Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Smart City T-Mobile

Kazimierz Dolny będzie pierwszym polskim Smart City

Miasta przyszłości mają być inteligentne… Oby nie bardziej niż ich mieszkańcy 😉 Pierwszym takim polskim Smart City zostanie Kazimierz Dolny. Stanie się tak za sprawą współpracy z T-Mobile. A dlaczego akurat Kazimierz? Bo to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast. Zobaczcie co się zmieni w Kazimierzu Dolnym.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Smart City – dużo entuzjazmu…

Zobacz też: Najtańszy abonament rodzinny

Zacznijmy od przedstawienia wypowiedzi prezesa T-Mobile i burmistrza miasta na temat podjętej współpracy.

Mamy wiedzę i kompetencje, aby być partnerem samorządów i oferować im kompleksowe rozwiązania z zakresu Smart City. Do realizacji pierwszego takiego projektu zaprosiliśmy Kazimierz Dolny, jedno z najbardziej znanych i atrakcyjnych turystycznie miast w Polsce.

– powiedział Andreas Maierhofer, Prezes T‑Mobile Polska.

Zestawienie

Już w przyszłym roku zaoferujemy miastu, jego mieszkańcom i odwiedzającymi go turystom 12 usług z zakresu Smart City, na które złoży się blisko 700 instalacji

-dodaje Maierhofer.

Kazimierz Dolny to 4000 mieszkańców i ponad 1 milion turystów odwiedzających nasze miasto każdego roku. Dzięki współpracy z T‑Mobile uzyskamy narzędzia, które pozwolą na lepsze zarzadzanie miastem, podniosą jakość życia mieszkańców, przyniosą ułatwienia dla turystów a także pozwolą na oszczędności w budżecie.

– powiedział Burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula.

Jest dla mnie powodem do dumy, że nasze miasto nie tracąc swojego spójnego historycznego wyglądu, wykona skok w przyszłość, stając się jednym z liderów innowacji w Polsce.

– dodaje.

Smart City Kazimierz Dolny

Jak widzicie pewności siebie i entuzjazmu nie brak żadnej ze stron. Co jest celem całej inicjatywy? Przede wszystkim chodzi o poprawę jakości i dostępności usług telekomunikacyjnych w całym mieście. Poza tym w planie jest wprowadzenie rozwiązań wspierających administrację lokalną w zarządzaniu miastem i komunikacji z mieszkańcami oraz pomoc w lepszym radzeniu sobie ze wzmożonym ruchem turystycznym.

Zobacz też: Najtańszy abonament bez telefonu

Smart City – realizowane projekty

Inwestycja ma być realizowana jeszcze w bieżącym roku, a harmonogram przewiduje testowanie i komercjalizowanie pełnego zakresu usług już od początku 2019 roku. Oto jakie projekty mają być wdrożone w ramach umowy:

Smart City WiFi

  • inteligentne oświetlenie uliczne, przystanków autobusowych, parkingów, totemów, ławek miejskich – ponad 500 instalacji
  • monitoring miejski – ponad 40 kamer
  • miejskie rowery i pojazdy elektryczne – ponad 60 rowerów i pojazdów
  • ładowanie pojazdów elektrycznych – 3 stacje
  • sieci WiFi hot spot – ponad 40 punktów
  • monitoring jakości powietrza – 2 stacje monitoringu.

Te dane zamieścił T-Mobile w swojej informacji prasowej. Wszystko to wygląda ciekawie, ale jeszcze bardziej interesujące jest to, na ile wszystkie planowane udogodnienia rzeczywiście zmienią oblicze Kazimierza Wielkiego.

A Wy czego byście się spodziewali po Smart City?

Zobacz też: Porównanie sieci komórkowych

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *