Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Internet mobilny – porównanie ofert

Internet mobilny to  bardzo wygodne rozwiązanie. Możemy z niego korzystać zarówno za pośrednictwem telefonu, jak i tabletu czy laptopa. Tyle, że do ostatniego z urządzeń potrzebny będzie zewnętrzny lub wewnętrzny modem. Ponieważ wielu szuka dla siebie dobrej oferty, a na rynku jest ich sporo, postanowiliśmy zrobić zestawienie najlepszych ofert. Dlatego w tym artykule przedstawiamy Internet Mobilny porównanie ofert z maja 2018.

Internet mobilny porównanie ofert – kryteria doboru

Żeby przedstawić najbardziej wartościowe oferty braliśmy pod uwagę te, w których pakiet internetu wynosi przynajmniej 40 GB. Nie braliśmy pod uwagę mniejszych pakietów, bo takie możecie dostać w ramach abonamentu czy na kartę razem z usługami telekomunikacyjnymi. W naszym zestawieniu, oferty poukładane są cenowo. Od najtańszych do najdroższych. Czyli najpierw do 30 zł, potem do 40 zł, do 50 zł i powyżej. Poza ceną braliśmy pod uwagę wielkość pakietu internetu i ewentualne dodatki. Dzięki temu zobaczycie, co możecie zyskać w jakiej cenie. Spójrzcie sami jak wygląda nasz internet mobilny porównanie ofert.

Internet mobilny porównanie ofert z maja 2018

Operator Pakiet Danych Cena Oferta
1. Nju Mobile 40 GB 29,00 zł Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
2. Novum 50 GB 30,00 zł Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
3. Otvarta 100 GB +100 GB w noc 39,99 zł Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
4. Orange 50 GB 39,99 zł oferty na kartę bez telefonu
5. Plus 45 GB 40,00 zł oferty na kartę bez telefonu
6. Premium Mobile 100 GB +200 GB w noc 49,90 zł Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
7. Play 100 GB 49,99 zł oferty na kartę bez telefonu
8. Lajt Mobile 100 GB 49,99 zł Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
9. Vectra 100 GB 50,00 zł Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
10. FM Mobile 50 GB 49,99 zł Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
11. T-Mobile bez limitu 79,99 zł oferty na kartę bez telefonu
oferty ważne na dzień 25.05. 2018 r.

Internet mobilny porównanie ofert do 30 zł

W tej kategorii zmieścił się nam tylko jeden operator – Nju Mobile. Oczywiście u wielu znalazłaby się oferta w podobnej cenie, ale nie taka, która zawiera przynajmniej 40 GB internetu. Tymczasem Nju za 29 zł oferuje aż 40 GB. Co więcej już po 6 miesiącach pakiet zwiększa się do 80 GB, a cena nie rośnie. Chyba wszyscy przywykliśmy już do stażowego w Nju? 😉 Ale naszym zdaniem, to całkiem dobre rozwiązanie. Do tego umowę możemy podpisać na czas nieokreślony i jeśli przy jej podpisywaniu zgodzimy się na e-fakturę, unikniemy opłaty aktywacyjnej, która normalnie wynosi 20 zł.

Internet mobilny porównanie ofert do 40 zł

Ten sektor cenowy otwiera u nas Oferta Novum z ceną 30 zł za 50 GB plus 19 zł opłaty aktywacyjnej. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, co dla wielu ma dziś duże znaczenie. Dalej mamy bardzo atrakcyjną ofertę Otvartej, a w niej za 39,99 zł aż 100 GB i dodatkowy pakiet 100 GB do wykorzystania w nocy, czyli w godzinach od 01:00 do 08:00. Na początku trzeba jednak zapłacić jednorazową opłatę aktywacyjną w wysokości 24 zł. Umowa tutaj również podpisywana jest na czas nieokreślony. Kolejne jest Orange z pakietem 50 GB za 39,99 zł. Tutaj jednak trzeba się zobowiązać na 24 miesiące. Co ważne, po wykorzystaniu 50 GB internetu, automatycznie włącza się pakiet zapasowy – 10 GB za 10 zł. Za ofertą tego operatora przemawiać może fakt, że zajął 2 miejsce w rankingu speedtestu na internet mobilny. Udostępnia więc naprawdę dobrej jakości usługę i zapewnia prawie najszybszy transfer na rynku. Ostatnim operatorem w tym zestawieniu jest Plus z ofertą 45 GB za 40 zł., Przy czym za pierwszy miesiąc zapłacimy 0 zł, a opłata aktywacyjna wynosi tylko 9 zł. W cenie abonamentu możemy cały czas korzystać z pakietu w LTE. Umowę musimy jednak podpisać na 24 miesiące.

Internet mobilny porównanie ofert do 50 zł

I w tym przedziale cenowym mamy najwięcej ofert. Pierwszą z nich jest naprawdę świetna oferta Premium Mobile. Za 49,90 zł otrzymujemy pakiet 100 GB plus 200 GB do wykorzystania w nocy. To chyba jedna z najbardziej szczodrych ofert na rynku. Do tego umowę możemy podpisać na ile chcemy. Na początku trzeba jednak zapłacić 29 zł za aktywację. Jakby nie patrzeć stosunek ceny do zawartości przedstawia się w tej ofercie bardzo, bardzo dobrze. Dalej mamy Play z ceną wyższą o 9 groszy – 49,99 zł i pakietem 100 GB. Do tego dojdzie opłata aktywacyjna 39 zł. Ale operator dodaje bonus w postaci darmowego Pakietu Podstawowego w telewizji Play Now. Prędkość transferu jaką deklaruje Play wynosi do 262 Mb/s. Trzeba jednak podpisać umowę na 24 miesiące. Kolejne jest Lajt Mobile. Tutaj cena taka sama, pakiet taki sam, ale nie ma żadnych bonusów. Tyle, że umowę możemy podpisać albo bezterminową, albo na 12, albo na 24 miesiące. W pierwszym i ostatnim wariancie za aktywację zapłacimy 19 zł, a przy umowie na 12 miesięcy – 29 zł. Kolejna jest Vectra, a za nią FM Mobile. To prawda, że Vectra ma ofertę droższą o 1 gr, ale daje w tej cenie 100 GB, a FM Mobile tylko 50 GB. Trzeba jednak zaznaczyć, że cena tego pakietu w Vectrze jest promocyjna, więc w końcu się zmieni. Trzeba jednak podpisać umowę na 24 miesiące, a w FM Mobile tylko na 12.

Internet mobilny porównanie ofert powyżej 50 zł

I tutaj znowu mamy tylko jedną ofertę – T-Mobile. T-Mobile ma też tańszą ofertę bez internetu – na 10 GB a 10 zł, ale ona nie mieści się w naszych kryteriach. Niestety oferta bez urządzeń jest dość uboga u tego operatora, dlatego jedyne co mogliśmy zamieścić w ramach uczciwej konkurencji to oferta no limit za 79,99 zł. Umowę podpisuje się na 18 miesięcy, a za aktywację płaci się 19,99 zł. W ramach abonamentu cały czas możemy korzystać z LTE. Za T-Mobile przemawia zajmowane już od dawna pierwsze miejsce w rankingach speedtestu.

Internet mobilny porównanie ofert – podsumowanie

Teraz wiecie już, że w cenie do 40 zł możecie dostać pakiety o wielkości zarówno 45 GB, jak i 100 GB. Do 50 zł, prawie wszędzie będziecie wybierać między pakietami 100 GB, a powyżej – no limit. Ale przy pakietach no limit zawsze warto sprawdzić jak tam z lejkami, bo jakiś na pewno będzie 😉 Mamy nadzieję, że nasze porównanie okazało się dla Was przydatne. Jeśli pominęliśmy jakieś ciekawe oferty mieszczące się w ramach naszych kryteriów, o których Wy wiecie – koniecznie dajcie znać! I napiszcie jaki internet mobilny polecacie. Wasze opinie mogę pomóc innym wybrać coś dla siebie!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *