Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

tani abonament z telefonem porównanie

Tani abonament z telefonem do 60 zł

Tani abonament z telefonem do 60 zł

Tani abonament z telefonem to wygoda – nie tylko uzyskujemy w ramach umowy korzystne warunki, ale też dostajemy do ręki  nowy telefon. Jednak tani abonament z telefonem oferuje tylko kilku operatorów. Nie oznacza to jednak, że mamy mały wybór pod względem zarówno sieci komórkowych, ofert jak i samych telefonów.

Jako, że tani abonament z telefonem cieszy się niesłabnącą popularnością, przedstawiamy Wam nasz najnowszy ranking abonamentów z telefonem. Do poniższego porównania załapało się 7 operatorów. Abonament ze smartfonem będzie nas zawsze kosztować więcej niż, oferta bez telefonu. Dlatego też postanowiliśmy przyjąć takie kryteria, które to uwzględniają. Abonament za 60 zł, w którym oprócz usług wliczony jest też koszt telefonu wydaje się być rozsądnym wyborem. Kryteria, jakimi się kierowaliśmy to:

  • Miesięczna cena abonamentu nie większa niż 60 zł
  • Minimum 2 GB pakietu danych
  • Darmowe połączenia na komórki i SMS-y bez limitu

Oczywiście to nie wszystko. Ważne dla nas przy wyborze ofert było to, aby dostępne były faktycznie nowoczesne telefony – stąd też nie braliśmy pod uwagę ofert z tradycyjnymi telefonami komórkowymi. Przykładowe urządzenia dobieraliśmy w taki sposób, aby były one najlepsze spośród tych, które mieściły się w zakresie do 60 zł miesięcznie (wraz z abonamentem).

Oznacza to, że na poniższym zestawieniu nie ma T-mobile. Jest ku temu prosty powód – abonament w T-mobile który jest poniżej 60 zł nie ma darmowych SMS-ów. Za to abonament w T-mobile z SMS-ami to abonament no limit za 80 zł. Jeżeli jednak chcesz zobaczyć najnowszą ofertę T-mobile z telefonem, przejdź tutaj. Poniższe oferty aktualne są na dzień 01.05.2018. Oto, jak prezentuje się nasz ranking na tani abonament z telefonem do 60 zł:

Tani abonament z telefonem do 60 zł – porównanie

Operator AbonamentPrzykł. telefon Pakiet danych Szczegóły oferty
1. Plush 25,00 złSamsung Galaxy J5 15 GB
2. Red Bull Mobile 49,00 złXiaomi Redmi 4X 10 GB Najtańszy abonament z telefonem za złotówkę
3. FM Mobile 29,90 złLenovo K5 10 GB Najtańszy abonament z telefonem za złotówkę
4. Play 60,00 złXiaomi Redmi 5A Nielimitowany
5. Orange 39,99 złNokia 3 5 GB
6. Heyah 55,00 złSamsung Galaxy J3 5 GB Najtańszy abonament z telefonem za złotówkę
7. Plus 30,00 złHuawei P9 Lite 2 GB

Tani abonament z telefonem do 60 zł – podsumowanie

Na pierwszy rzut oka widać różnice w wysokości abonamentów poszczególnych operatorów. Jednak podane ceny to ceny podstawowe – nie wliczyliśmy do nic jeszcze telefonów. Jednak to co jeszcze widać, to różnice w wielkości pakietu danych.

Pierwszy Plush wygrywa przede wszystkim pakietem danych. 15 GB miesięcznie to naprawdę dużo, zwłaszcza przy takiej cenie. Do zestawienia wybraliśmy Samsunga Galaxy J5 – to solidny telefon z ośmiordzeniowym procesorem, który jednak mógłby mieć nieco większą pamięć wewnętrzną. Razem z ratą za telefon zapłacimy w Plush 58,00 zł miesięcznie. W ramach abonamentu w Plush mamy też dodatki w postaci: Bezpłatnego Pakietu Video (przez pierwsze 3 miesiące YouTube bez limitu, potem 10 GB/mies) oraz Pakiet Social free (korzystanie z Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsApp w kraju bezpłatne),

Na drugim miejscu uplasował się Red Bull Mobile. W najtańszym abonamencie mamy 10 GB internetu. Jednak jeżeli nie zużyjemy pakietu, ten zostaje na naszym koncie przez dwa miesiące w ramach bonusu do dalszego wykorzystania. Do tego tani abonament z telefonem w RBM to także 24 miesiące bezpłatnego serwisu Tidal (do aktywacji przy podpisywaniu umowy lub przez serwis play24) Red Bull Mobile nie ma bardzo dużego asortymentu, jesli chodzi o smartfony, ale Xiaomi Redmi 4X  z jednorazową opłatą 6 zł to fajna opcja. Jako, że w RBM nie ma dodatkowej raty za telefon, miesięcznie będziemy płacić równe 49 zł.

Trzecie miejsce to FM Mobile. Oferta tej sieci znajduje się tak wysoko przede wszystkim ze względu na cenę. Miesięcznie będziemy mieli do wykorzystania 10 GB internetu, za jednorazową opłatę 280 zł dostaniemy przyjemny w użytkowaniu Lenovo K5. Razem z ratą za telefon miesięcznie w FM Mobile zapłacimy 39,90 zł.

tani abonament z telefonem

Następny w naszym zestawieniu jest Play. Za równe 60 zł miesięcznie dostajemy internet bez limitu (jednak po przekroczeniu 10 GB szybkość internetu zostaje ograniczona). Do zestawienia wybraliśmy Xiaomi Redmi 5A; to solidny budżetowy telefon, który potrafi zaskoczyć funkcjonalnością. To, co również przmawia na korzyść Play, to dodatki w postaci serwisu Tidal na 24 miesiące oraz ShowMax na 3 miesiące.

Znajdujący się na piątym miejscu Orange daje dość zrównoważoną ofertę, zarówno pod względem ceny, jak i usług. Mamy tutaj 5 GB internetu miesięcznie. Ograniczając maksymalną opłatę na miesiąc do 60 zł, mamy jednak w Orange dość mały wybór ciekawych telefonów. My wybraliśmy Nokię 3. Razem z nią miesięcznie zapłacimy w Orange 59,99 zł

Na przedostatnim miejscu uplasowała się oferta Heyah. “Czerwona Łapa” ma abonament z telefonem. Abonament ten jest drugim najwyższym w naszym zestawieniu, jednak w przeciwieństwie do Play nie mamy tutaj tak dużego pakietu danych, a i wybór telefonów jest niewielki. Wybrany Samsung Galaxy J3 to ciągle niezły telefon, ale jest już nieco przestarzały. Za abonament z telefonem w Heyah zapłacimy 55 zł miesięcznie.

Ostatni w majowym zestawieniu na tani abonament z telefonem do 60 zł jest Plus. Zielony operator posiada budżetowy abonament za 30 zł, gdzie oprócz standardowych nielimitowanych rozmów i SMS-ów mamy też 2 GB internetu – jest to najmniej w tym rankingu. Jednak trzeba przyznać, że dzięki niskiej kwocie podstawowej abonamentu, mamy szerokie pole przy wyborze smartfonów. Przykładowy Huawei P9 Lite to naprawdę dobry telefon. Razem z nim zapłacimy w Plusie 55 zł miesięcznie.

Co wolicie? Tani abonament z telefonem, czy droższy abonament no limit bez telefonu? Napiszcie w komentarzach!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *