Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Xiaomi i oppo

Tak się składa, że Xiaomi i Oppo też będą się składać…

O składanych smartfonach słyszymy już od dawna. Pierwszym producentem, który zaczął pracę nad skonstruowaniem telefonicznego składaka był Samsung. Niedawno słyszeliśmy, że Huawei przymierza się do wyprzedzenia Samsunga w tej materii. I wydawałoby się, że to na razie na tyle. Okazuje się jednak, że chińska konkurencja nie śpi. Xiaomi i Oppo też pracują nad składanymi smartfonami. Niespodzianka? Chyba nie…

Xiaomi i Oppo też chcą się składać!

Jak wszyscy doskonale wiemy, Xiaomi produkuje wszystko! Niemalże dosłownie. Ma tak szeroką ofertę produktów, że wybaczcie, ale nie będziemy jej tu opisywać. Nie jest więc zaskakującym fakt, że czyni kroki także w stronę produkowania składaków. Koreańczycy donoszą, że Xiaomi poszukuje właśnie odpowiednich komponentów do swojego składanego smartfona. Muszą znaleźć właściwe zawiasy i elastyczne wyświetlacze. Z tego samego źródła wynika, że również Oppo zamierza konkurować w nowej dziedzinie. Kiedy planowana jest premiera nowych urządzeń? Podobno mają się pojawić w 2019 roku. Czy to wystarczająco dużo czasu, żeby zrobić coś naprawdę dobrego?

Zaznaczmy, że Samsung swojego składaka zamierza oficjalnie przedstawić już w pierwszym kwartale 2019 roku. Smartfon ma się nazywać Galaxy F i po rozłożeniu ma stawać się 7-calowym tabletem. Co więcej, schematy przedstawiające wizję koncepcyjną smartfona, pokazują go bez zawiasów. Plotki głoszą też, że Huawei zamierza wyprzedzić Samsunga i zaprezentować swojego składaka jeszcze w 2018 roku. Podobno ekran do ich urządzenia ma być przygotowany przez LG  i również nie ma tam mowy o zawiasach.

składany Samsung

Jesteśmy więc bardzo ciekawi jak ostatecznie będą wyglądać składane smartfony Xiaomi. Czy rzeczywiście zostaną wyposażone w zawiasy? Bo jeśli tak, to chyba nie będzie to strzał w dziesiątkę. Raczej w kolano…  A może jednak uda im się zastosować technologie, dzięki którym elastyczny ekran nie będzie ich potrzebował? Póki co wszystko wskazuje jednak na zawiasy w pierwszych składanych modelach, ale oczywiście czas pokaże.

A wy na czyj składany smartfon czekacie najbardziej? Samsunga? Huawei’a? A może jednak Xiaomi lub Oppo?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *