Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

składany samsung

Składany Samsung bez Gorilla Glass?

Chyba większość z nas czeka, aż ukaże się pierwszy składany Samsung. To będzie prawdziwy przełom. Wreszcie coś naprawdę nowego. Mówiąc szczerze znacznie chętniej zobaczę taki składany smartfon niż telefon nawet z 10 aparatami… Jednak niedawno okazało się, że Samsung zrezygnował ze szkła ochronnego Gorilla Glass. Co w takim razie zostanie wykorzystane w produkcji?

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Składany Samsung, co o nim wiadomo?

Samsung zapowiada pojawienie się nowego Galxy F czy też Galaxy X jeszcze w tym roku. Do sprzedaży jednak trafi nie wcześniej niż w 2019 roku. Jego cena ma być wysoka. Pewien analityk twierdzi, że może to być nawet ₩ 2 000 000 (ok. 1 850 USD, 1 375 £, 2 400 USD).

Historia składanego smartfonu liczy sobie już kilka lat. W tym czasie producent pobudzał naszą wyobraźnię różnymi filmikami, przedstawiającymi składany smartfon przyszłości. Na ten moment wiemy, że nowy wyczekiwany telefon ma mieć nie dwa ekrany, ale jeden. Wyświetlacz ma mieć przekątną 7,3 cala i być wykonany w technologii AMOLED. Po zgięciu urządzenie ma mieć przekątną 4,5 cala.

Porównanie ofert

Rodzi się jednak pytanie czy albo jak Samsung poradzi sobie z problemem odporności swojego zginanego wyświetlacza? Podobno w miejsce sprawdzonego Gorilla Glass ma wprowadzić powłokę polimerową firmy Sumitomo Chemical. Powłoka polimerowa lepiej radzi sobie z wielokrotnym i długotrwałym zginaniem, ale niestety nie jest równie odporna na pęknięcia jak Gorilla Glass. Być może sam fakt składania wyświetlacza ma zapewnić mu większą ochronę? No zobaczymy.

O tym, jak ma się składać smartfon Samsunga wiemy z różnych grafik. Poniżej przedstawiamy jedną z nich.

składany smartfon

W zasadzie największym wyzwaniem w całym przedsięwzięciu nie było wcale stworzenie elastycznego wyświetlacza. Takie istnieją już od lat. Chodziło raczej o podzespoły czy baterię, które będą elastyczne, odporne na zginanie.

Jeśli Samsung rzeczywiście wprowadzi na rynek składane smartfony jako pierwszy, niewątpliwie wpłynie to na jego opinię technologicznego pioniera, a także na przychody. Jest więc o co walczyć. Byle tylko pośpiech nie odbił się na jakości zastosowanych rozwiązań. Wiemy przecież, że nie tylko Samsung pracuje nad takim telefonem. Projekty wyglądają jednak obiecująco, więc kibicujemy producentowi i czekamy na pierwszą na rynku składaną słuchawkę. 😉

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *