Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

płatny Android

Płatny Android z Google’m? Bardzo możliwe…

Wszystko przez gigantyczną karę nałożoną na Google przez Komisję Europejską. Google zostało oskarżone o łamanie przepisów unijnych dotyczących ochrony konkurencji. Ma się to objawiać wbudowywaniem wyszukiwarki Google i przeglądarki Chrome w system Android oraz przymuszaniem producentów urządzeń mobilnych do instalowania Google’owych aplikacji. Jeśli odwołanie od decyzji nie przyniesie oczekiwanych skutków, to Google będzie musiał zmienić swoją politykę, a co za tym idzie Android stanie się płatny. Tak, płatny Android!

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Płatny Android z usługami Google – Co i jak?

Na ten moment firma udostępnia producentom smartfonów system Android za darmo właśnie ze względu na to, że zamieszcza w nim swoje aplikacje, przeglądarkę i wyszukiwarkę. Dzięki temu zarabia na wyświetlanych tam spersonalizowanych reklamach, a nie bierze pieniędzy od producentów. Chociaż Android nadal ma pozostać bezpłatnym oprogramowaniem, to już bez usług Google. Oznacza to Androida bez sklepu Google Play, bez YouTube‘a i wielu innych apek, bez których większość z nas nie wyobraża sobie dzisiaj Androida. No i w ogóle jak tu żyć bez Google Play? Macie na to jakiś pomysł?

android p

Producenci smartfonów dobrze zdają sobie sprawę z tego, że usługi Google stanowią sens istnienia Androida. Zapewne więc będą musieli płacić Google’owi za ich instalowanie. Dla nas może to oznaczać, podwyżkę cen urządzeń z Androidem, co będzie bolesne, bo i tak ceny smartfonów idą w górę.

Najtańsze abonamenty rodzinne – sprawdź

W zasadzie producenci urządzeń z Androidem będą stali wobec wyboru między trzema opcjami: tworzyć smartfony bez usług Google (mało prawdopodobne), tworzyć je bez Chrome’a i wyszukiwarki Google, ale ze sklepem Google Play i z innymi usługami amerykańskiego giganta lub tworzyć je tak jak teraz, ze wszystkim. Niestety tylko pierwsza z wymienionych opcji byłaby bezpłatna. Do reszty trzeba by dopłacić. A ponieważ producenci raczej nie będą chcieli być na tym stratni, więc jak już wspominaliśmy, ostatecznie odbije się to na naszych portfelach.

Decyzja Komisji Europejskiej ma wejść w życie 29 października, więc Google ma mało czasu na planowane odwołanie. Miejmy jednak nadzieję, że uda mu się przekonać władze do swojego stanowiska i wszystko zostanie, jak było, a płatny Android nigdy nie zaistnieje.

Abonament bez telefonu najtaniej? Porównanie Ofert

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *