Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

LokiBot

LokiBot, trojan atakujący telefony z Androidem

Już wręcz z kronikarskiego obowiązku informuję o kolejnym zagrożeniu ze strony niebezpiecznego oprogramowania, tym razem skierowanego konkretnie na urządzenia posiadające Androida. Tym razem zagrożenie to nazywa się LokiBot i jeżeli nie będziemy ostrożni, w najlepszym wypadku nasz telefon zostanie zablokowany. A w najgorszym, nasze konto bankowe zostanie zhakowane.

Zobacz też: Najlepszy abonament bez telefonu

LokiBot wyczyści nam konto

Program ten potrafi skopiować wygląd aplikacji bankowej, a nawet wyświetlać fałszywe notyfikacje. Wszystko po to, abyśmy zalogowali się na nasze konto bankowe poprzez nakładkę LokiBot. W ten sposób uzyskuje on dostęp do naszych pieniędzy. Jednak jeżeli mu się to nie uda – na przykład odmówimy logowania – LokiBot zablokuje telefon i zażąda okupu w bitcoinach o wartości równej 100$. Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda zablokowany ekran.

LokiBot okup

Co więcej. LokiBot wysyła wiadomości SMS do wszystkich numerów w naszych kontaktach w celu zarażania kolejnych telefonów. Potrafi on nawet odpowiadać na SMS-y zwrotne. Ten malware działa na Androidzie 4.0 i nowszych. W celu poprawnego działania, wymaga uprawnień administratora, jakie trzeba mu podać w trakcie instalacji. Dlatego zawsze należy uważać, co chce uzyskać uprawnienia na naszym urządzeniu. Już nie spominając o tym, aby mieć na swoich urządzeniach odpowiednie oprogramowanie, które pomoże nam zapobiec infekcji.

Zobacz też: Abonament dla rodzin – ranking

Sam program jest sprzedawany na stronach powiązanych z hakerami za 2000$. Najwyraźniej przynosi niezłe zyski, ponieważ portfel z kryptowalutami, na który należy przelewać okup zgromadził już ponad 1,5 miliona dolarów.

Zobacz też: Ranking Sieci Komórkowych

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *