Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

internet w 2017 roku

GUS sprawdził, jak wykorzystywaliśmy internet w 2017

Smartphony, internet, media społecznościowe – dla jednych to stały element codzienności, a dla innych… No właśnie, ilu Polaków korzysta z dostępnych w naszych czasach osiągnięć technologicznych? W jaki sposób korzystamy z internetu? Kto korzysta najwięcej, kto najmniej? Nad tego rodzaju kwestiami pochylił się GUS. Badania przeprowadzone przez Główny Urząd Statystyczny pokazują na ile zaprzyjaźniliśmy się z internetem . Wyniki są bardzo ciekawe i warte opisania. Zobaczmy w takim razie jak wykorzystywaliśmy internet w 2017 roku.

(Sprawdź też nasze porównanie najtańszych abonamentów lub najciekawsze oferty na kartę)

Zacznijmy od tego ile osób posiada smartphony. Jak byście obstawiali? 70%? 80%? Być może zaskoczy Was fakt, że posiadaczami smartphonów jest jedynie 59,5% Polaków. Poniższy wykres przedstawia różne grupy wiekowe i ewidentnie wynika z niego, że wiek ma duuuże znaczenie w tej kwestii.

internet

W przedziale wiekowym 16-24 lata 91,5% osób ma smartphony. Im wyższy przedział wiekowy, tym mniej osób z nich korzysta. Choć w zestawieniu z 2014 rokiem, ilość osób posiadających smartphony wzrosła, i tak trudno uwierzyć, że w grupie nadal przecież młodych ludzi – 25-34 lata – wciąż 14,4% osób ich nie ma. Ciekawe jak zmieni się sytuacja w ciągu następnych 3 lat.

Abonament dla rodziny? Ranking ofert duet

Kolejna interesująca kwestia dotyczy tego, jak najczęściej prywatnie korzystamy z internetu.

internet - do czego

 

Jak widać czytanie przeniosło się do sieci. Nadal najwięcej osób właśnie do tego wykorzystuje internet. Na drugim miejscu mamy korzystanie z e-maila, na trzecim – wyszukiwanie informacji związanych ze zdrowiem, a dopiero na czwartym korzystanie z mediów społecznościowych. Skoro tak, to chyba nie jest z nami jeszcze tak najgorzej? 😉 W temacie mediów społecznościowych, GUS pokazał też z jakich najczęściej korzystały przedsiębiorstwa.

Widać więc, że serwisy społecznościowe to miejsce nie tylko spędzania wolnego czasu, ale też pracy. Coraz więcej przedsiębiorstw ma świadomość, że bycie w sieci jest efektywne jeśli jest się tam, gdzie są ludzie. A ludzie, jak już widzieliśmy na poprzednim wykresie, są właśnie na serwisach społecznościowych. Nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw właśnie tam intensywnie promuje swoje działania.

A dlaczego nadal w wielu domach nie ma internetu? Spójrzmy  na kolejny wykres.

Dlaczego nie mamy internetu?

Jak widać nadal część osób po prostu nie widzi potrzeby korzystania z internetu. W grę wchodzi też nieumiejętność korzystania z sieci oraz wysokie koszty sprzętu lub dostępu do internetu. Ciekawe, że wciąż jednym z wymienianych powodów jest też po prostu niechęć do internetu…

A jak wypadliśmy jako użytkownicy urządzeń mobilnych i internetu w porównaniu z innymi krajami europejskimi?

internet porównanie

Co myślicie o wynikach badania GUS -u? Coś Was zaskoczyło? Jak Waszym zdaniem będzie wyglądała sytuacja za kolejne 3 lata? I czy zmiany idą w dobrym kierunku? Napiszcie do jakich refleksji skłaniają Was powyższe zestawienia.

Oferty sieci komórkowych – porównanie

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *