Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

folx zamyka działalność

Folx zamyka działalność, nie wytrzymał nawet roku

Niedawno bo w listopadzie 2017 roku na naszym rynku pojawił się operator z ciekawą ofertą. Był to Folx, który w ramach Subskrypcji Folx daje nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i aż 20 GB na transfer. Za wszystkie te dobra trzeba zapłacić jedyne 29,99 zł. Oferta jest więc naprawdę atrakcyjna. Mimo to, Folx zamyka działalność 30 września.

Zestawienie

Folx zamyka działalność

Subskrypcja Folx wyróżniała się na tle innych ofert tym, że obsługiwana była z aplikacji, w której mogliśmy zarządzać usługami, a także robić co miesięczne opłaty za korzystanie z sieci. Oprócz tego, operator był gotów dostarczać zamówione karty SIM między innymi Uberem. Do tego można było zyskać miesiąc za darmo, jeśli ktoś zamówił subskrypcję Folx korzystając z naszego kodu zaproszenia. W zasadzie obie osoby otrzymywały wtedy darmowy miesiąc korzystania z usług. Trzeba obiektywnie stwierdzić, że operator wystartował z naprawdę dobrą ofertą. Mimo to nie wytrzymał nawet roku. Już od wczoraj (12 lipca) nie można zamówić Usługi Folxa, a 30 września Folx przestanie świadczyć usługi dotychczasowym klientom.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Folx zamyka działalność (1)

W związku z takim obrotem spraw osoby, które korzystają z Subskrypcji Folx powinny jak najszybciej pomyśleć o zmianie operatora. Dodajmy jeszcze, że Folx zrodził się pod skrzydłami Play i choć ostatecznie przerodził się w niezależną spółkę, finansowany był przez tych samych inwestorów. Mimo takiego wsparcia, Folx nie dał rady się wybić na naszym rynku.

Trzeba przyznać, że przy tak wielkiej konkurencji trudno zaistnieć jako rozpoznawalna marka. Folx nie stał się ogólnie znany. Większość osób po odejściu operatora pewnie nie będzie nawet miała świadomości, że taki kiedyś istniał. Czyżby zatem zbyt mało reklamy? Za słaby marketing? Dopiero co, pisaliśmy o sukcesie Premium Mobile, który zdobył w ostatnim kwartale najwięcej nowych klientów spośród wszystkich operatorów. Czyli można. No cóż, tak, czy inaczej, Folx to nie pierwszy i na pewno nie ostatni MVNO, jaki nie poradził sobie na naszym rynku pełnym tanich i coraz lepszych ofert.

Gdzie najtańszy abonament?

Ciekawi jesteśmy co Wy myślicie o Folxie i ile o nim do tej pory słyszeliście? Co Waszym zdaniem spowodowało tak szybki koniec działalności?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *