Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Top 10 – Najlepszy antywirus na Androida

Top 10 – Najlepszy antywirus na Androida

Android to najpopularniejszy system operacyjny na smartfony. Na dobrą sprawę, jeżeli nie kupujesz iPhone’a, niemal na pewno będziesz mieć telefon właśnie z Androidem (jeżeli jesteś fanem Małego Miękkiego, to przypominamy, że Microsoft powoli wyłącza swój system operacyjny na telefony komórkowe). Jego powszechność oraz fakt, że na naszych telefonach robimy coraz więcej (nie tylko proste przeglądanie internetu, ale już robienie zakupów, łączenie z kontem bankowym, korzystanie ze służbowych mailów) czynią z niego doskonały cel dla wszelkiej maści hakerów. Więc czy warto instalować antywirus na Androida?

W ostatnich latach bardzo wyraźnie widać było rosnącą liczbę wirusów i oprogramowania malware, które były dedykowane właśnie Androidowi. Ale na dobrą sprawę to dopiero początek. Niemal ciągły dostęp telefonów do internetu oraz coraz łatwiejszy dostęp do korzystania z usług w Chmurze przez hakerów w najbliższym czasie doprowadzą do sytuacji w której porządny antywirus na Androida już nie będzie bardzo rozsądnym pomysłem. Będzie to obowiązek, jeżeli będziemy w ogóle chcieli korzystać ze smartfonów. Może brzmi to dramatycznie, ale mówimy tutaj o bardzo poważnej sprawie i naprawdę nie ma co ryzykować.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

W ubiegłym roku przedstawiliśmy Wam ranking antywirusów na rok 2018. Teraz odświeżamy ten temat. Większość z zmieszczonych poniżej antywirusów skanuje urządzenia automatycznie i aktywnie stara sie zapobiec infekcji telefonu. Większość z nich to jednocześnie darmowe antywirusy na Androida. Ale wszystkie z nich mają bardzo wysokie notowania w jednym z najważniejszych testów antywirusów na świecie, przeprowadzanych przez AV-Test.

1. Avast Mobile Security & Antivirus

Prawdopodobnie najpopularniejszy antywirus na Androida, Avast oferuje bardzo dużo jak na darmowy antywirus. Mamy tutaj możliwość blokowania wybranych połączeń, firewall, a nawet możliwość zdalnego wyłączenia i wyczyszczenia z danych danego urządzenia w przypadku kradzieży. Jednak moją ulubioną opcją jest możliwość zakładania blokad PIN na wybrane apki zainstalowane na telefonie – nie tylko będziemy mogli w ten sposób kontrolować, kto może zobaczyć galerię naszych zdjęć, ale też nie dopuścimy, aby jakieś malware automatycznie zalogowało się do aplikacji bankowości mobilnej. Aplikacja wcześniej była płatna, ale Avast postanowił z tego zrezygnować na rzecz reklam, które jednak możemy z niewielką opłatą wyłączyć.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

2. Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender na androida to niezwykle lekka aplikacja, która nada się zwłaszcza na starsze modele telefonów. Zajmuje bardzo mało miejsca, nie włącza się automatycznie w tle, dzięki czemu nie obciąża telefonu i baterii. Jednak oznacza to też, że musimy pamiętać o ręcznym przeprowadzaniu skanów (aczkolwiek nowo instalowane aplikacje są skanowane automatycznie). Dodatkową zaletą jest to, że Bitdefender na androida jest gotowy do użycia od razu po instalacji – nie wymaga konfiguracji.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

3. AVL

AVL to zwycięzca testu AV-Test z przed kilku lat na najlepszą ochronę urządzeń mobilnych. Ten antywirus na Androida charakteryzuje się tym, że jest w stanie wykryć każdy plik .exe, jaki będzie próbował dostać się na nasze urządzenie. Poza tym mamy tu blokowanie uciążliwych numerów, skrypty anty-phisingowe oraz lekką konstrukcję, która pozwoli na zaoszczędzenie baterii.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

4. McAfee Mobile Security

Kolejny znany z komputerów osobistych antywirus. McAfee w darmowej wersji oferuje – oprócz samego skanera antywirusowego – możliwość śledzenia lokalizacji zgubionego/skradzionego urządzenia oraz zdalne usuwanie z niego danych. Do tego aplikacja może nawet zrobić zdjęcie złodziejowi.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

5. Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock & Web Security

Kaspersky jest równie znany i (nie)lubiany co Avast.  Darmowa wersja tego świetnego antywirusa na telefon jest w stanie wykrywać 99,9% wszelkiego szkodliwego oprogramowania według AV-Testu. Z ciekawszych rzeczy znajdziemy tutaj kompatybilność z Android Wear oraz wspomniana przy Avascie możliwość blokowania aplikacji przy pomocy kodu PIN.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

6. Sophos Mobile Security

Sophos to także darmowy antywirus na Androida, ale wyróżnia się tym, że nie posiada reklam. Ale z łatwością zablokuje każdą stronę ze szkodliwą zawartością. Sophos posiada naprawdę wiele dodatkowych opcji, jak jednorazowe hasła dla dwustopniowej weryfikacji, skaner kodów QR do ustanawiania bezpiecznych połączeń z Wi-Fi, czy skanowanie aplikacji przy ich instalacji. Jest to godna polecenia aplikacja.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

7. Norton Security & Antivirus

Norton to następny duży gracz na scenie antywirusów. Posiada rewelacyjne wyniki w AV-Teście i jest w stanie wykrywać wirusy zaszyte wewnątrz aplikacji. Do tego pozwoli na zablokowanie telefonu przy pomocy SMS-a lub w przypadku wyjęcia karty SIM. Może także zdalnie go zablokować w przypadku jego zgubienia lub gdy 10 razy niepoprawnie zostanie wprowadzony kod PIN.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

8. Mobile Security & Antivirus

Antywirus na Androida od firmy Trend Micro to ciekawa opcja w tym zestawieniu, ponieważ posiada opcje kontroli rodzicielskiej. Trend Micro Mobile Security & Antivirus jest w stanie zapobiegać nowo zainstalowanym aplikacjom przed dostępem do innych programów na smartfonie, co może przydać się właśnie rodzicom. Do tego posiada możliwość kontrolowania tego, czy profil użytkownika telefonu na Facebooku wyświetla dane, które wyświetlane być nie powinny.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

9. V3 Mobile Security – AntiMalware/Booster/Apps Lock

Z pewnością nie tak rozpoznawalny jak wymienione wyżej aplikacje, V3 to antywirus na Androida, który posiada świetne wyniki w testach antywirusów i charakteryzuje się wyjątkowo niskimi wymaganiami sprzętowymi, dzięki czemu uruchomimy go bez problemu nawet na naprawdę starych smartfonach. Poza tym znajdziemy tu ukrytą galerię, w której możemy umieszczać ważne dla nas zdjęcia oraz opcję automatycznego czyszczenia historii przeglądania.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

10. Avira Antivirus Security

Ostatni w naszym zestawieniu antywirus na Androida jest w stanie skanować nie tylko samo urządzenie, ale tez zewnętrzną kartę pamięci. Do tego Avira tworzy ranking aplikacji, w którym ocenia je pod względem tego, czy warto zaufać im z naszymi danymi. Do tego ten antywirus na Androida sprawdza regularnie, czy adresy mailowe z którymi piszemy nie były zamieszane w największe kradzieże danych. Aplikacją możemy zarządzać poprzez stronę internetową, co ułatwia tworzenie wspólnej polityki bezpieczeństwa na wielu urządzeniach.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

Antywirus na Androida

Telefon Android

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *