Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najszybszy internet domowy - porównanie ofert kable

Najszybszy internet domowy – porównanie ofert

Najszybszy internet domowy – porównanie ofert

Nie dla każdego nada się najtańszy internet domowy. Fakt, że większość ofert na internet do domu ma takie osiągi, o jakich mogliśmy marzyć jeszcze kilka lat temu. Lecz nie tylko prędkość jest coraz większa. Zwiększają się także nasze potrzeby (i potrzeby naszych komputerów). Decydując się na najszybszy internet domowy, jaki jest dla nas dostępny, zapewniamy sobie spokój na co najmniej najbliższe dwa lata – dopóki do powszechnego użytku nie wejdzie internet 5G.

Jeżeli chcesz jednocześnie pobierać duże pliki i oglądać filmy w 4k przez internet, lub grasz w gry (WoT ktoś coś?), to poniższe porównanie jest dla ciebie. Sprawdź też analizę rankingu internetu speedtest.pl.

>>>Zobacz także porównanie sieci komórkowych<<<

Ale na to jeszcze trzeba trochę poczekać. Dziś przedstawiamy wam porównanie ofert na najszybszy internet domowy. Bez żadnych ograniczeń. W poniższym rankingu prezentujemy najlepsze oferty, jakie mają poszczególni operatorzy. W sumie znaleźliśmy dla Was 8 dostawców internetu. Jako, że wybieramy najlepszą ofertę na najszybszy internet domowy, kryteria wyboru kolejności są następujące:

  1. szybkość pobierania
  2. szybkość wysyłania
  3. wysokość abonamentu
  4. usługi dodatkowe

Najszybszy internet domowy – ranking:

Operator DownloadUpload Abonament Szczegóły oferty
Najtańszy internet domowy ranking 900 Mb/sdo 100 Mb/s 89,90 zł najszybszy internet domowy porównanie ofert
Najtańszy internet domowy ranking 1000 Mb/s100 Mb/s 109,90 zł najszybszy internet domowy porównanie ofert
najlepszy internet domowy porównanie ofert 600 Mb/s60 Mb/s 69,99 zł najszybszy internet domowy porównanie ofert
Najtańszy internet domowy ranking 600 Mb/s50 Mb/s 79,90 zł najszybszy internet domowy porównanie ofert
Najtańszy internet domowy ranking 600 Mb/s30 Mb/s 79,90 zł najszybszy internet domowy porównanie ofert
Najtańszy internet domowy ranking 500 Mb/s25 Mb/s 89,99 zł najszybszy internet domowy porównanie ofert
Najtańszy internet domowy ranking 120 Mb/s10 Mb/s 59.00 zł najszybszy internet domowy porównanie ofert
najlepszy internet domowy ranking 60 Mb/s10 Mb/s 59,00 zł najszybszy internet domowy porównanie ofert

Powyższe oferty aktualne są na dzień 15.05.2018

Najszybszy internet domowy to…

Z przyjemnością mogę napisać, że w Polsce jest już dostępny gigabitowy internet oferowany przez Ineę. Jednak pomimo tego, że jest to najszybszy internet domowy w naszym zestawieniu, to jednak na pierwsze miejsce wybraliśmy Netię. Netia oferuje niewiele wolniejszy internet (a przy takich prędkościach różnica może być nawet nie odczuwalna), jednocześnie mając abonament tańszy o 20 zł miesięcznie. Sporym atutem jest też karta SIM z abonamentem w prezencie przez cały czas trwania oferty, w której za darmo dostajemy nielimitowane połączenia do wszystkich sieci stacjonarnych i komórkowych w Polsce.

Najszybszy internet domowy firmy Inea robi wrażenie – 1000 Mb/s to coś, czym można pochwalić się przed sąsiadem. Ale ma to też odbicie w cenie – jest to jedyna oferta w zestawieniu, która kosztuje powyżej 100 zł miesięcznie. Ale zapłacimy to dopiero od 4 miesiąca umowy, Pierwsze trzy miesiące kosztują okrągłe 0 zł.

>>>Sprawdź Najtańszy abonament bez telefonu<<<

Na trzecim miejscu uplasował się Orange. Najszybszy internet domowy pomarańczowego operatora to Orange Światłowód o przepustowości 600/60 Mb/s za 69,99 zł  jest to dobra oferta, która ma przewagę na 4 i 5 miątym miejscem dzięki szybszemu wysyłaniu danych. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że 69,99 zł płacimy przez pierwsze 12 miesięcy. Drugi rok to już 99,99 zł – uśredniając, realna miesięczna kwota abonamentu to 94,99 zł.

najszybszy internet domowy - porównanie ofert miś

Pozostałe oferty na najszybszy internet domowy

Oferty firm Toya i Vectra wyglądają niemal identycznie – 600 mega za niespełna 80 zł – jednak Toya ma przewagę w postaci szybszego wysyłania danych, do tego możemy liczyć na darmowy miesiąc próbny z HBO GO.

UPC za internet o szybkości 500 Mb/s  liczy sobie 89,99 zł. Solidna oferta, lecz bez żadnych fajerwerków.

Pozostałe dwie oferty nie mają szans rywalizować o miano na najszybszy internet domowy. Przedostatnie Multimedia mają ciekawą promocję, gdzie prze pierwsze 6 miesięcy abonament wynosi 12 zł, jednak i tak oferują kilkukrotnie wolniejszy internet, niż konkurencja.

Na szarym końcu znalazł się internet domowy T-mobile. Jest on najwolniejszy w naszym zestawieniu i może być opcją tylko dla tych, którzy w swojej miejscowości nie mają innego dostawcy internetu..

Najszybszy internet domowy – podsumowanie

Wybierając ofertę na najszybszy internet domowy warto przede wszystkim zorientować się, czy dany ISP (internet service provider – dostawca usług internetowych) działa w miejscu naszego zamieszkania. Dobrze jest też rozejrzeć się za lokalnymi dostawcami internetu – cześto możemy znaleźć ciekawą ofertę, ale z mojego doświadczenia najczęściej będą to oferty tańsze, ale o mniejszej przepustowości. Z taką wiedzą możemy przystąpić do wyboru oferty.

A Wy u kogo macie internet? I czy Waszym zdaniem opłaca się płacić za najszybszy internet domowy?

 

internet domowy – porównanie ofert

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *