Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Sieci komórkowe

W końcu nadszedł marzec który przywitał nas jakże miłymi, kilkunastostopniowymi mrozami. Ale nic to! W końcu już za tydzień dzień kobiet! Jeżeli jeszcze nie kupiłeś swojej lubej prezentu, to radzę się pośpieszyć. Za to my wraz z początkiem tego miesiąca postanowiliśmy przygotować dla Was ranking, przedstawiający najtańsze sieci komórkowe w Polsce. W tym porównaniu zbierzemy wszystkie najpopularniejsze typy ofert – najtańsze sieci komórkowe, najtańsze abonamenty bez telefonu, najtańsze abonamenty z telefonem, najlepszy abonament z telefonem, jak i bez telefonu, abonament duet oraz oferty na kartę – i wybierzemy dla Was trzy naszym zdaniem najlepsze i najtańsze sieci komórkowe. Oferty zawarte w poniższych rankingach aktualne są na dzień 01.03.2018.

Najtańsze sieci komórkowe – marzec 2018: Najtańszy abonament bez telefonu

OperatorTaryfa

Abonament

Pakiet
Danych

Więcej
Premium MobileFreedomPL

16,70 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Virgin MobilePlan 1

19,00 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
PlushPlush Abo

25,00 zł

15 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Nasze Top 3 dla najtańszego abonamentu bez telefonu to  telefon Premium Mobile , Virgin Mobile oraz Plush. Premium Mobile ma to do siebie, że często potrafi przebić konkurencję pod względem ceny. I tak jest w tym przypadku. Jeśli chodzi o dzwonienie, SMSy czy internet, zarówno Virgin jak i Premium Mobile oferują to samo, jednak Premium Mobile abonamenty ma o te kilka złotych tańsze. Plush z drugiej strony jest zauważalnie droższy, jednak daje on nam aż 15 GB internetu, a do tego darmowe korzystanie z social media i trzy miesiące korzystania z YouTube bez zużywania tego i tak dużego pakietu danych. Te najtańsze sieci komórkowe to doskonały wybór dla chcących trochę oszczędzić miesięcznie.

Najtańsze sieci komórkowe – marzec 2018: Najtańszy abonament z telefonem

OperatorTaryfa

Opłata

Pakiet
Danych

Więcej
PlushPlush ABO 15 GB

25,00 zł

15 GB

Najtańszy abonament z telefonem za złotówkę
OrangeStandardowy

39,99 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem za złotówkę
PlusPlus Abonament

30 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem za złotówkę

Tutaj wybraliśmy oferty Plush, Orange i Plus. Plush posiada dużą przewagę nad konkurencją dzięki połączeniu niskiej ceny podstawowego abonamentu oraz wyjątkowo dużego pakietu danych. Jest to też sieć o najmniejszym asortymencie urządzeń, więc jeżeli interesuje nas konkretny telefon, możliwe, że tutaj go nie znajdziemy. Orange w przypadku najtańszych abonamentów z telefonami jest wyjściem pośrednim. Za 40 zł plus rata za telefon dostajemy satysfakcjonujący pakiet internetu i ciekawe telefony do wyboru. Plus o trzecie miejsce na najtańsze sieci komórkowe konkurował z FM Mobile, jednak zielony operator w ostatnim czasie obniżył cenę najtańszego abonamentu w ofercie, dzięki czemu taryfa ta stała się już ciekawsza. Jednak zaledwie 2 GB internetu może w dzisiejszych czasach być już niewystarczające. Ale z drugiej strony, tutaj mówimy o najtańszych, nie najlepszych abonamentach. Najtańsze sieci komórkowe – w podkategorii najtańszy abonament z telefonem to dobry wybór, jednakże zachęcamy czytelników, aby zawsze porównywali ofertę ile tak naprawdę kosztuje telefon w abonamencie. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, wybierając najtańsze sieci komórkowe.

Najtańsze sieci komórkowe – marzec 2018: Najlepszy abonament bez telefonu

OperatorTaryfa Umowa

Opłata

Pakiet
Danych

Więcej
Premium Mobile

Freedom3 a

utomatycznie
odnawiana
co 30 dni

29,70 zł

30 GB

najlepszy abonament no limit bez telefonu
Nju MobileNie więcej
niż 39 złautomatycznie
odnawiana
co 30 dni

39,00 zł

20 GB

najlepszy abonament no limit bez telefonu
PlayStan
Nielimitowany24 miesiące

50,00 zł

Bez limitu
GB

najlepszy abonament no limit bez telefonu

W lutym Premium Mobile lte zwiększył ilość dostępnego internetu w swoich ofertach abonamentowych. Stąd też za niecałe 30 zł mamy co miesiąc aż 30 GB. Jeżeli to dla nas za mało, to warto zainteresować się Nju Mobile – w ramach najlepszej taryfy tej sieci wirtualnej dostaniemy 20 GB na start, ale już po 6 miesiącach zwiększy się to do 40 GB, a po dwóch latach będziemy mieli 60 GB internetu za 39 złotych miesięcznie. Podium na najtańsze sieci komórkowe w tym miesiącu zamyka Play – głównie ze względu na dodatkowe usługi w postaci Tidala oraz ShowMax. W najlepszych ofertach liczą się w końcu nie tylko duże pakiety danych, ale też to coś “ekstra”. W tym zestawieniu najtańsze sieci komórkowe podkategoria najlepszy abonament bez telefonu każdy znajdzie coś dla siebie.

Najtańsze sieci komórkowe – marzec 2018: Najlepszy abonament z telefonem do 100 zł

OperatorTaryfa

Opłata

Pakiet
Danych

Więcej
PlaySolo Stan
Nielimitowany

60,00 zł

Bez limitu
GB

najlepszy abonament do 60 zł z telefonem
T-mobileT-Mobile
Bez limitu 100

100,00 zł

Bez limitu

najlepszy abonament do 60 zł z telefonem
PlusPlus
Abonament

50,00 zł

Bez limitu

najlepszy abonament do 60 zł z telefonem

Wybierając najlepszy abonament z telefonem kierowaliśmy się nie tylko najlepszymi warunkami taryf, ale też tym, jakie telefony w danych cenach możemy uzyskać. Postanowiliśmy, że łączna cena abonamentu i raty za telefon nie przekroczy 100 zł. Najciekawszą ofertę telefonów tym zakresie ma obecnie Play. Stąd też znajdzie się on na pierwszym miejscu. Na drugie miejsce wędruje T-Mobile – w tym przypadku ciekawie wyglądają opcje,w których za 9 zł dostajemy dwa telefony (przykładowo Redmi Note 4 32 GB) Na trzecim miejscu umieszczamy w tym miesiącu Plusa. Zestawienie najtańsze sieci komórkowe podkategoria najlepszy abonament do 100 zł to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim dobre urządzenie. Dlatego polecamy wszystkim, aby najpierw przeglądnąć i porównać najlepsze zestawienie telefonów komórkowych.

Najtańsze sieci komórkowe – marzec – 2018: Abonament dla dwojga

Operator

Opłata

Taryfa

Pakiet
Danych
Więcej
Nju Mobile

38,00 zł

Nju
Dodatkowy

10 GB
(dzielony między
obydwa numery)
Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga - sieci komórkowe
Premium Mobile

34,80 zł

Freedom
dla Dwojga

5 GB
(na każdy numer)
Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga - sieci komórkowe
Lajt Mobile

35,99 zł

Lajt Duet M

4 GB
(na każdy numer)
Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga - sieci komórkowe

Niecały miesiąc temu były walentynki – świetny moment na zdecydowanie się na abonament dla dwojga. Jednak jeżeli teraz nie zdecydowaliście się na coś takiego wtedy i zaczęliście się oglądać za taką ofertą, to na chwilę obecną najciekawiej wygląda Nju Mobile. Za 19 zł za numer dostajemy 10 GB, ale co najważniejsze, dzięki stażowemu bardzo szybko zyskamy o wiele więcej, niż w podobnych taryfach ma konkurencja. Premium Mobile freedom ma zapewne najtańsze abonamenty dla dwojga, stąd też postanowiliśmy umieścić ich na drugim miejscu. Trzeci Lajt Mobile jest minimalnie droższy i jednocześnie oferuje trochę mniej internetu niż Premium Mobile telefon. Zestawienie dla Dwojga to doskonały wybór dla par, najlepiej tych z dużym stażem, o ile abonament jest na 24 miesiące 🙂

Najtańsze sieci komórkowe – marzec 2018: oferty na kartę

Operator

Cena

Pakiet

Termin
usługPakiet
Danych
Więcej
Lycamobile

12,50 zł

Do
Wszystkich M

30/90
dni20 GB
oferty na kartę bez telefonu
Orange

25,00 zł

Rozmowy i SMSy
bez limitu + GB

31/365
dni15+15 GB
oferty na kartę bez telefonu
Lajt Mobile

19,99 zł

Pakiet
Studencki

365/365
dni10 GB
oferty na kartę bez telefonu

Tak długo, jak będzie obowiązywać promocja w Lycamobile, będą oni mieli najciekawszą ofertę na kartę. Za zaledwie 12.50 darmowe rozmowy/SMS-y oraz mnóstwo internetu. Jeżeli jest jakiś minus tej opcji, to fakt, że po trzech miesiącach od ostatniego doładowania wygasają nam połączenia przychodzące. Tego ograniczenia nie ma już w drugim Orange, gdzie połączenia przychodzące ważne są cały rok, a do tego obecnie w Orange na kartę dostaniemy aż 30 GB pakietu danych. Na trzecim miejscu postanowiliśmy umieścić Lajt Mobile – ta taryfa wyróżnia się przede wszystkim całoroczną ważnością połączeń zarówno wychodzących, jak i przychodzących. A i cena też jest atrakcyjna. Zestawienie najtańsze sieci komórkowe podkategoria oferty na kartę zawsze będzie cieszyć sie dużym powodzenie, jednakże widać tendencje że coraz bardziej użytkownicy wybierają krótkie umowy, w których to decyduje cena.

najtańsze-sieci

Podsumowanie – najtańsze sieci komórkowe:

W przeciągu ostatnich tygodni doszło do kilku dość znaczących zmian w ofertach polskich sieci komórkowych, co staraliśmy się uwzględnić w naszym podsumowaniu różnych typów ofert na najtańsze sieci komórkowe. Mamy tutaj 6 różnych typów ofert i każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Jeżeli tak jednak nie jest, daj nam znać! Może masz pomysł na ranking uwzględniający inne kryteria? Z chęcią podejmiemy się przygotowania porównania, które pomoże Wam (ale też i nam) w odnalezieniu najlepszej dla siebie oferty. W końcu każdy ma inne potrzeby. Zestawienie najtańsze sieci komórkowe ma jedynie pokazać, że warto dostosować do siebie idealnego operatora. I w taki sposób  zachęcamy do wyboru.

Przypominamy, że powyższy artykuł na najtańsze sieci komórkowe, jest wersją skróconą naszych porównań i rankingów. W celu zobaczenia pełnych rankingów, zawierających wszystkich operatorów, sprawdź nasze cyklicznie publikowane porównania ofert.