Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018

Tani Internet domowy – porównanie ofert Lipiec 2018

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji powoli dobiegają końca. Bardzo dużo ludzi  w Polsce oglądało te mecze nie w sposób tradycyjny, w telewizji, ale przez tani internet domowy na komputerach lub poprzez router podłączony do telewizora. A że były to pierwsze Mistrzostwa z łatwym dostępem transmisji w 4k, wielu z nas mogło przekonać się, czy nasze łącza internetowe były wystarczająco mocne, aby pociągnąć takie transmisje.

Oczywiście bez problemu można już w Polsce znaleźć oferty na internet domowy o przepustowości graniczącej z 1 Gb/s, ale póki co są raczej przeznaczone dla osób, które potrzebują takich prędkości w pracy. Lub też dla firm. My dziś skupimy się jednak na ofertach na tani internet domowy. Początek wakacji to okres, gdy dużo ludzi wyjeżdża na wakacje, więc nie korzystają z internetu w domu, ale dla wielu jest to też czas, w którym kończą się umowy. A koniec umowy to zawsze dobry moment aby przejrzeć oferty na rynku i sprawdzić, czy nie ma akurat czegoś ciekawszego, niż to, co mieliśmy dotychczas.

 

Nasz ranking na lipcowy tani internet domowy oparliśmy o bardzo proste i przejrzyste zasady: szybkość pobierania to minimum 100 Mb/; szybkość wysyłania to minimum 10 Mb/s. Najważniejsza w zestawieniu jest cena – im niższa, tym lepiej. Pod zestawieniem znajdziecie pełne omówienie. A oto jak prezentuje się nasz ranking na tani internet domowy, oferty aktualne na dzień 10.07.2018:

Tani Internet domowy ranking ofert:

Operator DownloadUpload Abonament Szczegóły oferty
Najtańszy internet domowy ranking do 120 Mb/sdo 10 Mb/s 39,99 zł Najtańszy abonament internet domowy
Najtańszy internet domowy ranking do 100 Mb/sdo 10 Mb/s 44,90 zł Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018
Najtańszy internet domowy ranking do 100 Mb/sdo 20 Mb/s 49,90 zł Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018
Najtańszy internet domowy ranking do 100 Mb/sdo 10 Mb/s 49,90 zł Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018
Najtańszy internet domowy ranking do 100 Mb/sdo 10 Mb/s 49,90 zł Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018
Najtańszy internet domowy ranking do 100 Mb/sdo 10 Mb/s 39,99 zł Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018
Najtańszy internet domowy ranking do 120 Mb/sdo 10 Mb/s 59.00 zł Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018

Tani internet domowy UPC

W tym miesiącu najwyżej w zestawieniu znalazło się UPC. Wynika to z tego, że ten dostawca internetu ma w ofercie promocję, która obniża koszt abonamentu o 20 zł miesięcznie.Jest to najtańszy internet domowy w zestawieniu i wygląda najbardziej korzystnie, przynajmniej od strony finansowej. Umowa podpisywana jest na 24 miesiące. UPC daje nam do tego dwa miesiące HBO Go za darmo do przetestowania oraz 29 innych kanałów telewizyjnych za darmo na czas trwania umowy. Listę tych kanałów możecie sprawdzić tutaj: Wykaz Programów Pakietu Start. Warto też dodać, że pomimo najniższej ceny, dostajemy średnio szybszy internet, niż u pozostałych dostawców.

Vectra

Drugi tani internet domowy w naszym porównaniu ma Vectra. Oferta ta jest 5 zł tańsza od tych na kolejnych miejscach w rankingu, ale oferuje takie same wartości pobierania danych. Jednak jeżeli dołożymy te 5 zł, będziemy mogli skorzystać z pakietu za 49,90 zł, który ma przepustowość na poziomie 150/15 megabitów na sekundę. Podobnie jak w UPC, możemy przez dwa miesiące za darmo korzystać z HBO Go, a do tego abonament pierwszego miesiąca wynosi 1 zł.

Toya

Toya może przypaść do gustu tym, którzy potrzebują mieć szybkie wysyłanie danych. Toya jako jedyny dostawca w naszym zestawieniu oferuje Upload na poziomie 20 Mb/s. Cena internetu domowego standardowa przy tej prędkości – 49,90 zł za umowę na 24 miesiące. Możemy też wybrać umowę na 12 miesięcy, ale cena abonamentu wzrasta wtedy o 5 zł. Również Toya oferuje HBO Go na próbę za darmo, dokładnie na 30 dni.

Netia

Netia, która od niedawna należy do Cyfrowego Polsatu, oferuje standardowo 100/10 Mbps za 49,90 zł. Także i tutaj będziemy mogli przez miesiąc oglądać za darmo HBO Go. Tani internet domowy w Netii ma poza tym dwa przyjemne dodatki. Pierwszym jest SIM z abonamentem w prezencie przez cały czas trwania oferty, która ma nielimitowane połączenia do wszystkich sieci stacjonarnych i komórkowych w Polsce. Do tego przez pierwsze 3 miesiące abonament obniżony jest do kwoty 1 zł.

Inea

Tani internet domowy w Inei to kolejna taryfa za 49,90 zł z łączem o przepustowości 100/10 Mbps. I również tutaj, standardowo dostajemy HBO Go do testowania. Dodatkiem w Inei są 4 miesiące z abonamentem 0 zł, co pozwoli nam zaoszczędzić prawie 200 zł.

Orange

Internet domowy Orange w najtańszej wersji przez pierwsze 12 miesięcy kosztuje 39,99 zł – co dawałoby pomarańczowej firmie miejsce co najmniej w pierwszej dwójce naszego zestawienia, jednak od 13 miesiąca umowy (zawieranej na 24 miesiące) tani internet domowy w Orange przestaje już być taki tani i rośnie do 69,99 zł za miesiąc. Oznacza to, że w trakcie trwania umowy będziemy płacić za internet w Orange 54,99 zł.

Multimedia

Oferta Multimediów, która ma powyżej 100 Mb/s jest najdroższą w naszym zestawieniu. Ale trzeba przyznać, że jest tu trochę ciekawych opcji. Możemy wybrać opcję, w której przez pierwsze 6 miesięcy płacimy 12 zł (umowa na 2 lata). Jeżeli jednak wolimy umowę bez tej promocji, możemy wybrać tani internet domowy na 12 lub 24 miesiące w tej samej cenie, przy czym w tej drugiej wersji dostajemy gratis głośnik, wideo-rejestrator lub smartwatch z telefonią komórkową. Multimedia oferuje także tani internet domowy na czas nieokreślony.

 

Jak widać największa zmiana w porównani do poprzednich miesięcy to przede wszystkim promocja w UPC – zobaczymy jak długo ona potrwa i jak odpowie na nią konkurencja. A Waszym zdaniem jaki jest najlepszy tani internet domowy?

Sprawdź najtańszy Internet Domowy

Pobierz Aplikację mobilną. Sprawdzaj na bieżąco rankingi porównania. Internet domowy – porównanie

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *