Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najtańsze oferty na kartę - marzec 2018

Najtańsze oferty na kartę – marzec 2018

Najtańsze oferty na kartę?

Najlepsza oferta na kartę

Oferty na kartę po wprowadzeniu w życie ustawy antyterrorystycznej stały się bardzo podobne do tradycyjnych abonamentów. Na dobrą sprawę to, co je odróżnia to sposób płacenia za usługi telekomunikacyjne. W przypadku abonamentu (postpaid) płacimy pod koniec miesiąca po skorzystaniu z tych usług. W przypadku oferty na kartę (prepaid) najpierw musimy zapłacić za wybrany pakiet, aby móc zacząć z niego korzystać. Jednak tanie oferty na kartę mają jeszcze to do siebie, że mają generalnie lepsze warunki, niż tani abonament. Często dotyczy to samych cen, ale w głównej mierze są to większe pakiety danych – aczkolwiek w przypadku operatorów z Wielkiej Czwórki (Plus, Play, Orange, T-Mobile) wiąże się to z brakiem całego szeregu dodatkowych usług, których nie będzie mieć tani abonament operatorów MVNO.

Dziś odświeżamy nasze zestawienie, zawierające najtańsze oferty na kartę. W ramach naszego porównania przyjęliśmy następujące kryteria, które naszym zdaniem powinny być spełniane nawet przez najtańsze oferty na kartę (oferty aktualne na dzie 15.03.2018):

Najtańsze oferty na kartę – porównanie pakietów

Operator Cena Termin usługPakiet Danych Sprawdź
lycamobile oferta 12,50 zł 30/90 dni20 GB oferty na kartę bez telefonu
Orange 25,00 zł 31/365 dni15 +15 GB oferty na kartę bez telefonu
mobile vikings oferta 29,00 zł 31/365 zł15 GB oferty na kartę bez telefonu
Lajt Mobile 19,99 zł 30/365 dni10 GB oferty na kartę bez telefonu
Red Bull Mobile 30,00 zł 30/90 dni10 GB oferty na kartę bez telefonu
a2mobile oferta 19,90 zł 31/365 dniBez limitu oferty na kartę bez telefonu
Plus 25,00 zł 30/30 dni15 GB oferty na kartę bez telefonu
Nju Mobile 29,00 zł 31/37210 GB oferty na kartę bez telefonu
T-mobile 25,00 zł 30/30 dni10 GB oferty na kartę bez telefonu
Plush 25,00 zł 30/385 dni10 GB oferty na kartę bez telefonu
heyah oferta 25,00 zł 30/365 dni10 GB oferty na kartę bez telefonu
Virgin Mobile 29,00 zł 30/365 dni10 GB oferty na kartę bez telefonu

 

Podsumowując najtańsze oferty na kartę

Podobnie jak w lutym, Lycamobile to najlepsza oferta na kartę, dlatego zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu i zapewne nie zmieni się to dopóki operator ten będzie utrzymywał promocję, w ramach której oferta na kartę jest o 50% tańsza – bo za nieco ponad 10 zł mamy aż 20 GB na miesiąc! Kolejny Orange również utrzymuje swoją pozycję, dając nam najwięcej internetu ze wszystkich wybranych przez nas pakietów w tym zestawieniu ofert na kartę. Na najniższym stopniu podium znajduje się Mobile Vikings, a to przede wszystkim dzięki pakietowi danych, który przechodzi na następny miesiąc, w przypadku, gdy go nie wykorzystamy (a nie dlatego, że mam słabość do serialu Wikingowie, przysięgam 😉 ).

(Sprawdź też najtańszy abonament bez telefonu)

Dalej mamy Lajt Mobile z bardzo fajną taryfą Studencką, która oferuje kompromis pomiędzy ceną a wielkością pakietu danych. RBM jest w tym miesiacu na miejscu piątym – wybrany pakiet jest najdroższy ze wszystkich w zestawieniu, ale w ramach doładowania dostajemy dodatkowe 10 GB, co daje przyjemną wartość 20 GB na miesiąc do wykorzystania. a2mobile jest drugą najtańszą ofertą na kartę, jednak brak limitu na transfer danych jest ograniczony przez lejki prędkości, które pojawiają się już przy przekroczeniu 5 GB, stąd też niższa pozycja, niż sugerowałaby to cena. Dalszą część zestawienia tworzą oferty na kartę, które są do siebie niezwykle podobne i wybór pomiędzy nimi tak naprawdę sprowadza się osobisty opinii na temat poszczególnych sieci komórkowych (oraz ich zasięgu w miejscu naszego zamieszkania).

To na razie tyle, już wkrótce możecie spodziewać się kolejnych rankingów ofert sieci komórkowych. Jakie są Wasze opinie na temat oferty na kartę? Czy wolicie płacić prepaid, czy postpaid? Zostaw komentarz pod artykułem!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *