Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Prędkość 1 GBPS w UPC i w Orange – która oferta jest lepsza?

Internet znowu przyspieszył! Prędkość 1 Gbps to nowa propozycja UPC i Orange. Póki co nie będzie dostępna dla wszystkich, ale z czasem… W UPC od dziś rusza przedsprzedaż na usługi w nowej prędkości, które będą dostępne od 07 września 2018 roku. Oby tak się rzeczywiście stało. W Orange natomiast już od wczoraj prędkość 1 Gbps dostępna jest w Słupsku. Czyja oferta jest lepsza?

Porównanie ofert

Prędkość 1 Gbps w UPC

Co ważne, na ten moment usługa internetu światłowodowego o prędkości 1 Gbps dostępna jest w UPC tylko dla mieszkańców Warszawy. Jakie będą koszty?

  • Internet 1 Gb/s – 99,99 zł/mies.
  • Internet 1 Gb/s + Telewizja – 109,99 zł/mies.

prędkość 1 Gbps UPC

Instalacja kosztuje jednorazowo 1 zł. Umowę podpisujemy na 24 miesiące, a razem z usługą dostajemy też nowy modem Giga Connect Box z wifi. Jeśli chodzi prędkość wysyłania danych, wynosi ona do 40 Mb/s.

Pakiet internetu z telewizja niewątpliwie jest opłacalny. Płacimy tylko 10 zł więcej, a zyskujemy dodatkowo 115 kanałów TV, w tym 78 HD. Otrzymujemy też dekoder Horizon, Replay TV, Telewizję mobilną Horizon Go oraz Mega Sport (kanały Eleven). A jak kształtują się ceny w Orange?

Zestawienie

Prędkość 1 Gbps w Orange

Dostępność usługi trudno jeszcze określić, ale ceny zostały już przez operatora:

  • Internet 1 Gb/s – 69,99 zł/mies. przez rok, 99,99 zł od 13 miesiąca
  • Internet 1 Gb/s + Telewizja – 119,99 zł/mies.

prędkość 1 Gbps Orange

Umowę także musimy podpisać na 24 miesiące, a razem z usługą dostajemy modem FunBox 3.0.  Jak widać przez pierwszy rok obowiązuje nas promocyjna cena 69,99 zł, która potem wzrasta do 99,99 zł. Przy tym, Orange podaje informację, że prędkość wysyłania danych wynosi do 100 Mb/s. Wygląda więc na to, że przynajmniej teoretycznie oferta tego operatora jest korzystniejsza niż UPC. Praktyka pokaże czy tak jest naprawdę.

Jeśli natomiast chodzi o pakiet internetu 1 Gb/s z telewizją, to wydaje się być nieco mniej korzystny. Cena jest wyższa niż w UPC o 10 zł miesięcznie, a kanałów dostajemy mniej bo 103, w tym jedynie 47 HD. W ramach usług dodatkowych otrzymujemy telefon domowy z nielimitowanymi rozmowami na numery stacjonarne krajowe i międzynarodowe do UE, USA i Kanady oraz na komórki do USA i Kanady. Czy to dobry pomysł? Oceńcie sami…

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *