Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Ranking SpeedTest.pl - najszybszy internet

Ranking SpeedTest.pl – najszybszy internet kwiecień 2018

Ranking SpeedTest.pl pokazał wyniki pomiarów prędkości u polskich dostawców internetu. Temat jest nam bliski, bo przecież na co dzień korzystamy z sieci i życzymy sobie, żeby działo się to płynnie i bez przestojów. Jak więc prezentują się wyniki? Okazuje się, że liderami nadal są T-Mobile i INEA. Zobaczcie jak wygląda najnowsze zestawienie!

 Ranking SpeedTest.pl – internet stacjonarny

Jak wyraźnie widać INEA wciąż zostawia konkurencję wyraźnie w tyle. Choć kilka miesięcy temu oferowała już prędkość powyżej 100 Mbit/s, a teraz odrobinę zwalnia, nadal jest niekwestionowanym liderem pod każdym względem. Na 2 miejscu Toya, na 3 – UPC, a zaraz za podium znajduje się Vectra z wynikami: 64.86 Mbps -śr. prędkość pobierania, 11.10 Mbps – śr. prędkość wysyłania, 29 ms – średni ping, 70,550 – liczba testów.

Ranking SpeedTest.pl – ranking WiFi

SpeedTest informuje, że na wyniki testów prędkości WiFi, mierzone przy pomocy aplikacji mobilnej, wpływają 3 czynniki:

  • prędkość łącza internetowego
  • standard WiFi obsługiwany przez router
  • chipset zainstalowany w smartfonie

Zestawienie pokazuje, że mamy coraz lepszy sprzęt, dzięki czemu znacznie więcej z nas korzysta już ze standardu 802.11ac i co za tym idzie, z pasma 5 GHz. Jest on też obsługiwany przez wszystkie nowe smartfony. W tym zestawieniu, dalej 1 miejsce zajmuje INEA, a za nią ponownie UPC, Toya i Vectra z wynikami: 39.98 Mbps – śr. prędkość pobierania, 9.69 Mbps – śr. prędkość wysyłania, 26 ms – średni ping, liczba testów: 17,596.

Ranking SpeedTest.pl – internet mobilny 3G/4G

Chociaż sieci wszystkich operatorów w Polsce przyśpieszyły (od 5% do 14%), to jednak nadal 1 miejsce zajmuje T-Mobile. Za nim mamy Orange, Plusa i na miejscu 4 – Play. Wyniki Play prezentują się następująco: 15.56 Mbps – śr. prędkość pobierania, 5.54 Mbps – śr. prędkość wysyłania, 54 ms -średni ping, liczba testów – 87,393.

Ranking SpeedTest.pl – ranking LTE

Zestawienie pokazuje, że również pod względem prędkości 4G LTE operatorzy przyśpieszyli o 6% – 15%. Znowu na pierwszym miejscu T-Mobile, dalej Orange, Plus i Play z wynikami: 18.98 Mbps – śr. prędkość pobierania, 6.75 Mbps – śr. prędkość wysyłania, 47 ms -średni ping, liczba testów – 68,185.

Podsumowanie

Jak widać zmiany idą w dobrym kierunku! Polscy dostawcy internetu dążą do tego, żeby udostępniać coraz większe prędkości i jest to dla nas korzystne zjawisko. Spokój mogą też czuć klienci T-Mobile i INEA, bo póki co, nie zapowiada się, żeby mieli zmienić wiodące miejsca w rankingu. Jesteśmy ciekawi z czyich usług Wy korzystacie i czy jesteście zadowoleni z usług swojego dostawcy. A może sami odczuliście jakieś przyspieszenie w ostatnim miesiącu? Napiszcie koniecznie!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *