Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Internet domowy – porównanie najtańszych ofert

Internet domowy – porównanie ofert

Internet domowy to obecnie praktycznie konieczność. Nie tylko korzystanie z internetu w domu ułatwia niezliczoną liczbę rzeczy. Coraz częściej wiele spraw można załatwić tylko w ten sposób. Można więc powiedzieć, że internet domowy z wygodnego dodatku staje się powoli “usługą komunalną”, czyli czymś, co w gospodarstwie domowym być musi. Obecnie na rynku jest wielu dostawców internetu, którzy mają w ofercie internet domowy. I ich oferty różnią się znacznie. Znajdziemy takich, którzy zaoferują nam podstawową prędkość w okolicach 10 Mb/s, ale są też tacy, którzy chwalą się nawet i 1000 Mb/s. Jednak zdecydowanie nie każdy potrzebuje aż takich prędkości.

Ranking najtańszych ofert na internet domowy – kryteria

Stąd też postanowiliśmy zrobić dla Was porównanie najtańszych ofert na internet domowy. Jednak przy uwzględnieniu pewnych kryteriów. Wybraliśmy oferty najpopularniejszych dostawców internetu na podstawie następujących wytycznych:

  • prędkość pobierania to minimum 100 Mb/s
  • prędkość wysyłania minimum 10 Mb/s

Najważniejsza w naszym porównaniu jest oczywiście cena. W następnej kolejności braliśmy pod uwagę parametry pobierania/wysyłania (które jednak w ofertach są niemal takie same – jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat rzeczywistych prędkości tych dostawców internetu, zobacz jak wypadają w testach prędkości). Ostatnim ważnym elementem były dodatkowe usługi w ramach umowy. Oferty są aktualne na dzień 13.04.2018. Oto jak wygląda nasz ranking:

Internet domowy

ranking najtańszych ofert

OperatorNazwa pakietuDownloadUploadAbonamentUmowaSzczegóły oferty
Najtańszy internet domowy rankingdo 120 Mb/sdo 10 Mb/s39.99 zł24 miesiąceNajtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Najtańszy internet domowy rankingdo 100 Mb/sdo 10 Mb/s49,90 zł24 miesiąceNajtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Najtańszy internet domowy rankingdo100 Mb/sdo 10 Mb/s49,90 zł24 miesiąceNajtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Najtańszy internet domowy rankingdo 100 Mb/sdo 10 Mb/s44.90 zł24 miesiąceNajtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Najtańszy internet domowy rankingdo 100 Mb/sdo 15 Mb/s49,90 zł24 miesiąceNajtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Najtańszy internet domowy rankingdo 100 Mb/sdo 10 Mb/s39,99 zł24 miesiąceNajtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Najtańszy internet domowy rankingdo 120 Mb/sdo 10 Mb/s59.00 zł24 miesiąceNajtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Internet domowy

– podium

Na pierwszym miejscu w naszym porównaniu znalazło się UPC z pakietem Fiber Power 120 Mb/s za 39,99 zł. Jest to jednocześnie najtańszy abonament który ma też najszybszy internet spośród tych dostawców internetu. Mamy tutaj 120 Mb/s – jak sama nazwa wskazuje – oraz kilka dodatkowych usług, jednak tych drugich nie ma bardzo wiele. Aczkolwiek cena zadecydowała o pierwszym miejscu.

>>>Najtańszy abonament?<<<

Na drugim miejscu znalazła się Netia. Ma ona nieco niższą deklarowaną prędkość pobierania i abonament wyższy o 10 zł, ale to dodatkowe usługi zadecydowały o tym miejscu w naszym porównaniu. Mianowicie, w ramach tego abonamentu dostajemy kartę SIM, za którą nie musimy nic płacić. Na tej karcie dostajemy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w Polsce. I chociaż za internet, SMS-y i MMS-y trzeba już dopłacić, to i tak jest to bardzo ciekawy dodatek.

Trzecie miejsce zajęła Inea. W jej ofercie za 49,90 zł najciekawszą rzeczą są 4 pierwsze miesiące z darmowym abonamentem (prawie 200 zł oszczędności!), a także bonusowy miesiąc z HBO GO.

internet domowy prędkość

Internet domowy

– pozostali dostawcy

Pozostałe oferty w zestawieniu, chociaż mają orientacyjnie porównywalne ceny oraz deklarowaną szybkość internetu, to jednak nie mają aż tak zachęcających dodatków. Multimedia oferują najdroższy abonament w naszym zestawieniu, ale po 12 miesiącach zostaną “przebici” przez Orange. W Orange abonament wynosi 39,99 zł tylko przez pierwszy rok. Później będziemy musieli płacić co miesiąc  69,99 zł. Oznacza to, że w ciągu 24 miesięcy średnio internet będzie nas kosztował 54,99 zł.

Oferty na internet domowy zmieniają się stosunkowo rzadko, jednak jak tylko zajdą znaczące zmiany, wrócimy do Was z odświeżonym porównaniem. Zachęcamy także do sprawdzenia innych naszych porównań abonamentów, gdzie znajdziecie między innymi powyższych operatorów.

A Wy z jakiego internetu korzystacie? I czy w Waszym zdaniem 100 Mb/s to wystarczająca prędkość do komfortowego korzystania z internetu? Czy jednak skłaniacie się do tego, że każdy powinien mieć gigabitowe łącze w domu? Zapraszamy do komentowania! Wybierz swój Internet domowy!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *