Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Play NEXT

Był Folx, teraz jest Play Next – oferta subskrypcji w Play

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że Folx zakończył działalność. Jak być może wiecie Folx stworzyły osoby, które wcześniej pracowały w Play. Teraz jedna z nich, Paweł Lewandowski ogłosiła razem z rzecznikiem Play powstanie oferty Play NEXT. I nie da się nie zauważyć, że jest bliźniaczo podobna do niegdysiejszej oferty Folxa. Próbujemy po raz drugi? Zobaczcie na czym dokładnie polega nowa oferta!

Play NEXT w aplikacji mobilnej

Play NEXT opiera się podobnie jak Folx, o miesięczną subskrypcję. Korzysta się z niej poprzez aplikację mobilną, do której najpierw musimy podpiąć kartę płatniczą. W tym modelu nie ma żadnej umowy (jak w ofertach na kartę), a dostęp do wszelkich usług mamy z poziomy wspomnianej aplikacji.

Play NEXT bez umowy

Play NEXT – opłaty

Ile będzie kosztować Play NEXT? Miesięcznie 45 zł. Za tę kwotę dostajemy 50 GB internetu, nielimitowane połączenia o wszystkich, nielimitowane SMS-y i MMS-y, a do tego jeszcze pakiet UE. Trudno w tym miejscu nie wspomnieć, że w Folxie płaciło się 29,90 zł miesięcznie… Fakt internetu było mniej, bo 20 GB, ale chyba wielu przyzna, że to i tak naprawdę wystarczająco.

A teraz kilka słów o kolejnej różnicy. W Play NEXT pojawiła się funkcja Skarbonki, której nie było w Folxie. Z niej płaci się za dodatkowe usługi, nie objęte abonamentem (np. SMS Premium). Skarbonkę trzeba ręcznie zasilić, żeby móc z niej korzystać.

Play NEXT – system poleceń

Podobnie jak w Folxie, tak i w Play NEXT działa system poleceń. Jeśli jedna osoba, skutecznie poleci drugiej Play NEXT, to obie jednorazowo zapłacą za miesiąc nie 45, a 1 zł. Polecać można bez żadnych ograniczeń.

Osoby, które przeniosą numer od innego operatora, przez pierwsze 6 miesięcy, będą zwolnione z opłat. Ci, którzy wezmą nowy numer albo przeniosą się z Play na kartę, dostaną pierwsze 3 miesiące za darmo.

Play NEXT – jak skorzystać?

Z nowej oferty mogą korzystać zarówno właściciele urządzeń z Androidem, jak i z iOS’em. Pierwszym krokiem jest pobranie bezpłatnej mobilnej aplikacji i zainstalowanie jej na swoim urządzeniu.

Aplikacja Play NEXT na Androida
Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: To be announced
Aplikacja Play NEXT na iOS
‎Play NEXT
‎Play NEXT
  • Jeśli ktoś polecił nam ofertę, wpisujemy Kod polecający, dzięki któremu otrzymamy subskrypcję na pierwszy miesiąc za 1 zł.
  • Zakładamy konto w aplikacji mobilnej. Możemy to zrobić za pomocą Facebooka lub po prostu wpisując swój adres e-mail i hasło.
  • Potem decydujemy albo wybieramy nowy numer, albo zaznaczamy, że chcemy przenieść swój dotychczasowy.
  • Dalej trzeba zarejestrować numer podając PESEL albo numer paszportu/ karty stałego pobytu/ dowodu UE.
  • Teraz przychodzi czas na dodanie karty płatniczej do swojego konta i włączenie subskrypcji.
  • Następnie zamawiamy kartę SIM do domu. Jak ktoś woli odebrać ją osobiście w Salonie Play, to można i tak. Pewnie będzie szybciej bo kurier ma tydzień, żeby do nas dotrzeć z kartą.
  • Potem od nowych klientów pobierana jest opłata startowa w wysokości 5 zł.
  • Kiedy już otrzymamy kartę SIM, musimy zeskanować z niej kod QR, żeby została aktywowana.
  • Wtedy zostanie też pobrana opłata za subskrypcję i ta będzie aktywowana.

Co sądzicie o pomyśle Play na ofertę w formie subskrypcji?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *