zapewne wielu z Was z tej okazji zastanawia się, jaki może być dla nich najtańszy abonament bez telefonu? Jeżeli tak właśnie jest, to przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie nasze porównanie ofert, w którym wybieramy najciekawszy, najtańszy abonament bez telefonu spośród ofert komórkowych 15 różnych operatorów. Zapraszamy także do sprawdzenia innych naszych porównań i rankingów najniższych abonamentów.

Sprawdź też: Najniższy abonament na internet

Podstawowa kwestia, to wybór pewnych kryteriów. Nawet wybierając najtańszy abonament tudzież najniższy abonament, lepiej uwzględnić co najmniej kilka. W dzisiejszych czasach korzystanie z telefonów to nie tylko dzwonienie. Równie ważne są SMS-y i coraz bardziej także internet. Jednocześnie coraz rzadziej (lub niemal w ogóle) musimy dzwonić na numery stacjonarne oraz wysyłać MMSy- tymi najczęściej dzielimy się poprzez aplikacje typu Messenger, Instagram czy Snapchat. Stąd też postanowiliśmy przyjąć następujące kryteria jako najmniejszy abonament.

Najniższy abonament

Kryteria:

  • Nielimitowane połączenia na komórki/SMSy
  • Pakiet internetowy minimum 2 GB
  • Dopuszczalne płatne połączenia na numery stacjonarne/MMSy

Tak więc, według tego najtańszy abonament bez telefonu będzie jednocześnie posiadał wystarczająco usług, aby był faktycznie użyteczny według obecnych standardów. Sprawdź, jak takie zestawienie wypadnie na tle ofert komórkowych, jakie dostępne są obecnie rodzimych operatorów. Poniżej tabela porównań w kategorii najtańszy abonament. Najtańszy abonament – oferty aktualne na dzień 22.01.2018. Sprawdź również porównania na najtańszy abonament ze wszystkich miesięcy.

Najtańszy abonament bez telefonu – porównanie ofert

OperatorTaryfaOpłata

Pakiet
Danych

Więcej
1. Premium Mobile
FreedomPL
16,70 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
2. Virgin Mobile
Plan 1
19,00 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
3. FM Mobile
Best MOVE
free 19,90
19,90 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
4. Vectra
Plan Bezlimit
5 GB
19,90 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
5. Netia
#DużoSię
19,90 zł

4 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
6. Lajt Mobile
Lajtowy No Limit
4 GB LTE
19,99 zł

4 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
7. Plush
Plush Abo
25,00 zł

15 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
8. Folx
Subskrypcja Folx
29,99 zł

20 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
9. Nju Mobile
Wszystko nie więcej
niż 29 zł
29,00 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
10. Red Bull Mobile
RBM Energy z usługą
„Miesiąc bez limitów”
29,00 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
11. T-mobile
T1 na 24 miesiące
29,95 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
12. Multimedia
Bez limitu 29,99 zł
29,99 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
13. Orange
Standardowy 39,99
39,99 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
14. Play
Stan Nielimitowany
50,00 zł

Bez limitu
(ograniczenie
po 10 GB)

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
15. Plus
Ja+ Abonament
10 GB
59,99 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

 

Podsumowanie porównania ofert komórkowych do 20 zł jako najtańsza oferta

Jak widać, rozrzut cen ofert jest bardzo duży, jednak z kronikarskiego obowiązku zamieszczamy oferty każdego operatora, który oferuje abonament bez telefonu u nas przedstawiony jako najtańszy abonament. Widać też dość wyraźnie, że najwięksi operatorzy komórkowi w Polsce raczej stronią od tanich abonamentów – po prostu skupiają się na innych typach ofert.

Nasze porównanie na najtańszy abonament można podzielić na trzy grupy. Pierwsze to oferty abonamentowe do 20 zł za miesiąc w kateogrii najtańszy abonament. Zarówno ceny, jak i oferowana ilość pakietu internetowego są niemal na tym samym poziomie, chociaż pierwszy w porównaniu Premium Mobile abonament wybija się najmniejszą stawką miesięczną. Pomimo tego, że Premium Mobile z internetem bez telefonu jest jednym z n najmłodszych w tym rankingu, oferuje on dość ciekawe opcje. Co ciekawe, w tej grupie tylko Lajt Mobile nie pobiera opłat za połączenia z numerami stacjonarnymi lub za MMSy. Oferowane przez Vectrę i FM Mobile 5 GB za 20 zł/miesiąc wydaja się jednak być korzystniejsze, jeśli chodzi o najtańszy abonament.

Najniższa oferta abonament do 30 zł

W drugiej grupie naszego rankingu znaleźć można operatorów, którzy oferują nam najtańszy abonament w cenie od 25 do 30 zł. Tutaj już nie znajdziemy opłat za numery stacjonarne i tylko Multimedia ma płatne MMSy. W większości też mamy w tych ofertach o wiele więcej internetu. Najtaniej w tej grupie ma Plush – a do tego daje on aż 15 GB miesięcznie. Folx to aż 20 GB w każdym miesiącu (zaledwie 1,5 zł za 1 GB!). Nju Mobile za to oferuje stażowe, które co kilka miesięcy będzie zwiększać nam miesięczny limit internetu, a to także warto rozważyć. W tej grupie znalazły się także oferty T-Mobile i Multimediów, jednak mają one zaledwie po 2 GB na miesiąc za niecałe 30 zł. Za tą cenę dość mało, nawet jak na najtańszy abonament.

Najlepszy abonament powyżej 30 zł

W ostatniej grupie mamy Orange, Play i Plusa. Najtańszy abonament w tych sieciach to miesięczny wydatek rzędu od niecałych 40 zł to nawet 60 zł. Sieci te oferują szereg różnych usług dodatkowych (na przykład darmowe pierwsze miesiące w Plusie, czy darmowe serwisy Tidal i ShowMax w Play’u), jednak ciężko jest je porównywać jako najtańszy abonament w tym rankingu. Aczkolwiek zawsze należy pamiętać, że główni operatorzy mogą polegać na własnych przekaźnikach, więc zawsze będą miały lepszy zasięg połączeń, niż operatorzy MVNO. Ale coś za coś.

 

Podsumowując, najniższy abonament czy najtańsze oferty tego typu na pewno mogą się podobać. Zwłaszcza warto je rozważyć, gdy szukamy taniego abonamentu dla naszego dziecka – chociażby, gdy szykuje się na wyjazd na ferie. Nie będziemy musieli płacić dużo, a nasza pociecha będzie mogła zarówno bez przerwy pisać ze swoimi znajomymi, ale też komfortowo korzystać z internetu. Ale też nie do przesady, w końcu ferie są od zabawy na świeżym powietrzu ze znajomymi, nie od ciągłego oglądania z YouTube’a w jakości HD z czipsami w ręku. Wybierzmy więc swój najniższy abonament i cieszmy się z oszczędności.

Sprawdź też: Najmniejszy abonament z telefonem

A Waszym zdaniem, jaki jest najlepszy tani abonament bez telefonu? I warto płacić więcej za duże pakietu danych? Napiszcie w komentarzach! Już teraz wybierz swój najtańszy abonament.Najtańszy abonament

– pozostałe oferty sieci komórkowych

Nie znalazłeś w powyższym zestawieniu tego, co Cię interesuje? Szukasz dalej najtańszy abonament? To jeszcze nie koniec! Poniżej prezentujemy pozostałe oferty operatorów komórkowych, którzy znaleźli się w powyższym porównaniu. Aby nie odbiegać zbytnio od tematu porównania i nie rozwodzić się nad dosłownie każdą możliwą ofertą w jednym miejscu, w ramach uzupełnienia porównania przedstawiamy po dwie inne najtańsze oferty abonamentowe, jednak już bez ograniczeń zastosowanych w powyższym porównaniu. Będzie to wybrany najtańszy abonament pozostałych ofert operatorów. Poniższe oferty aktualne są na dzień 13.04.2018

Premium Mobile

Premium oprócz najtańszego abonamentu FreedomPL (najtańszy abonament w Premium Mobile) oferuje między innymi Freedom1 oraz Freedom2. Freedom1 to oferta, w której znajdziemy nielimitowane rozmowy oraz SMS-y oraz 10 GB internetu LTE za 19,90 zł miesięcznie. W tej taryfie za minuty na telefony stacjonarne oraz za MMS-y zapłacimy jeszcze po 29 groszy. Za to w Freedom2 zarówno MMS-y, jak i połączenia na numery stacjonarne są już za darmo. Do tego w Freedom 2 dostajemy 20 GB internetu LTE – za ten abonament w Premium Mobile zapłacimy 24,70 zł miesięcznie.

Virgin Mobile

W Virgin Mobile mamy między innymi Plan 2_24M za 29 zł miesięcznie, w którym mamy nielimitowane rozmowy zarówno na numery stacjonarne, jak i na numery komórkowe. Do tego darmowe SMS-y i MMS-y oraz 20 GB internetu na miesiąc. W taryfie Plan 3_24M dostajemy również nielimitowane usługi, a do tego 30 GB internetu na miesiąc. Ten abonament kosztuje jednak juz 39 zł. Warto pamiętać jednak, że te taryfy są na okres 24 miesięcy, a nie na czas nieokreślony, gdzie w każdej chwili możemy zrezygnować z umowy.

FM Mobile

FM Moblie – lub FM Group Mobile – ma obecnie taryfy Start 12m oraz Advance 12m. W pierwszej dostajemy nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz 10 GB internetu za 29,90 zł miesięcznie. W Advance 12m uzyskamy podobne nielimitowane usługi plus 15 GB internetu na miesiąc w cenie 39,90 zł. Oferta FM Mobile jest w tym przypadku o tyle ciekawa, że umowę możemy wybrać długość umowy: 12/24/36 miesięcy.

Vectra

W Vectrze oprócz Planu Bezlimit 5 GB znajdziemy też między innymi Plan Bezlimit 11 GB czy Plan Bezlimit 6 GB UE. W pierwszym abonamencie oprócz 11 GB internetu miesięcznie mamy do dyspozycji nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y w cenie 24,90 zł miesięcznie. W drugim abonamencie  w cenie również 24,90 zł dostajemy 6 GB internetu ma miesiąc, ale w tym jest też 1,51 GB w ramach roamingu międzynarodowego w Unii Europejskiej. Poza tym za połączenia na numery stacjonarne zapłacimy 19 groszy za minutę połączenia.

Netia

Netia posiada między innymi taryfę #WszystkoSię, w której dostajemy nielimitowane usługi wraz z 10 GB internetu na miesiąc w cenie 29,90 zł. Ale Netia posiada też ciekawe pakiety za 9,90 zł każdy, w którym mamy do wyboru, albo same nielimitowane połączenia, nielimitowane SMS-y i MMS-y lub 10 GB internetu. Jeżeli ktoś szuka karty SIM do tylko jednej z tych rzeczy, to może zainteresować się tą opcją.

Lajt Mobile

Lajt Mobile wśród swoich ofert posiada też taryfę Lajtowy no limit ROZMOWY DO WSZYSTKICH, gdzie za 14,99 zł miesięcznie mamy bez limitu na numery komórkowe i stacjonarne, SMS-y za 9 groszy oraz MMS-y za 33 groszy. Nie ma jednak w tej taryfie pakietu danych do wykorzystania. Jednak w taryfie Lajtowy no limit ROZMOWY SMSY/MMSY BEZ LIMITU + 1 GB takowy już jest. Tutaj za 17,99 zł miesięcznie dostajemy 1 GB internetu LTE wraz z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami.

Plush

Jeżeli zdecydujemy się na Plusha, znajdziemy tutaj między innymi najtańszy abonament za zaledwie 10 zł za miesiąc, w którym mamy nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet danych 1 GB. Jednak za połączenia na komórki i numery stacjonarne zapłacimy już 29 groszy za minutę. Za to w taryfie za 20 zł rozmowy na telefony stacjonarne oraz telefony komórkowe są już już darmowe. W przeciwieństwie do SMS-ów i MMS-ów, które kosztują 19 groszy za sztukę, W abonamencie za 20 zł mamy tez 3 GB internetu.

Folx

W przypadku sieci Folx nie dopiszemy niczego innego, ponieważ ten operator obecnie ma w ofercie tylko jeden typ subskrypcji, który już omówiliśmy w porównaniu powyżej.

Nju Mobile

W Nju znajdziemy także taryfę rozmowy – nie więcej, za 19 zł i jest to najtańszy abonament w Nju. Tutaj mamy rozmowy bez limitu na numery komórkowe i stacjonarne w kraju i w roamingu w UE, jak i SMSy i MMSy za odpowiednio 9 i 19 groszy. Oraz 1 GB danych – który po dwóch latach wzrośnie do 3 GB w ramach stażowego. Innym abonamentem w Nju jest najwięcej – nie więcej niż. W tej taryfie za 39 zł oprócz rozmów bez limitu na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMSy i MMSy oraz 20 GB na start, które po dwóch latach urosną do zawrotnej wartości 60 GB pakietu danych.

Red Bull Mobile

Red Bull Mobile ma tylko jeden abonament bez telefonu, który dostępny jest tylko przez stronę internetową. Ale w ramach sprawiedliwości przedstawimy tutaj ich oferty z telefonem 🙂 Najtańszy abonament z telefonem w Red Bull Mobile kosztuje 49 zł, gdzie dostajemy nielimitowane usługi, 10 GB internetu oraz 24 miesiące serwisu Tidal. Drugim najtańszym abonamentem bedzie ten za 69 zł, który różni się korzystniejszymi cenami telefonów oraz pakietem danych w wysokości 15 GB. W obydwu przypadkach niewykorzystane GB przechodzą na dwa kolejne miesiące.

T-mobile

W t-mobile najtańszy abonament kosztuje obecnie 29,95. W tej cenie mamy umowę na 6 miesięcy. Dostępna jest on jednak tylko online. w niej mamy nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy oraz promocyjnie 5 GB internetu na miesiąc. Inną opcją jest abonament T-mobile bez limitu, gdzie za 50 zł mamy nielimitowane usługi zarówno na połączenia, SMS, jak i na internet (na który jednak jest nałożony lejek po 10 GB).

Multimedia

Operator komórkowy i dostawca internetu Multimedia ma obecnie mocno zmienione oferty. Wśród nich znajdziemy np. abonament za 14,99 zł, gdzie mamy nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy oraz 5 GB internetu. W drugim najtańszym abonamencie oprócz powyższych nielimitowanych usług dostaniemy 10 GB do wykorzystania w cenie 19,99 zł. Jednak musimy liczyć się z koniecznością podpisania umowy na 23 miesiące + 1 miesiąc aktywacji.

Orange

Orange oprócz abonamentu za 39,99 zł ma też plan komórkowy podstawowy za 29,99 zł, gdzie mamy 2 GB internetu, nielimitowane połączenia i SMSy za 20 groszy – jest to najtańszy abonament Orange. Innym rozwiązaniem od Orange będzie Plan komórkowy optymalny. Tutaj za 49,99 zł mamy nie tylko nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe, nielimitowane SMSy i MMSy, ale też nielimitowany internet (na który jednak jest nałożony lejek po 10 GB)

Play

Play oferuje oprócz standardowego Stanu Nielimitowanego również Stan Nielimitowany Mini, gdzie za 30 zł dostajemy rozmowy bez limitów oraz 5 GB pakietu danych. SMSy i MMSy kosztują jednak już 19 groszy za sztukę. Ta oferta jest najtańszym abonamentem tego operatora. Poza tym w Play znajdziemy Stan Nielimitowany, gdzie mamy nielimitowane usługi, a do tego serwisy Tidal i ShowMax za darmo oraz osobną kartę SIM z internetem mobilnym do domu (100 GB na miesiąc). Jednak ten abonament będzie już kosztował na 70 zł miesięcznie.

Plus

Plus na wiosnę przeszedł zmiany w ofercie. Teraz w tej sieci najtańszy abonament bez telefonu kosztuje 30 zł miesięcznie. Mamy w nim 2 GB internetu (trzy pierwsze miesiące 4 GB) wraz z nielimitowanymi połączeniami do wszystkich, SMSami i MMSami. Inna alternatywą w sieci Plus jest abonament za 40 zł. Tutaj naturalnie również mamy nielimitowane usługi, a do tego dochodzi 4 GB internetu miesięcznie (12 GB przez pierwsze 3 miesiące)

Na teraz to tyle w porównaniach najtańszy abonament. Zapraszamy wszystkich również na pozostałe nasze porównania, najtańszy abonament występuje również na innych stronach i dotyczy porównań takich jak: najtańszy abonament, najtańszy abonament bez telefonu, najtańszy abonament porównanie, najtańszy abonament internet. W zestawieniach znajdziecie również najtańszy abonament rodzinny czy najtańszy abonament z telefonem za 1 zł. Ponadto najtańszy abonament znajdziecie też w porównaniu na kartę. Wszystkie zestawienia najtańszych porównań znajdziecie na naszym portalu.

najtanszy abonament

Najtańszy abonament bez telefonu – 2018
4.5 (89.78%) 45 votes

728x90