Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Gdzie wybrać najtańszy abonament rodzinny?

Abonament Rodzinny

Mamy nowy rok! Styczeń przywitał nas mrozami, ale wiemy przecież jak sobie z nimi radzić 😉 My natomiast chcemy przywitać nowy rok odpowiedzią na pytanie: gdzie najtańszy abonament rodzinny? Wyszukaliśmy dla Was najkorzystniejsze oferty i uszeregowaliśmy od najtańszych do najdroższych. Jeśli więc planujecie właśnie wziąć abonament we dwoje, troje lub więcej, to koniecznie zobaczcie u kogo najbardziej Wam się to opłaci.

Gdzie najtańszy abonament rodzinny – kryteria

Przede wszystkim chcielibyśmy, żebyście wiedzieli, że do naszego zestawienia trafiły jedynie te oferty, które zawierały:

  • nielimitowane połączenia,
  • nielimitowane SMS-y
  • przynajmniej 2 GB na osobę.

Jak już wspomnieliśmy, ułożyliśmy oferty według cen – od najniższej do najwyższej. W drugiej kolejności braliśmy pod uwagę wielkość pakietu internetowego, a na końcu ewentualne dodatki. No więc gdzie najtańszy abonament rodzinny? Zobaczcie!

Pakiety rodzinne – porównanie

Abonament grupowy 2019

Operator

Oferta

Opłaty (łącznie)

Pakiet danych

Więcej

1. Premium Mobile

Freedom dla Dwojga

34,80 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

2. Lajt Mobile

Lajt Duet M

35,99 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

3. Nju Mobile

W parze 29 zł + 9 zł

38,00 zł

10 – 30 GB współdzielone

Mobilny Ranking klik

4. Plush

Duet w Plush ABO

40,00 zł

15 GB

Mobilny Ranking klik

5. Virgin Mobile

Plan2_24M

43,50 zł

po 20 GB

Mobilny Ranking klik

6. Plus

Abonament DUET

45,00 zł

4 GB współdzielone

Mobilny Ranking klik

7. Orange

DUET Standardowy

59,98 zł

po 5 GB

Mobilny Ranking klik

8. Play

Play DUET M

80,00 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

9. T-Mobile

Dla DUETU

80,00 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

Oferty grupowe

– oferty do 40 zł

Odpowiedź na pytanie gdzie najtańszy abonament rodzinny brzmi: w Premium Mobile. U tego operatora za 2 abonamenty płacimy łącznie 34,80 zł. W tej cenie obie osoby dostają nielimitowane połączenia, SMS-y i aż po 10 GB. Jeśli dla kogoś to jeszcze za mało, można zdecydować się na wariant Freedom dla Dwojga+, który kosztuje łącznie 44,40 zł miesięcznie i obejmuje po 20 GB na numer oraz nielimitowane MMS-y. Dla trzech osób koszt wyniesie w sumie 59,30 zł i obejmuje 2 plany Freedom 2 i jeden Freedom1. W każdej z ofert umowę podpisujemy na czas nieokreślony.

Drugie miejsce zajmuje Lajt mobile. Tutaj za 35,99 zł dostaniecie to samo co w Freedom dla Dwojga. Operator oferuje też opcję z większym pakietem internetu – po 30 GB na osobę – za 54,99 zł. Umowę podopnie jak u poprzednika podpisujemy bezterminowo. Niestety nie ma możliwości wzięcia abonamentu na przykład we 3 czy 4 osoby w Lajt Mobile. Być może z czasem operator rozszerzy ofertę grupową.

Miejsce trzecie przyznaliśmy nju mobile. Za 38 zł mamy 2 numery z nielimitowanymi połączeniami, SMS-ami, MMS-ami i współdzielonym pakietem 10 GB. Wielkość tego pakietu będzie rosnąć wraz ze stażem, jeśli włączymy bezpłatną usługę “im dłużej, tym lepiej”. Dzięki niej po pół roku do wspólnego wykorzystania mamy już 20 GB, po roku 25 GB, a po dwóch latach 30 GB. Przy tym umowę możemy podpisać na czas nieokreślony.

Duet w Plush

– poniżej 50 zł

A teraz pora na kolejny próg cenowy – od 40 do 50 zł. Pierwsza oferta w tej części zestawienia “Gdzie najtańszy abonament rodzinny” należy do Plusha. Przy umowie bezterminowej za w sumie 40 zł miesięcznie dostajemy nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i 10 GB do wspólnego wykorzystania, które jednak podobnie jak w nju mobile, rosną z czasem. Po 3 miesiącach mamy 12 GB, po pół roku 14 GB, po roku 16 GB i po dwóch latach 20 GB. Prócz tego otrzymujemy darmowy pakiet YouTube 10 GB i pakiet Social Free. Dla odważniejszych, którzy podpiszą umowę na 2 lata, oferta zmienia się o tyle, że od początku i na stałe dostaną 15 GB internetu. Każdy kolejny numer w Plush będzie nas kosztował kolejne 20 zł.

Następne miejsce zajęło Virgin Mobile. Ten operator ma ofertę, która staje się tym opłacalniejsza, im więcej numerów weźmiemy. Za dwa numery zapłacimy miesięcznie 43,50 zł. Cena obejmuje nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i po 20 GB. Za każdą kolejną kartę z takimi warunkami będziemy płacić 14,50 zł. Jednak z Virgin Mobile trzeba się związać od razu na 2 lata.

Dalej mamy pierwszego przedstawiciela wielkiej czwórki – Plusa. W Plusie dwie osoby mogą płacąc miesięcznie w sumie 45 zł korzystać z abonamentu obejmującego nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i współdzielony pakiet 4 GB. Dla trzech numerów cena wyniesie 60 zł, a dla czterech 75 zł. Oznacza to, że przy czterech numerach, opłata za każdy z nich wynosi już tylko 18,75 zł, a to już całkiem korzystna cena. Oczywiście przy każdym kolejnym numerze pakiet GB powiększa się o 2 GB.

Play Rodzina

– powyżej 50 zł

Ostatnia część rankingu “Gdzie najtańszy abonament rodzinny” zawiera 3 najdroższe oferty. Pierwsza z nich należy do Orange. Pomarańczowy operator udostępnia pakiet podstawowy (nielimitowane wszystko i 5 GB) w cenie 39,99 zł, a każdy kolejny za 19,99 zł. Znowu im więcej, tym taniej choć oferta nie jest tak tanio jak u poprzednika. Za to mamy więcej GB-ów do wykorzystania. Oczywiście zarówno w Plusie, jak i w Orange musimy zobowiązać się na 2 lata. Podobnie jest w wypadku dwóch ostatnich operatorów.

Przedostatnie miejsce przyznaliśmy Play. W ofercie dla duetów cena za kartę to 40 zł miesięcznie, czyli w sumie aż 80 zł. Co prawda operator daje za tę kwotę wszystko bez limitów, 10 GB, darmowy pakiet PlayNow i Tidal za darmo na 12 miesięcy, ale cena jest wysoka. Bardziej opłaca się skorzystać z oferty Rodzina (3-4 numery), gdzie przy tych samych warunkach zapłacimy po 35 zł za kartę lub oferty Pokolenia (5-10 numerów). W ofercie Pokolenia za każdy numer płacimy 30 zł. Ale uzbieraj 5 osób chętnych do wspólnego abonamentu… Sprawa wcale nie jest taka prosta.

Ostatnie miejsce przypadło T-Mobile. Tutaj przy 2 numerach zapłacicie w sumie 80 zł, a za 3 i więcej będzie to po 35 zł za kartę. Za te pieniądze dostaniecie po 10 GB i nielimitowaną resztę, ale żadnych dodatków. Dlatego właśnie oferta T-Mobile znalazła się za ofertą Play.

Jaki abonament rodzinny wybrać?

Podsumowanie

Sami już pewnie zauważyliście, że jeśli brać 2 numery, to u mniejszych operatorów. U tych większych, zawsze zapłacicie drożej, ale różnica się zmniejsza wraz ze wzrostem ilości zakupionych kart SIM. Spośród wielkiej czwórki, najtańszą ofertę ma Plus. Za to daje najmniejszy pakiet internetu. No jakby nie patrzeć, finansowo znacznie bardziej opłacalne jest wzięcie kilku kart u operatorów wirtualnych. Może za tym przemawiać także fakt, że z większością z nich nie trzeba podpisywać umowy na 2 lata.

A co wy myślicie o abonamentach rodzinnych?

We dwoje zawsze raźniej! I jak się okazuje także taniej. W takim razie gdzie najtańszy abonament rodzinny? Przynajmniej w kwestii abonamentów telefonicznych. Abonament Rodzinny zyskuje na popularności, dlatego przedstawiamy aktualne oferty rynkowe dla dwojga. Tyle wystarczy, żeby skorzystać z tego rodzaju abonamentu – nie potrzeba stadka dzieci 😉 Zobaczcie czy coś się zmieniło w stosunku do poprzedniego zestawienia. Poniższa tabela zawiera porównanie abonamentów z nielimitowanymi połączeniami, sms-mi i jak największą ilością internetu.

Gdzie najtańszy abonament dla wielu osób?

– porównanie, marzec 2018

Gdzie najtańszy abonament rodzinny? Zestawienie ważne na dzień 16.03.2018

OperatorWięcejOpłata (2 num.)Pakiet DanychTaryfa
Plushnajlepszy abonament no limit bez telefonu40,00 zł15 GB (na każdy numer)
Duet w Plush Abo
Premium Mobilef44,40 zł20 GB (na każdy numer)
Freedom dla dwojga +
Lajt Mobilenajlepszy abonament no limit bez telefonu59,99 zł30 GB (na każdy numer)
Lajt Duet XL
Virgin Mobilenajlepszy abonament no limit bez telefonu58,50 zł15 GB (na każdy numer)
Plan 3
Nju Mobilenajlepszy abonament no limit bez telefonu

38,00 zł10 GB (dzielone na 2 numery;

GB rośnie co 6 mieś.)

Nju dodatkowy
Orangenajlepszy abonament no limit bez telefonu59,98 zł5 GB (na każdy numer)
Duety i Rodzina
Plusnajlepszy abonament no limit bez telefonu

75,00 złInternet bez końca

(po 24 GB lejek)

Abonament Duet
T-mobilenajlepszy abonament no limit bez telefonu

80,00 zł

bez limitu
Dla Duetu
Playnajlepszy abonament no limit bez telefonu80,00 złbez limitu
Stan Nielimitowany Duet

Gdzie Najtańszy Abonament dla Rodziny

Podsumowanie zestawienia

Zestawienie z tego miesiąca otwiera Plush. Mają naprawdę dobrą ofertę, dlatego zastanawiając się gdzie najtańszy abonament rodzinny, płacimy w tej sieci jedyne 20 zł za numer. Premium Mobile  natomiast daje o 5 GB internetu więcej na każdy numer za 22,20 zł na głowę. Mają bardzo zbliżone i naprawdę korzystne oferty. Jeśli zerkniecie na porównanie najtańszych abonamentów no limit, przekonacie się, że  w pojedynkę nie da się  zapłacić mniej za taką ofertę. Abonamenty no limit zaczynają się od 29,70 zł. Dlatego warto przemyśleć czy nie wejść z kimś w telefoniczną spółkę. Zastanawiając się zatem, gdzie najtańszy abonament rodzinny ma swoje źródło, odpowiedzią jest Plus, ponieważ Premium Mobile korzysta z tej samej infrastruktury telekomunikacyjnej.

Oferta rodzinna

Dalej w zestawieniu znalazło się Lajt Mobile.Tutaj abonament rodzinny to aż 30 GB internetu na każdą osobę, a cena za numer wyniesie niecałe 30 zł.  To nadal całkiem przyzwoita oferta. Następne jest Virgin Mobile bo chociaż za abonament przyjdzie zapłacić odrobinę mniej, to jednak otrzymujemy dużo mniej internetu – po 15 GB na numer. Listę zamykają oferty największych operatorów ze względu na wysokie ceny. Przy czym Play i T-Mobile mają takie same oferty! Najtańszy abonament rodzinny (mówiąc dalej o największych  operatorach) ma Orange. Jednak w cenie prawie 30 zł za numer oferuje tylko po 5 GB na głowę. Po wyczerpaniu tego limitu Orange automatycznie nalicza 10 zł za dodatkowy pakiet 2 GB. Dlatego trzeba się pilnować, jeśli nie chcemy ponosić poza abonamentowych kosztów… Dla porównania Nju Mobile daje 10 GB do wykorzystania na dwa numery za 38 zł. I jak wspominaliśmy w zeszłym miesiącu, liczba GB do podziału rośnie. Po 6 miesiącach mamy już 20 GB na dwa numery, a po 2 latach – 30 GB.  Czyli można taniej? Można!

A co Wy myślicie o takich ofertach? Macie już abonament rodzinny lub duet? Waszym zdaniem warto? Napiszcie w komentarzach.

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *