FlyMobile
Dzieje się ostatnio na rynku MVNO. Pod koniec 2017 na rynku pojawił się Folx, w podsumowaniach ubiegłego roku liderem MVNO był Premium Mobile no limit, a ostatnio byliśmy świadkami pojawienia się kolejnej nowej sieci wirtualnej – Otvarta. A teraz Fundacja Nasza Wizja uruchomiła oryginalną usługę FlyMobile. Czym jest FlyMobile? W skrócie, jest to platforma, która pozwoli prawie każdej firmie zostać operatorem wirtualnym (MVNO).
Według zapowiedzi wspomnianej Fundacji Nasza Wizja, dzięki FlyMobile będziemy mogli uruchomić usługi mobilne w ramach prowadzonej firmy – zarówno pod własną marką, lub też pod marką stworzoną przez Fundację. Najważniejsza tutaj jest możliwość rozliczania hurtowego. W ten sposób oferta FlyMobile może być faktycznie atrakcyjna dla średnich i większych firm. Takie firmy tworząc własną sieć, będą mogły obniżyć koszty dla np. kilkudziesięciu firmowych numerów telefonicznych. Oznacza to też brak konieczności budowania własnej infrastruktury i zaplecza technologicznego – te zapewniać będzie partner Fundacji, Polkomtel.
Abonament Rodzinny? Porównanie
Najważniejszymi cechami FLyMobile są:
- Brak konieczności podpisywania umów trójstronnych
- Możliwość utworzenia własnej marki sieci MVNO.
- Firma sama niezależnie ustala cennik usług.
- Do wyboru, korzystanie z własnego BOKu oprawy graficznej itp. lub wykorzystanie rozwiązań zapewnionych przez FlyMobile
- Połączenie z PLI CBD – platformy służącej do aktywacji numerów telefonicznych, kontrolowania stanu wykorzystania usług przez abonentów, dokonywania zmian na istniejących ofertach
- Otrzymanie stale aktualizowanych wzorów dokumentów potrzebnych do zarządzania siecią.
(Zobacz też: Porównanie sieci komórkowych)
A oto co usłudze FLyMobile mówi prezes Fundacji Nasza Wizja: Nasza oferta dość zasadniczo różni się od tego, co w segmencie usług MVNO do tej pory było dostępne na polskim rynku. Usługa skonstruowana jest tak, by każdy uczestnik projektu był samodzielnym, niezależnym operatorem MVNO – użytkownicy, których pozyska pozostają jego klientami, co upraszcza procedury np. w razie przyszłej sprzedaży sieci innemu podmiotowi. Operator rozliczany jest za globalny ruch całej puli swoich numerów na zasadzie interconnect, sam może wybrać które z oferowanych przez nas pakietów wdroży w swojej sieci i to on ustala wszystkie warunki i ceny. Decydując się na współpracę z fundacją staje się samodzielnym i niezależnym operatorem usług mobilnych i ma do dyspozycji własną pulę numerów.
Co ciekawe, marka FlyMobile istnieje już od jakiegoś czasu, wcześniej oferując dostęp do mobilnego internetu
Co sądzicie o FlyMobile? Czy ten pomysł znajdzie zastosowanie na już i tak mocno konkurencyjnym rynku MVNO?