Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Gorilla Glass 6

Gorilla Glass 6 i już możesz rzucać telefonem ;)

Oczywiście tytuł jest żartem, nie bierzcie go zbyt serio. Jednak faktycznie nadchodzi era, w której upadek smartfonu nie będzie takim zagrożeniem dla wyświetlacza, jakim jest obecnie. W tę erę wkroczymy wraz z zastosowaniem w pierwszych smartfonach nowego Gorilla Glass 6. Ma on zastąpić swojego poprzednika, Gorilla Glass 5 i zapewnić znacząco lepsza ochronę ekranom urządzeń mobilnych. Oto co producenci mówią o swoim osiągnięciu.

 

Gorilla Glass 6 odporne na upadki

Przede wszystkim dyrektor koncernu zapewnił, że zdaje sobie sprawę, iż konsumenci stają się coraz bardziej zależni od swoich smartfonów. Co za tym idzie, rośnie także prawdopodobieństwo potencjalnie szkodliwych upadków smartfonów. Dlatego teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby szkło ochronne zapewniało naprawdę doskonałą ochronę.

Przeprowadzone niedawno badanie konsumenckie Toluna wykazało, że przeciętnie ludzie upuszczają telefon siedem razy w roku. Ponad połowa telefonów spada z wysokości metra lub więcej. Dlatego też nowe Gorilla Glass zostało zaprojektowane tak, by przetrwać wiele upadków z większych wysokości. Testy pokazały, że nowe szkło jest w stanie wytrzymać 15 upadków na twarde powierzchnie. Tym samym stało się jasne, że jest dwukrotnie lepsze od swojego poprzednika.

Gorilla Glass 6 – nowy skład

Do stworzenia tak odpornego produktu, użyta została zupełnie nowa kompozycja szkła. Wzmocniono ją chemicznie by zyskać większą odporność na kompresję. Dzięki temu powstało najmocniejsze do tej pory szkło. Co więcej Gorilla Glass 6 ma być też bardziej odporna na zarysowania.

Abonament rodzinny – najtaniej?

Kiedy będziemy mogli osobiście przekonać się o jakości Gorilla Glass 6? Producent zapowiada, że już w nadchodzących miesiącach na rynku mają pojawić się pierwsze smartfony z nowym szkłem. Kto pierwszy po nie sięgnie? Nie wiadomo. Może Huawei?

Tak, czy inaczej czekamy z niecierpliwością, żeby sprawdzić na ile rzeczywiście lepsze będzie Gorilla Glass 6 od Gorilla Glass 5. Ma to rosnące znaczenie także dlatego, że obecnie również obudowa smartfonów coraz częściej wykonywana jest w większości ze szkła. Dzięki temu, możliwe stało się chociażby szybkie, bezprzewodowe ładowanie.

A Waszym zdaniem, kto pierwszy użyje nowego szkła?

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *