Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najtańsze sieci komórkowe - porównanie

Najtańsze oferty komórkowe – porównanie

Kiedy jak kiedy, ale na początku nowego roku chyba większość stara się unikać dużych wydatków. Grudzień to dla wielu miesiąc wydawania pieniędzy, więc jak przychodzi styczeń… Cóż, trzeba pooszczędzać. My proponujemy oszczędzać na telefonie. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla was kolejne zestawienie. Przedstawiamy dziś Najtańsze oferty komórkowe – porównanie. Uwzględniliśmy w nim różne rodzaje ofert, więc mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Najtańsze oferty komórkowe – porównanie

W tym zestawienie umieszczamy po 3 najlepsze oferty z kategorii:

  • najtańszy abonament,
  • najtańszy abonament Duet,
  • najtańszy abonament No Limit,
  • Najtańszy abonament z telefonem,
  • tanie oferty na kartę,
  • najlepszy internet domowy.

Najtańsze oferty komórkowe – porównanie: najtańszy abonament

Operator

Taryfa

Cena

Pakiet Danych

Oferta

1. Multimedia

MultiMEDIA BIS

14,99 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

2. NAU Mobile

Plan Zielony

16,60 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

3. Premium Mobile

Freedom PL

16,70 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

W tej kategorii uwzględnialiśmy nie tylko cenę. Braliśmy pod uwagę abonamenty obejmujące nielimitowane połączenia, SMS-y i pakiet przynajmniej 2 GB. Pośród różnych operatorów, liderem pozostają Multimedia. Za 14,99 zł miesięcznie dają nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y oraz 2 GB internetu. Umowę podpisujemy na 24 miesiące, a za aktywację płacimy jednorazowo 19 zł. To naprawdę bardzo korzystny abonament. Kolejne miejsce zajęło NAU Mobile z Planem Zielonym. Tutaj płaci się 16,60 zł miesięcznie, a w ramach abonamentu operator daje nielimitowane połączenia i SMS-y, a do tego 3 GB internetu. MMS-y i połączenia na numery stacjonarne są płatne. Umowę podpisujemy na 12 miesięcy, a za aktywację płacimy 29 zł. Ostatnie miejsce na podium przyznaliśmy Premium Mobile. W abonamencie za 16,70 zł znajduje się w zasadzie dokładnie to samo, co w Planie Zielonym z tą różnicą, że umowę podpisujemy na czas nieokreślony, a to ogromna zaleta.

Najtańsze oferty komórkowe – porównanie: abonament Duet

Operator

Taryfa

Cena (łącznie)

Pakiet danych

Oferta

1. Premium Mobile

Freedom dla Dwojga

34,80 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

2. Lajt Mobile

Lajt Duet

35,99 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

3. Nju Mobile

Freedom PL

38,00 zł

10 – 30 GB współdzielone

Mobilny Ranking klik

Tutaj znowu wybierając oferty kierowaliśmy się kilkoma kryteriami. Uwzględnialiśmy abonamenty obejmujące nielimitowane połączenia, SMS-y i przynajmniej 2 GB na osobę. Na pierwszym miejscu umieściliśmy Premium Mobile. Ten operator za 17,40 zł za osobę oferuje nielimitowane rozmowy i SMS-y, a do tego aż po 10 GB na numer. To bardzo korzystna cenowo oferta. I zaznaczamy, że podpisujemy umowę bezterminową. Kolejna oferta należy do Lajt Mobile, który zapewnia dokładnie takie same warunki jak Premium, tylko za 17,99 zł na osobę. Tutaj też można podpisać umowę na ile się chce. Na 3 miejscu mamy Nju Mobile. W cenie 19 zł za numer dostajemy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz współdzielony pakiet 10 GB, który ze stażem rośnie do 30 GB. I podobnie jak u poprzedników, w Nju Mobile podpisujemy umowę na czas nieokreślony.

tanie sieci komórkowe

Najtańsze oferty komórkowe – porównanie: abonament No Limit

Operator

Pakiet Danych

Cena

Oferta

1. NAU Mobile

20 GB

24,50 zł

Mobilny Ranking klik

2. Premium Mobile

20 GB

24,70 zł

Mobilny Ranking klik

3. Multimedia

20 GB

24,99 zł

Mobilny Ranking klik

Od abonamentu typu No Limit oczekujemy oczywiście, żeby rozmowy, SMS-y i MMS-y były nielimitowane, a internetu ma być jak najwięcej. Przy tym ważne jest jeszcze, żeby cena była niska. Kierując się właśnie tymi wymogami wybraliśmy 3 oferty. Pierwsza należy do NAU Mobile. Od tego operatora dostajemy nielimitowane wszystko i 20 GB internetu za 24,5o zł miesięcznie. Umowę podpisujmy na 12 miesięcy. Kolejne miejsce zajęło Premium Mobile z ofertą za 24,70 zł. Cena obejmuje pełny no limit i także 20 GB internetu. Jeśli to dla kogoś za mało, jest też o 5 zł droższa propozycja z pakietem 30 GB. W Premium umowę podpisujemy na czas nieokreślony. Ostatnie miejsce w naszej trójce zajęły Multimedia, które oferują to samo, co Premium Mobile tylko o 29 groszy drożej. Różnica polega jeszcze na tym, że w Multimediach trzeba się związać kontraktem na 24 miesiące.

Najtańsze oferty komórkowe – porównanie: abonament z telefonem

Operator

Pakiet Danych

Abonament

(z ratami)

Oferta

1. RBM

10 GB

49,00 zł

2. Plush

15 GB

25,00 zł

(31,00 zł)

Najtańszy abonament z telefonem za złotówkę

3. Play

10 GB

60,00 zł

Porównanie ofert z telefonem jest zwykle najtrudniejsze. Dlatego, żeby było miarodajnie sprawdzaliśmy oferty z telefonem Samsung Galaxy A6. Chcieliśmy też, żeby suma opłat abonamentowych i rat nie przekraczała 60 zł. Kierując się tymi kryteriami wybraliśmy pierwszą trójkę.

Numerem 1 jest Red Bull Mobile. Tutaj płacąc za abonament 49 zł miesięcznie, Galaxy A6 dostaniemy za 556 zł na start. Uwzględniając promocję, w ramach której pierwsze 3 miesiące mamy abonament za darmo, za całą umowę zapłacimy 1585 zł. Podkreślamy, że abonament obejmuje wszystko nielimitowane, 10 GB internetu i przechodzące GB-y. Oferta zdecydowanie bardzo opłacalna.

Drugie miejsce zajął Plush. Tu abonament wynosi 25 zł, a raty 31 zł. Na start za telefon płacimy 599 zł. Plush też przez pierwsze 3 miesiące zwalnia z opłaty abonamentowej, niestety raty za urządzenie trzeba płacić od początku. Cała umowa to koszt 1868 zł. W tej cenie co miesiąc mamy wszystko bez limitów, 15 GB i darmowy transfer na serwisy społecznościowe i pakiet Video, czyli 10 GB na You Tube. Cena wyższa, ale abonament pełniejszy.

Ostatnie miejsce zajął Play. Jeśli wybierzemy abonament Solo M za 50 zł, to z ratą za telefon będziemy miesięcznie wydawać 60 zł. Na start urządzenie kosztuje 679 zł. Biorąc pod uwagę promocję, w ramach której przez pierwsze 3 miesiące płacimy tylko ratę  za telefon (czyli 10 zł), w skali 2 lat wydamy 1969 zł. Natomiast abonament obejmuje wszystko nielimitowane, 10 GB internetu, TIDAL za darmo na rok i pakiet podstawowy PlayNOW.

Dobrą cenowo ofertę ma też T-Mobile. Choć nie ma w niej modelu Galaxy A6, to ma Galaxy A6+. Ten telefon kosztuje 429 zł na start przy miesięcznej opłacie 60 zł. Oznacza to wydatek 1869 zł w ciągu 2 lat. Jednak w porównaniu z poprzednikami T-Mobile oferuje bardzo mały pakiet internetu, tylko 5 GB.

Najtańsze oferty komórkowe – porównanie: oferty na kartę

Operator

Cena

Pakiet Danych

Oferta

1. a2mobile

19,90 zł

No limit (lejek po 5 GB)

oferty na kartę bez telefonu

2. Lajt Mobile

19,99 zł

10 GB

oferty na kartę bez telefonu

3. Lycamobile

25,00 zł

35 GB

oferty na kartę bez telefonu

W tej kategorii umieściliśmy oferty, które obejmują nielimitowane połączenia, SMS-y, przynajmniej 10 GB internetu i cenę do 30 zł. Najtańszą z ofert ma do zaproponowania a2mobile. Za 19,90 zł mamy nielimitowane rozmowy, SMS-y i internet. Przy czym po 5GB włącza się lejek prędkości do 3 Mb/s, po 10 GB do 1 Mb/s, a po 15 GB do max. 512 kb/s. Przy tym na szczęście dostajemy darmowy transfer na aplikacje społecznościowe i WiFi Calling. Obecnie trwa promocja, dzięki której za pierwsze 31 dni płaci się tylko połowę ceny, czyli 9,95 zł.

Kolejna propozycja należy do Lajt Mobile. Tutaj za 19,99 zł dostajemy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 10 GB internetu. Na 3 miejscu umieściliśmy ofertę Lycamobile. W cenie 25 zł dostajemy ogromny pakiet 35 GB, a z nim nielimitowane połączenia i SMS-y. Co więcej nowi klienci są objęci promocją i za pierwsze 30 dni płacą tylko połowę ceny (jak w a2mobile), czyli 12,50 zł. Większość ofert na kartę kosztuje właśnie 25 zł, ale wybraliśmy spośród nich Lycamobile ze względu na największy pakiet internetu w tej cenie.

Najtańsze oferty komórkowe – porównanie: internet domowy do 300 Mb/s

Operator

Cena

Oferta

1. Vectra

44,99 zł

Najtańszy abonament internet domowy

2. UPC

49,99 zł

Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018

3. Orange

49,99 zł

Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018

Wśród ofert internetu domowego o prędkości do 300 Mb/s nieco się zmieniło. Na szczęście dla nas na tańsze 😉 Oferta Vectry jest w tym momencie najtańsza bo kosztuje 44,99 zł. Oferta obejmuje poza internetem także router WiFi. Umowę podpisujemy na 24 miesiące, a za instalację płacimy 1 zł. Kolejna jest oferta UPC, która w ramach promocji dostępna jest teraz za 49,99 zł. Oprócz internetu dostaniemy w tej cenie router WiFi oraz podstawowy pakiet 29 kanałów TV. Umowę także zawiera się na 24 miesiące, a instalacja kosztuje 1 zł. Na miejscu 3 Orange. Operator także oferuje prędkość 300 Mb/s wraz z routerem za 49,99 zł miesięcznie. Niestety tylko przez 12 miesięcy. Od 13 miesiąca płacimy już 79,99 zł. Tak więc średnio internet u pomarańczowego operatora wyniesie nas 64,99 zł za miesiąc. Jest to jak widzicie najmniej opłacalna z naszych propozycji.

Najtańsze oferty komórkowe – porównanie kończymy właśnie na internecie. Jeśli Waszym zdaniem pominęliśmy jakieś tanie i korzystne oferty, dajcie znać. I pamiętajcie: na abonamencie za internet i telefon można naprawdę sporo oszczędzić 😉

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *