Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Najtańszy abonament wrzesień 2018

Najtańszy abonament wrzesień 2018

Przyszedł wrzesień, szkoła zaczęła się na dobre i nawet studenci tłumnie zjeżdżają już na kwatery. Mówiąc krótko czas brać się do roboty! A skoro tak, to przydałby się jakiś niedrogi abonament. Ostatnio trochę się zmieniło i mamy nowego operatora. Warto więc przejrzeć nowe zestawienie najtańszych abonamentów. Mamy nadzieję, że pomoże Wam ono znaleźć dobrą ofertę  dla siebie i że nie będziecie przepłacać. Przed Wami  porównanie: Najtańszy abonament wrzesień 2018. Zapraszamy do lektury!

rodzinny abonament

Najtańszy abonament wrzesień 2018 – KRYTERIA

Tradycyjnie zaczynamy od wymienienia naszych kryteriów. Wybraliśmy do zestawienia najtańsze abonamenty, które spełniają następujące warunki:

  • dają nielimitowane rozmowy,
  • dają nielimitowane SMS-y,
  • przynajmniej 2 GB internetu,
  • są BEZ TELEFONU.

Naszym zdaniem, nawet najtańsze oferty powinny zawierać to niezbędne minimum. Bo, żeby płacić za każdą minutę rozmowy i ciągle sprawdzać ile nam wyjdzie po kolejnej? Nie, to brzmi jak horror… Dlatego chociaż podobne oferty są na rynku, nie uwzględniliśmy ich. Poza tym, może i dają tańszy abonament, ale czy ostatecznie w miesiącu wyjdzie Ci taniej, to już kwestia dyskusyjna. No dobrze, to teraz już przechodzimy do naszego porównania. Poniżej tabela, w której oferty układaliśmy według ceny. W drugiej kolejności sugerowaliśmy się ilością GB, a potem ewentualnymi dodatkami.

Najtańszy abonament wrzesień 2018 – PORÓWNANIE OFERT

Operator

Taryfa

Cena

Pakiet Danych

Oferta

Multimedia

MultiMEDIA BIS

14,99 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

NAU Mobile

Plan Zielony

16,60 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Premium Mobile

Freedom PL

16,70 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Otvarta

O! Korzystna

17,99 zł

6 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Virgin Mobile

Plan 1

19,00 zł

od 3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Vectra

Bez Limit 5GB

19,90 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Lajt Mobile

LAJTOWY NO LIMIT

+10 GB LTE

19,99 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

NOVUM

Taryfa LEKKA Z INTERNETEM

24,99 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Plush

PLUSH ABO

25,00 zł

od 10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Nju Mobile

Wszystko nie więcej niż 29 zł

29,00 zł

od 10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Red Bull Mobile

SięMa

29,00 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Netia

Mobilny No Limit

29,90 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

FM Mobile

Start12m

29,90 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Plus

Abonament 30 zł

30,00 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Orange

Standardowy

39,99 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

T-Mobile

T2 5GB

40,00 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Play

Plan M

50,00 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Najtańszy abonament wrzesień 2018 – DO 20 ZŁ

Nasze zestawienie Najtańszy abonament wrzesień 2018 otwierają oferty do 20 zł. Być może sami zauważyliście, że już tutaj sporo się zmieniło.

Multimedia

Pierwsze miejsce zajmują co prawda stale Multimedia, ale teraz w ramach swojej oferty dają teraz pakiet 2 GB internetu, a nie 5 GB. Oprócz tego jeszcze w lipcu za aktywację płaciliśmy promocyjnie 9 zł, a teraz jest to już 19 zł. Chociaż więc oferta nadal jest najtańsza, to jeszcze dwa miesiące temu była po prostu korzystniejsza.

NAU Mobile

Na drugie miejsce wskoczył od razu nowy operator. Gratulujemy! NAU Mobile ma całkiem sympatyczny plan taryfowy, PLAN ZIELONY, za który płacimy jedynie 16,60 zł. W tej cenie dostajemy nielimitowane rozmowy na komórki, SMS-y i 3 GB internetu. Umowę podpisujemy na 12 miesięcy, a za aktywację jednorazowo trzeba zapłacić 29 zł. Połączenia na numery stacjonarne są płatne 0,19 zł/min., a za MMS-a zapłacimy 0,29 zł. Mimo to, prostota i przejrzystość oferty nowego operatora jest zdecydowanie na plus. Zobaczymy czy uda mu się utrzymać na rynku przy tak licznej konkurencji.

Premium Mobile

Trzecie miejsce zajmuje Premium Mobile. Freedom PL kosztuje jedynie 10 gr więcej niż Plan zielony, więc różnica cenowa jest naprawdę niewielka. W ramach wybranej przez nas taryfy Premium Mobile, dostajecie także nielimitowane połączenia na komórki i SMS-y oraz 3 GB. Aktywacja to też jednorazowy koszt 29 zł. Jest jednak różnica, która przemawia zdecydowanie za Premium. U tego operatora możemy podpisać umowę na czas nieokreślony. To taka mała, a wielka rzecz…

Otvarta

Dalej ulokowała się Otvarta niezmiennie z taryfą O! Korzystna. W Otvartej także dostajemy nielimitowane to, co u poprzedników, ale do tego mamy większy pakiet internetowy 6 GB. Umowę podpisujemy na czas nieokreślony, a aktywacja będzie nas kosztować 24 zł. Teraz operator zachęca do przeniesienia numeru oferując promocyjną cenę abonamentu 8,99 zł.

Virgin Mobile

Na miejscu piątym Virgin Mobile i jej Plan 1. Tutaj możecie podpisać umowę bezterminową lub na 24 miesiące. Jeśli zdecydujecie się na pierwszą opcję, dostaniecie pakiet 3 GB (od 4 miesiąca 4 GB, od 7 miesiąca 5 GB). Natomiast jeśli ktoś się odważy podpisać umowę na 24 miesiące, otrzymuje na cały ten okres 9 GB. Oczywiście poza tym znowu mamy w ofercie nielimitowane połączenia na komórki i SMS-y.

porównanie abonamentów wrzesień 2018

Vectra

Miejsce szóste zajęła Vectra. Za 19,90 zł dostajemy od niej nielimitowane połączenia na komórki i SMS-y oraz 5 GB. Umowę trzeba jednak podpisać na 24 miesiące. Za to aktywacja będzie nas kosztować jedynie złotówkę i za pierwszy miesiąc też zamiast pełnej kwoty abonamentu zapłacimy 1 zł. Tak chyba na zachętę…

Lajt Mobile

Kolejny operator na naszej liście, to Lajt Mobile. Płacimy u niego drożej o 9 groszy, ale dostajemy 10 GB internetu i możemy podpisać umowę na czas nieokreślony. Aktywacja to jednorazowo 5 zł, więc nadal do zniesienia ;). Reszta jak u poprzednika.

Tyle ofert zmieściliśmy w części Najtańszy abonament wrzesień 2018 – DO 20 zł. Jak widzicie jest w czym wybierać. Zwracamy jednak uwagę, że w całej tej grupie operatorów, jedynie Multimedia oferują w cenie abonamentu MMS-y. U wszystkich innych są płatne dodatkowo. Choć większość z nas już prawie nie korzysta z MMS-ów, to jednak dobrze o tym wiedzieć…

Najtańszy abonament wrzesień 2018 – DO 25 ZŁ

Teraz kolejna część porównania: Najtańszy abonament wrzesień 2018 – do 25 zł. Tutaj zmieściło się tylko 2 operatorów Novum i Plush. Ale po kolei.

Novum

Miejsce 8 zajęło Novum z abonamentem za 24,99 zł. Novum oferuje nielimitowane połączenia na komórki i stacjonarne, SMS-y i 10 GB. Umowę możemy podpisać na czas nieokreślony, a opłata aktywacyjne wyniesie nas 19 zł. Za MMS-y trzeba jednak zapłacić naprawdę drogo, bo aż 40 gr. Aż dziwne… Zwykle jest to koszt rzędu 29 gr. No, ale cóż…

Plush

Na miejscu 9 Plush. Nie da się nie zauważyć, że choć oferta Plusha jest o 1 gr. droższa, to jest zdecydowanie lepsza Za 25 zł mamy tu nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz… No właśnie ilość GB zależy od tego, czy podpiszemy umowę na czas nieokreślony, czy na 24 miesiące. Jeśli na czas nieokreślony, to na start dostajemy 10 GB, które jednak rosną wraz ze stażem. Po pół roku mamy już 14 GB, po roku – 16 GB, a po dwóch latach – 20 GB. Chyba przyznacie, że to całkiem sporo? A oprócz tego co miesiąc macie dodatkowe 10 GB na YouTube’a i bezpłatny transfer na Facebooka, Instagram, What’sApp i Messenger.

Dla odważniejszych, którzy podpiszą umowę na 24 miesiące, Plush ma 15 GB na stałe. Za to przy takim dłuższym zobowiązaniu, można kupić też abonament z telefonem. Naszym zdaniem to całkiem atrakcyjna oferta.

Najtańszy abonament wrzesień 2018 – DO 30 ZŁ

A teraz wchodzimy w droższą część zestawienia – Najtańszy abonament wrzesień 2018 – do 30 zł.

Nju Mobile

I tutaj na miejscu dziesiątym Nju Mobile z ofertą za 29 zł. Obejmuje ona nielimitowane połączenia na komórki i stacjonarne, SMS-y, MMS-y i 10 GB, które rosną wraz ze stażem do 30 GB. Przy tym mamy umowę na czas nieokreślony. Czyli wszystko, czego można by chcieć!

Red Bull Mobile

Na miejscu jedenastym Red Bull Mobile. Ta sama cena i w ogóle podobna oferta. Różnica jest w pakiecie internetu. U R.B.M. dostajemy na stałe 10 GB miesięcznie. Nie rosną ze stażem. Na plus jest to, że niewykorzystane GB-y przechodzą na kolejne miesiące. No i tutaj też mamy umowę bezterminową.

Netia

Miejsce dwunaste zajęła Netia, która najwyraźniej zmieniła nieco ofertę. Teraz proponuje abonament SOLO Mobilny NO Limit za 29,90 zł. W ramach abonamentu operator daje nielimitowane wszytko i 10 GB. Umowę trzeba podpisać na 24 miesiące. Opłata aktywacyjna wynosi 19 zł. W porównaniu z poprzednimi ofertami, ta nie wydaje się najlepsza w swojej kategorii cenowej. Na pociechę przez pierwsze 6 miesięcy płaci się tylko 1 zł. Dopiero od 7 miesiąca obowiązuje już pełna cena za abonament. W sumie daje to oszczędność 179,40 zł, a to zawsze coś.

FM Mobile

Kolejne jest FM Mobile. Tutaj też dostajemy wszystko nielimitowane, MMS-y i SMS-y, i 10 GB. Umowę podpisujemy na przynajmniej 12 miesięcy, a opłata aktywacyjna to aż 49 zł. Jakość tej oferty pozostawiamy Waszej ocenie.

Plus

Na sam koniec tej części porównania załapał się Plus z abonamentem za 30 zł. To pierwszy przedstawiciel wielkiej czwórki w naszym zestawieniu abonamentów. Niestety na tle konkurencji nie wypada najlepiej. W abonamencie Plusa mamy nielimitowane połączenia na komórki i stacjonarne, SMS-y, MMS-y i 2 GB (4 GB przez pierwsze 3 miesiące). Umowę trzeba podpisać na 24 miesiące. Jak widać mało tego internetu.. No i 2 lata zobowiązania… Przynajmniej Plus jako chyba jedyny nie pobiera opłaty aktywacyjnej!

Najtańszy abonament wrzesień 2018 – POWYŻEJ 30 ZŁ

Ostatnia już części naszego porównania mieści w sobie najdroższe oferty.

Orange

Na miejscu piętnastym mamy Orange z ofertą za 39,90 zł. Znowu dostajemy to, co w Plusie tylko z większym pakietem internetu, bo zamiast 2 mamy 5 GB. Umowę też trzeba podpisać na 24 miesiące, a za aktywację zapłacimy aż 49,99 zł.

T-Mobile

Przedostatnie miejsce przypadło T-Mobile z abonamentem za 40 zł. Oferta T-Mobile zawiera dokładnie to samo, co oferta Orange, czyli wszystko bez limitów i 5 GB internetu. Umowę też trzeba podpisać na 24 miesiące, a aktywacja to koszt 49,90 zł.

Play

Porównanie najtańszych abonamentów zamyka Play i jego nowy SOLO Plan M. Za 50 zł dostajemy nielimitowane wszystko i 10 GB internetu. Umowę oczywiście musimy zawrzeć na 24 miesiące, a za aktywację zapłacimy całe 50 zł. Mocną stroną tej oferty są różne dodatki. Na rok dostajemy TIDAL’a za darmo, na 3 miesiące HBO, HBO GO i ShowMAX’a. Ale czy rzeczywiście za to właśnie chcecie płacić?

Najtańszy abonament wrzesień 2018 miał na celi pokazanie Wam co możecie mieć za jakie pieniądze. Jak ma się porównanie, to łatwiej wybrać rozsądną ofertę. A Waszym zdaniem, który operator jest godny polecenia? Wolicie zapłacić więcej, ale być u kogoś z wielkiej czwórki, czy dajecie szansę mniejszym operatorom wirtualnym?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *