Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Bezpieczeństwo Google Chrome

Z jakiej wersji mobilnego Google Chrome korzystacie? Jeśli nie wiecie weryfikacja jest bardzo prosta, wystarczy zamiast adresu jakiejkolwiek strony internetowej wpisać chrome://version i odczytać informację, jaka zostanie wyświetlona. 

Na ile bezpieczna jest przeglądarka Google Chrome?

Należy pamiętać, że bezpieczeństwo i prywatność to dwa różne pojęcia. Google to firma, która zajmuje się właściwie gromadzeniem danych. Od historii wyszukiwania, odwiedzania stron przez użytkownika i interakcji z innymi aplikacjami Google. Wszystko to po to, by nakierować na użytkownika odpowiednie reklamy. Jest jeden sposób, aby ukryć te dane przed firmą Google, włączyć tryb Incognito przeglądarki, w którym historia odwiedzanych stron, plików cookie i dane stron, nie będą zapisywane.

Z drugiej jednak strony Chrome stara się ostrzegać użytkowników przed potencjalnym zagrożeniem. Choć nie posiada wbudowanego programu antywirusowego, to jednak często ostrzega użytkowników przez odwiedzeniem strony z potencjalnym zagrożeniem. To jednak nie wszystko – Chrome blokuje również pliki, które mogą być niebezpieczne.

Kolejną rzeczą dotyczącą bezpieczeństwa jest kwestia zapisywania haseł i ich synchronizacja na wielu platformach.  Choć hasła są zaszyfrowane, to na użytkowniku ciąży odpowiedzialność za wylogowywanie się ze swojego konta w przeglądarce, aby niepowołane osoby nie mogły się do niego dostać.

 

Czym jest rozszerzanie i czy stwarza ryzyko dla bezpieczeństwa?

Chrome posiada obszerną bibliotekę dostępnych rozszerzeń. Są one posortowane według kategorii, dzięki czemu możesz wybrać produkt, który Cię najbardziej interesuje. Wśród nich znajdują się gry, aplikacje i wiele innych.  Mimo, że rozszerzenia są jedną z największych zalet, mogą one zarazem otwierać stronom trzecim dostęp do danych użytkownika. Dlatego pamiętajmy, że przed zainstalowaniem jakichkolwiek rozszerzeń, użytkownik musi udzielić odpowiedniej zgody.

Oprócz przeczytania regulaminu, dobrym rozwiązaniem będzie dokładniejsze przyjrzenie się firmie, która wydawała dane rozszerzenia. Jest to konieczne, aby się dowiedzieć czy jest ona wiarygodna i czy cieszy się dobra reputacją. Jeśli jednak nadal nie jesteśmy pewni, zawsze można sprawdzić w sklepie Chrome Store w sekcji recenzji dla poszczególnych rozszerzeń.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *