Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Najtańszy abonament w Play

Sieć komórkowa Play jest najmłodszym operatorem spośród tak zwanej wielkiej czwórki. Na rynku funkcjonuje od 2007 roku i już wtedy jego konkurencja posiadała wielomilionowe bazy klientów. Jednak nie przeszkodziło to Play’owi, by w ciągu 10 lat stać się liderem sieci komórkowych. W listopadzie 2017 największe sieci komórkowe ogłosiły swoje wyniki za III kwartał roku i okazało się, że Play posiada największą bazę abonentów Polsce. Z tego też powodu postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej ich ofercie i zobaczyć, jak prezentuje się najtańszy abonament w Play.

Zebraliśmy wszystkie oferty abonamentowe tego operatora i porównaliśmy ich najważniejsze cechy. Sieć ta oferuje obecnie trzy rodzaje abonamentu i każdy z nich dzieli się na kolejne trzy typy. W sumie Mamy 9 różnych abonamentów. Naturalnie Play oferuje także telefon na kartę, taryfę MIX czy też abonament na internet, ale dziś przyjrzymy się tylko tradycyjnym abonamentom. Poniższe oferty aktualne są nadzień 01.02.2017. Każda z ofert zakłada umowę na 24 miesiące, a wysokość abonamentu uwzględnia zgody marketingowe oraz na e-faktury.

# Zapłacisz wtedy za każdy rozpoczęty MB, a 100 MB kosztuje 0,73 zł za każdy rozpoczęty kB. Ta stawka obowiązuje, jeśli w ciągu 30 dni częściej korzystasz z usług w kraju niż w roamingu UE. Korzystanie z limitu GB w roamingu UE pomniejszy Twój pakiet krajowy.

Abonament komórkowy z internetem domowym Play

Najtańszy abonament w Play – porównanie ofert wybranej sieci

Najtańszy abonament w Play to…

Oferta Play charakteryzuje się tym, że jest przejrzyście poukładana. Najtańszy abonament w Play będzie dotyczyć taryfy Mini. W tej wersji możemy liczyć na 5 GB internetu (plus kolejne 5 GB przy każdym kolejnym numerze w taryfach Duet i Rodzina). Zapłacimy tutaj mało – zwłaszcza w wersji dla rodziny, gdzie każdy numer będzie nas kosztować zaledwie 20 zł (30 wraz z telefonem). Jednak warto wziąć pod uwagę to, że nie mamy tutaj darmowych SMSów. Tak wiec jeżeli wybieramy jeden z numerów np. dla córki, która bez przerwy pisze ze znajomymi, to albo będziemy musieli wykupywać dodatkowy pakiet specjalnie dla niej, lub po prostu zdecydować się na wyższą taryfę. Za przykładowy telefon Moto G5S zapłacimy 459 zł.

Flagowy abonament sieci Play, czyli Stan Nielimitowany oferuje już darmowe SMSy oraz dwa razy więcej internetu (chociaż nie ma limitu transferu danych, to jednak jego prędkość zauważalnie spada po przekroczeniu określonej wartości) niż najtańszy abonament w Play – Stan Nielimitowany Mini. I przykładowo za 140 zł miesięcznie dostajemy cztery numery dla całej rodziny i 40 GB internetu. Dla porównania za to samo w wersji dla abonentów indywidualnych zapłacilibyśmy 200 zł. W Stanie Nielimitowanym Moto G5S kosztowałby nas 259 zł, czyli dwieście złotych mniej, niż w taryfie Mini, ale to będzie oznaczać dodatkowe 10 zł miesięcznie do całkowitej kwoty abonamentu. Poza tym warto dodać, ze w tej taryfie dostajemy dodatkowe usługi za darmo – 24 miesięcy bezpłatnego korzystania z serwisu Tidal i 12 miesięcy z ShowMax.

Ostatnim typem abonamentu oferowanego przez Play jest Stan Nielimitowany Dom WiFi. Jest to już tak zwana oferta konwergentna – łączy ona nie tylko abonament na telefon, ale tez internet domowy. W tym przypadku dostajemy za dodatkowe 15 lub 20 zł (zależnie od wersji abonamentu) 100 GB pakietu internetowego na miesiąc do wykorzystania w naszym domu. Jest to ciekawa opcja dla każdego, kto potrzebuje zarówno telefonów dla swojej rodziny, jak i internetu do domu. Oczywiście darmowe korzystanie z serwisów Tidal i ShowMax także dotyczy tego abonamentu. co ciekawe, telefony, jakie możemy wybrać w tej – jakby nie patrzeć, najbogatszej i najdroższej – opcji wcale nie są tańsze od tych w Stanie Nielimitowanym. Przykładowy Moto 5Gs kosztuje tutaj 419 zł.

Tak prezentuje się na dzień dzisiejszy abonament w Play. Operator ten oferuje dość szeroki wybór taryf postpaid. Najtańszy abonament w Play, czyli Stan Nielimitowany Mini Solo to tylko 30 zł, a w wersji dla rodziny, nawet 20 zł. To naprawdę nie wiele – gdyby tylko nie brak darmowych SMSów, byłby to jeden z najlepszych abonamentów dostępnych obecnie na rynku.

Możesz szybko porównać Play do innych ofert zarówno z telefonem, jak i bez telefonu. A waszym zdaniem, czy najtańszy abonament w Play faktycznie jest atrakcyjny?

Play w listopadzie ubiegłego roku miał 14,9 mln aktywnych kart SIM. Drugi Orange posiadał ich 14,35 mln. Plus miał około 11,7 mln kart SIM, a T-Mobile ponad 10,3 mln. Operatorzy wirtualni łącznie obsługują około 0,5 mln abonentów.

Sprawdź też opinie o Play

Play Telefony