Mobilny Ranking » Nowy LG V40 ThinQ już po premierze!
Smartfony

Nowy LG V40 ThinQ już po premierze!

Premiera LG V40 ThinQ już za nami. Kolejny bardzo dobry smartfon lada moment trafi do sprzedaży i będzie można się nim cieszyć. Nowy LG może nie kryje w sobie jakiś oszałamiających nowości, ale to co ma do zaoferowania jest naprawdę dobrej jakości. Na uwagę zasługuje autorki pomysł na antypoślizgową obudowę ze szkła i świetny potrójny aparat. Co jeszcze można powiedzieć o LG V40 ThinQ?

Nowy LG V40 ThinQ – trochę danych

Jak (prawie) wszystkie flagowce, LG V40 ThinQ ma mocnego Snapdragona 845 z taktowaniem 2,6 GHz i układem graficznym Adreno 630. Do tego nowy LG dostał 6 GB RAM-u typu LPDDR4 i 64 lub 128 GB pamięci na dane. Takie parametry oznaczają, że telefon będzie pracował szybko i płynnie. Spory wyświetlacz o przekątnej 6,4 cala wykonany został w świetnej technologii OLED i ma rozdzielczość 3120 x 1440 pix. (537 ppi). Bateria zainstalowana w smartfonie ma pojemność 3300 mAh i można ją szybko ładować (Quick Charge 3.0.). W nowym flagowcu LG nie zabrakło też NFC. Wielu może jednak zmartwić, że system wgrany w urządzenie to Android Oreo, a nie najnowszy Android Pie.

Sprytna obudowa…

Zaletą nowego LG jest jego obudowa wykonana według autorskiej technologii obróbki powierzchni Silky Blast. Producent tył szklanej obudowy pokrył mikro-wgłębieniami. Dzięki temu jest ona gładka, ale nie jest śliska. Takie wykończenie zapobiega też zbieraniu odcisków palców. Jeśli boicie się o słabszą wytrzymałość tak potraktowanego szkła, to wiedzcie, że obróbka zastosowana przez producenta w żaden sposób na nią nie wpływa. LG V40 ThinQ można zakupić w kolorze czarnym (New Aurora Black), szarym (New Platinum Gray), niebieskim (New Moroccan Blue) lub karminowym (Carmine Red).

Lg v40 thinq

Pięć aparatów

A teraz czas na to, co dla wielu najważniejsze – na aparaty. W sumie LG zmieścił ich w telefonie aż 5. Trzy trafiły na tył, a dwa na przód. Zacznijmy jednak od tyłu. Aparat główny ma 12 MP i obiektyw o przysłonie f/1.5. Pozostałe dwa to: obiektyw szerokokątny 16 MP z f/1.9 (pole widzenia 110 st.) i teleobiektyw 12 MP i f/2.4 (pole widzenia 45 st.). Zdjęcia powinny więc wychodzić bardzo dobrze niezależnie od tego, czy mają to być portrety, czy ujęcia krajobrazów, z bliska, czy z daleka. Oczywiście pracę kamer wspiera AI.

Z przodu natomiast mamy dwie kamerki o konfiguracji 8 MP z f/1.9 i 5 MP z f/2.2 (pole widzenia 95 st.). Taki podwójny apart z pewnością jest w stanie zrobić doskonałe selfie 😉

LG chwali się też zastosowaniem nowych funkcji takich jak:

  • Cine Shot – umożliwia proste tworzenie zdjęć z animacją.
  • 3D Light Effect – pozwala na operowanie światłem na zdjęciu tak, by osiągnąć efekt podobny do profesjonalnego studyjnego oświetlenia.
  • Makeup Pro – daje możliwość szybkiego retuszu.
  • Custom Backdrop – dzięki tej funkcji możesz całkowicie zmienić tło swojego selfie.
  • My Avatar i AR Emocji.

Ogólnie rzecz ujmując aparaty zastosowane w V40 są znacznie lepsze niż te z poprzedniego V30. Kto wie, czy LG V40 ThinQ nie zyska miana najlepszego fotosmartfona? Czekamy oczywiście na testy, które pozwolą porównać jego możliwości z możliwościami innych świetnych urządzeń, np. ze słynnym Huawei’em.

To jak Wam się widzi nowy flagowiec LG?

Nowy LG V40 ThinQ już po premierze!
Brak ocen

728x90