Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Gdzie po najtańszy abonament z telefonem za 1 zł?

Gdzie po najtańszy abonament z telefonem za 1 zł?

W Polsce niezwykle popularny jest taki model umowy, który oferuje nie tylko najtańszy abonament, ale też telefon za 1 zł.  Samemu niejednokrotnie zdarzyło mi się z niego korzystać. Taka opcja jest bardzo wygodna – podpisujemy umowę w salonie i wracamy do domu z nowiusieńkim telefonem za 1 zł, którym od razu możemy się pobawić. Jeżeli ktoś nie zna się za bardzo na smartfonach, może po prostu zaufać pracownikom salonu, że wybiorą dla nas takie urządzenie, które będzie dla nas najlepsze. Może nawet uda nam się upolować tani abonament z telefonem za 1 zł.

Dzięki temu nie będziemy musieli przeglądać dziesiątek stron internetowych z opisami telefonów, które tak na dobrą sprawę nie wiele nam mówią. Bo pomimo tego, że smartfony są z nami już od dekady, to dla wielu osób znajomość ich specyfikacji i jej znaczenia nie jest do niczego na co dzień potrzebna.

telefon za 1 zł

Dlatego też mamy dla Was nowe porównanie,w którym odpowiadamy na pytanie gdzie po najtańszy abonament z telefonem za 1 zł? I nawet najtańszy abonament z telefonem za 1 zł musi spełniać określone warunki. Kryteria, jakie przyjęliśmy przy naszym rankingu wybranych ofert (które są aktualne na dzień 16.03.2018) to:

  • nielimitowane połączenia
  • nielimitowane SMS-y
  • minimum 2 GB pakietu danych
  • dostępność telefonu za 1 zł (wyjątkiem od tej reguły jest T-mobile, ale o tym później)

Najtańszy abonament z telefonem za 1 zł? Sprawdź porównanie

OperatorTelefon

OpłataTaryfa

Pakiet Danych

Sprawdź
PlushHuawei P9 Lite mini(rata za telefon 24 zł)

25,00 złPlush Abo L

15 GB

FM MobileLenovo K5

59,90 złStart 24m

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem za złotówkę
PlusLG K10 2017 DS(Rata za telefon – 27 zł)

30,00 złAbonament 30

2 GB (Pierwsze

trzy miesiące 4 GB)

PlayMoto g5S

70 złStan Nielimitowany

Solo

Brak limitu

OrangeLG X power2(Rata za telefon 30 zł)

39,99 złPlan Komórkowy

Standardowy

5 GB

T-mobileNokia 5

80,00 złT-Mobile (80)

Brak Limitu

Gdzie po najtańszy abonament z telefonem za 1 zł? Odpowiedź to…

Wybraliśmy oferty sześciu operatorów: FM mobile, Orange, T-Mobile, Play, Plush i Plus. Każą ofertę dostosowywaliśmy tak, aby były w nich dostępne telefony za 1 zł, ale też aby były to smartfony o dość “współczesnych” parametrach, które pozwolą na swobodne korzystanie z telefonu w 2018 roku. Często operatorzy oferują telefony za 1 zł w najtańszych wersjach abonamentów, które oczywiście nadają się do dzwonienia i SMS-owania, ale obecnie telefony powinny być w stanie sensownie robić nieco więcej.

Na pierwszym miejscu znalazł się Plush za 25 zł miesięcznie. Oferuje najtańszy abonament z telefonem za 1 zł. Do wybranego przez nas Huawei P9 Lite mini będziemy miesięcznie dopłacać 24 zł. W sumie za abonament z telefonem i 15 GB internetu miesięcznie w Plushu zapłacimy 49 zł. Oczywiście warto pamiętać, że Plush zawsze oferuje bardzo ograniczoną liczbę telefonów do wyboru, więc jeżeli interesuje nas konkretny telefon za 1 zł, możliwe, że tutaj go nie znajdziemy.

Wcześniej FM Mobile Group nie bardzo miał argumenty, aby konkurować o miano taniego abonamentu z telefonem za 1 zł. Jednak ostatnio trochę zmienili oni ofertę i dodali nowe telefony za 1 zł – wybrałem Lenovo K5 ponieważ korzystałem z niego przez pewien czas i bardzo go sobie chwalę. Za niecałe 60 zł miesięcznie oprócz fajnego telefonu dostaniemy 10 GB internetu co miesiąc.

Plus po zmianach w ofertach abonamentowych oferuje teraz też taryfę za 30 zł, w ramach której oprócz 2 GB internetu możemy dostać np. LG K10 2017. W sumie zapłacimy mniej niż w FM Mobile, jednak dostaniemy zauważalnie (i odczuwalnie) mniej internetu, niż w przypadku FM Mobile.

Play w swojej standardowej ofercie Stanu Nielimitowanego znowu oferuje Moto G5S za 1 zł – jest to bardzo dobry telefon i warto się nad nim zastanowić. Poza tym możemy liczyć na brak limitu pakietu danych oraz różnego rodzaju dodatkowe usługi.

Orange oferuje Abonament  z telefonem za 1 zł niemal w takiej samej cenie co Play, jednak daje nam dwukrotnie mniejszy pakiet danych. Aczkolwiek wybrany przez nas LG power2 to dość ciekawa opcja. Orange oferuje w ramach tej taryfy również i Moto G5S, jednak wybierając tą Motorolę, będziemy musieli już zapłacić 72 zł miesięcznie.

Ostatni w tym miesiącu T-mobile oferuje najdroższy w zestawieniu abonament z telefonem za 1 zł – aczkolwiek w zamian dostaniemy brak limitu pakietu danych. W ramach dziennikarskiego obowiązku dodajemy, że telefony w T-mobile nabędziemy od 9 zł, nie za złotówkę, jak w przypadku konkurencji. Jednak jest to minimalna różnica, więc pomimo tego uwzględniamy T-mobile w zestawieniu.

Korzystacie z umów, w ramach których dostajecie telefon za 1 zł? Czy waszym zdaniem takie abonamenty mają rację bytu? Napiszcie w komentarzach!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *