Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

iPhone 13, 13 mini, Pro i Pro Max – wszystko, co już wiemy

Premiera nowych iPhonów szybko się zbliża. Jeśli nic się nie zmieni rodzinę iPhone 13 poznamy już 14 września 2021. Choć od tego czasu dzieli nas jeszcze prawie półtora miesiąca, to już mamy sporo przecieków zaostrzających apetyt. W tym artykule zebraliśmy dla Was informacje, które już teraz pozwolą Wam ocenić, czy warto rozważyć zakup któregoś z nowych modeli Apple. W razie czego macie jeszcze czas na zebranie odpowiedniej (z pewnością niemałej) kwoty. 😉 A może jednak lepiej będzie sięgnąć po flagowca z Androidem? Oceńcie sami!

Jaki będzie iPhone 13?

Zaczynamy od modelu iPhone 13. Wiemy, że dostanie wyświetlacz typu OLED Super Retina XDR o przekątnej 6,1 cala z odświeżaniem 60 Hz. Tak, to nie pomyłka, odświeżanie ma pozostać na tak niskim poziomie – niestety… Na froncie znajdzie się też notch z aparatami, podobno nieco mniejszy niż w poprzednich modelach. Z tyłu ulepszone aparaty będą ułożone po skosie, nie w pionie jak ostatnio. Dostanie też baterię o pojemności 3095 mAh.

Wszystkie iPhony 13 mają zostać wyposażone w nowy bardzo wydajny i szybki procesor Apple A15 Bionic. Wszystkie dostaną też kamerki do wideo połączeń z funkcją Center Stage. Jak na nowe flagowe urządzenia przystało, nie zabraknie łączności 5G. Modemy 5G będą obsługiwać mmWave, choć nie wiadomo jeszcze czy wszystkie, czy tylko te przeznaczone na rynek w Stanach Zjednoczonych.

Nowością, albo raczej “nowością” ma być szybkie ładowanie. W tym temacie Apple zostaje daleko w tyle za Androidową konkurencją. Nie ma się jednak co cieszyć, mówimy tu o zmianie z ładowania 20W, na 25W. Dla porównania smartfony z Androidem w standardzie wspierają ładowanie 33W, a niektóre można ładować znacznie szybciej.

iPhone 13 mini – dla wrogów dużych telefonów

Dla miłośników niewielkich telefonów Apple wydaje także kompaktową wersję – iPhone 13 mini o przekątnej ekranu 5,4 cala. Co do aparatów, procesora i częstości odświeżania wyświetlacza – pozostaną takie same, jak w modelu podstawowym. Jedynie cena adekwatnie do rozmiaru będzie niższa i pojemność baterii, która wyniesie 2406 mAh.

W zasadzie trudno dopatrzeć się jakiejś rewolucji w nowych iPhone’ach. Ciekawsze będą dopiero modele z dopiskiem Pro.

iPhone 13 Pro i 13 Pro Max – w czym będą lepsze od rodzeństwa?

iPhone 13 Pro otrzyma ekran o przekątnej 6,1 cala, a Pro Max 6,7 cala. Oba modele zyskają odświeżanie wyświetlacza na poziomie do 120 Hz (technologia Pro Motion), co zdecydowanie bardziej przystaje do flagowców z 2021 roku. Bardziej niż wspomniane wcześniej 60 Hz oczywiście. Mocniejsi bracia będą też mieć o jeden tylny aparat więcej. Będzie to nowa utraszerokokątna kamerka.

Ceny nowych iPhone’ów

A teraz przejdźmy do tego, jak Apple wycenił swoje nowe urządzenia:

  • iPhone 13 – od 799 dolarów,
  • iPhone 13 mini – od 699 dolarów,
  • iPhone 13 Pro – od 999 dolarów,
  • iPhone Pro Max – od 1099 dolarów.

Oczywiście polskie ceny będą z pewnością wyższe.

I jak Wam się podobają przecieki na temat nowych iPhone’ów? Czy waszym zdaniem są warte zainteresowania?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *