Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najtańszy abonament kwiecień

Najtańszy abonament porównanie ofert kwiecień 2018

Najtańszy abonament porównanie bez telefonu

Nadszedł kwiecień, razem z nim (może tym razem na serio) prawdziwa wiosna. Oznacza także nowy ranking abonamentów bez telefonu. Tym razem w naszym zestawieniu “Najtańszy abonament – porównanie ofert kwiecień 2018” pojawiło się aż 17 operatorów! Jest z czego wybierać, ale to i tak nie wszyscy operatorzy sieci komórkowych – w końcu wielu z nich ma oferty na kartę, które znajdziecie w innych naszych porównaniach ofert.

W wybranych przez nas ofertach na najtańszy abonament znajdziecie oferty o określonych parametrach. Oczywiście pierwszą z nich jest to, że są w tym zestawieniu mamy oferty bez telefonu. Inne kryteria, jakie musieli spełnić operatorzy, by dostać się do naszego rankingu to:

  • nielimitowane SMS-y
  • nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe
  • minimum 2 GB internetu

Znajdziecie tutaj zarówno najtańszy abonament na czas nieokreślony, jak i abonamenty na 12 lub 24 miesiące. Jako, że poniższe zestawienie dotyczy najtańszych abonamentów, to cena w pierwszej kolejności była decydująca przy wyborze… kolejności. Dalej liczył się dla nas pakiet danych (który nawet w ofertach na najtańszy abonament staje się coraz wyższy; ciekawe kiedy w takich ofertach zaczyna pojawiać się pakiety na nielimitowany internet), następnie długość/typ umowy (czas nieokreślony lub lub umowy na liczbę miesięcy) i  na końcu dodatkowe pakiety oraz wszelkiego rodzaju bonusy.

Poniższe oferty są aktualne na dzień 04.04.2018

Najtańszy abonament porównanie ofert

Operator Taryfa CenaPakiet danych Oferta
Multimedia Abonament z eFakturą 14,99 zł5 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Premium Mobile FreedomPL 16,70 zł3 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Otvarta O! Korzystna! 17,99 zł6 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Virgin Mobile Plan 1 19,00 zł3 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Netia #DużoSię 19,90 zł4 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Vectra Plan Bezlimit 5 GB 19,90 zł5 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Lajt Mobile Lajtowy No Limit 4GB LTE 19,99 zł4 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Plush Plush Abo 25,00 zł15 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Novum Taryfa LEKKAZ INTERNETEM 24,99 zł10 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Nju Mobile Wszystko niewięcej niż 29 zł 29,00 zł10 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
RBM Red BullMOBILE Energy

na abonament

29,00 zł10 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Folx Subskrypcja Folx 29,99 zł20 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
FM Mobile Start 12m 29,90 zł10 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Plus Abonament 30 zł 30,00 zł2 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Orange Standardowy 39,99 39,99 zł5 GB Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
Play Stan Nielimitowany 50,00 złBez limitu Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu
T-mobile T-MOBILE 1 (50) –BEZ LIMITU 50 złBez limitu Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

 

Najtańszy abonament porównanie do 20 zł

Tradycyjnie rozbijamy nasz ranking na trzy grupy – najtańszy abonament do 20 zł, abonament do 30 zł oraz abonamenty powyżej 30 zł. W pierwszej grupie w tym miesiącu znalazło się siedmiu operatorów. Stawkę otwierają Multimedia. Niedawno operator ten mocno pozmieniał swoją ofertę, i oferuje teraz zapewne najciekawszą opcję jeśli chodzi o najtańszy abonament bez telefonu. Płacimy tylko 15 zł i dostajemy aż 5 giga! Jednak mimo wszystko oferta ta ma pewną wadę, aby korzystać z tak taniego abonamentu, musimy związać się na dwa lata z Multimediami – a pewnie nie każdy lubi takie rzeczy.

Jeżeli należysz do takich osób, oferta Premium Mobile powinna Cię zainteresować. Za nie wiele więcej niż w Multimediach dostajemy 3 GB internetu, ale w każdej chwili możemy zrezygnować z usług Premium Mobile, ponieważ tutaj już mamy ofertę na czas nieokreślony.

Najmłodsza obecnie sieć Otvarta może za to przyciągnąć tych, dla ktorych 3 GB internetu to za mało. Za 17,99 zł dostajemy 6 GB internetu i tak jak w przypadku Premium Mobile, mamy umowę na czas nieokreślony. Ciekawą rzeczą jest to, że wszyscy trzej powyżsi operatorzy działają na infrastrukturze Plusa – więc dzielą z nim zasięg oraz jakość internetu LTE.

Dalsza czwórka operatorów, którzy oferują abonament bez telefonu poniżej 20 zł mają bardzo zbliżone do siebie oferty, zarówno pod względem cen, jak i poszczególnych elementów taryfy. Aczkolwiek warto odnotować, że Virgin Mobile ma dla nas “stażowe”. Po czterech i po siedmiu miesiącach zwiększy nam siępakiet danych do odpowiednio 4 i 5 GB

 

Najtańszy abonament porównanie do 30 zł

 

Również w tym segmencie znalazło się siedmiu operatorów. Tutaj nieprzerwanie króluje Plush, wraz z 15-oma gigabajtami pakietu danych za 25 zł. Do tego mamy tutaj stażowe (więcej w porównaniu powyżej), szereg dodatkowych usług… oraz umowę na 24 miesiące. Jest to pewien minus, jednak w Plushu możemy też wybrać umowę na czas nieokreślony, z tymże wtedy pakiet danych będzie wynosić 10 GB.

Na kolejnym miejscu znajdziecie operatora Novum, który gości w naszym porównaniu po raz pierwszy. Oferta tego operatora ma o 1 grosz niższą cenę, niż oferta Plusha, ale nie ma ona dodatkowych usług, lub stażowego. Ale warto zaznaczyć, że jest to umowa na czas nieokreślony

 

Na miejscu 10 w naszym kwietniowym rankingu abonamentów znajduje się Nju Mobile. Operator ten wyróżnia się przede wszystkim bardzo dużymi bonusami w ramach stażowego. Po 24 miesiącach będziemy mieli do wykorzystania aż 30 GB. Mamy tutaj też ciekawe usługi np. “im dłużej, tym lepiej” – jeżeli po trzecim miesiącu nie będziemy korzystać z telefonu, nie zapłacimy ani złotówki, a po 6 miesiącach nasz numer zostanie przemianowany na telefon na kartę.

Zaraz za Nju znajduje się Red Bull Mobile – operator ten może nie doda nam skrzydeł, ale za to doda nam niewykorzystany pakiet danych na następny miesiąc, kumulując go.

Kolejny operator wirtualny czyli Folx, daje nam 20 GB internetu,ale nie uświadczymy tutaj ani stażowego, ani kumulowanego internetu – ale chociaż możemy w całości zarządzać naszym kontem za pomocą aplikacji mobilnej.

FM Mobile może za to przypaść do gustu komuś, kto potrzebuje umowy tylko na rok – taką między innymi oferuje FM Mobile.

Ostatni operator w tej grupie to jednocześnie pierwszy operator z “Wielkiej Czwórki”. Plus  oferuje najmniej internetu w tym porównaniu. Poza tym mamy tutaj kilka dodatkowych usług, które jednak po czasie stają się płatne, a do tego musimy podpisać umowę na 24 miesiące.

Abonament powyżej  30 zł

Do ostatniego, najdroższego segmentu trafiły Orange, Play oraz T-mobile. Orange jest o 10 zł tańszy od pozostałej dwójki (i tyle samo droższy od Plusa), ale oferuje mniej internetu. warto doda, że przenosząc numer do Orange, przez pierwsze 3 miesiące nic nie płacimy.

Play oraz T-mobile są niemal ex aequo na ostatnim miejscu. Oczywiście jest tak przez cenę – dopiero w abonamentach za 50 zł uświadczymy tutaj nielimitowane połączenia oraz SMSy wraz z odpowiednim pakietem danych. Nie oznacza to jednak, że są to złe taryfy. Obie sieci dają nam wiele dodatków w postaci ramowych usług serwisów muzycznych lub innych, czy nielimitowany internet (który jednak ma lejki szybkości). Do tego, zarówno Play, jak i T-mobile mają w swojej ofercie tańsze abonamenty, jednak nie mają spełniają one wyznaczonych przez nas kryteriów.

 

A waszym zdaniem jaki jest najlepszy abonament z powyższych? Czy macie jakieś inne typy? A może korzystacie z ofert na kartę? Napiszcie w komentarzach!

(Aktualizacja – w w krótkim czasie po napisaniu artykułu Virgin Mobile zmienił ofertę – teraz za 19 zł miesięcznie dostaniemy 9 GB internetu w umowie na 24 miesiące)

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *