Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

sierpniowy ranking internetu mobilnego wyniki

Sierpniowy ranking internetu mobilnego – najlepszy znów Orange

RFBenchamrk przedstawił sierpniowy ranking internetu mobilnego. W testach wykonywanych przez RFBenchamrk sprawdzane były szybkość i jakość usług Internetu mobilnego oferowana przez polskich operatorów, czyli Plus, Orange, T-Mobile i Play.

Raport oparty jest na 26 241 testach, z których aż 3/4 odbyło się przy użyciu technologii 4G (73,74%). Co czwarty test odbył się poprzez 3G (25,44%), a 2G testowane było w 0,83% przypadków. Najczęściej sprawdzano internet mobilny Orange (35,82%). Drugi pod względem popularności był internet mobilny Plusa (27,48%), a zaraz za nim znalazł się Play (24,89%). Najmniej popularny był T-Mobile (11,81%). Poniżej omówienie wyników 4G/LTE

Zobacz też: Ranking ofert internetu mobilnego

Sierpniowy ranking internetu mobilnego

Prędkość pobierania danych

W porównaniu do lipcowego rankingu, kiedy to T-mobile uzyskało najlepsze wyniki, na fotel lidera ponownie powrócił Orange. Pomarańczowy operator wykręcił wynik na poziomie 34,53 Mb/s, co jest póki co najlepszym wynikiem w tym roku kalendarzowym. Drugi ponownie był T-mobile (22,28 Mb/s), podium zamyka Play z wynikiem 20,01 Mb/s szybkości pobierania danych. Plus spadł na ostatnie miejsce w rankingu (18,63 Mb/s).

Prędkość wysyłania danych

Również pod wzgledem Uploadu Orange okazał się w ubiegłym miesiącu najlepszy dzięki wynikowi 11,18 Mb/s. Plus znalazł się na drugim miejscu. Zielony operator w sierpniu wysyłał dane ze średnią prędkością  9,4 Mb/s. T-mobile za to osiągnął wynik zaledwie 8,03 Mb/s co dało trzeci wynik – a jeszcze w czerwcu magentowy operator miał najlepszy wynik Uploadu. Stawkę zamyka Play z wynikiem  6,69 Mb/s.

Najniższy Ping

Ping internetu, czyli pewnie najważniejszy parametr dla każdego gracza MMO, najlepiej wypada w T-mobile, dokładnie jest to 37,76 ms. Zarówno Orange, jak i Play mają bardzo zbliżoną wartość pingu – są to odpowiednio 43,51 ms oraz 43,57 ms. Natomiast Plus bardzo mocno odstaje od pozostałych sieci – operator ten zanotował opóźnienie na poziomie 53,46 ms (co może być spowodowane dzieleniem swoich nadajników z wieloma operatorami wirtualnymi)

A oto jak wyglądał sierpniowy ranking internetu mobilnego w testach 3G:

Sierpniowy ranking internetu mobilnego 3g

 

Jeżeli sam chcesz sprawdzić, jak wypada Twój internet mobilny, możesz to zrobić przy pomocy aplikacji RFBenchmark:

SPEED TEST 4G LTE 3G MAP QoS
SPEED TEST 4G LTE 3G MAP QoS
Developer: Unknown
Price: Free

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *