Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

luki w protokole wpa2

Wi-Fi w niebezpieczeństwie – znaleziono luki w WPA2

luki w protokole wpa2W niedzielę internetowy świat obiegła wiadomość, że US-CERT odkryło luki w protokole WPA2. Czy to ważna informacja? Bardzo. Niemal każdy, kto korzysta z internetu, ma z nim styczność przez Wi-Fi, a protokół ten – w skrócie – zajmuje się w  szyfrowaniem tych połączeń. To właśnie ten protokół stoi między naszym Wi-Fi a hakerami chcącymi przejąć kontrolę nad naszym łączem internetowym.

Zobacz też: Gdzie najtańszy abonament rodzinny?

Jak się okazuje, luki w protokole WPA2 – które dostały już nawę KRACK, czyli Key Reinstallation Attkacs – mogą pozwolić hakerom na deszyfrację danych, odtwarzanie pakietów danych, przejmowanie kontroli nad połączenia mi TCP i dodawanie szkodliwego kodu do protokołów HTTP. US-CERT zaznacza, że na ataki KRACK podatne są praktycznie wszystkie sieci na świecie korzystające z WPA2.

Zespół badawczy US-CERT, który już kilka tygodni temu odkrył te luki w protokole WPA2, do tej pory starał się nie upubliczniać tej dość sensacyjnej informacji. Dziś możemy spodziewać się jeszcze garści nowych informacji związanych z tym tematem. Jednak dopiero 1 listopada US-CERN oficjalnie przedstawi wyniki swoich badań.

Zobacz też: Abonamenty bez telefonu? Ranking

W tej chwili nie da się powiedzieć, na ile poważne zagrożenie stanowi KRACK. Jednak informacja, że na coś takiego narażony jest niemal każdy użytkownik internetu robi wrażenie. Dlatego też warto podjąć pewne środki bezpieczeństwa, jak chociażby korzystanie z serwerów VPN. Jeśli chodzi o telefony, warto rozejrzeć się za odpowiednimi aplikacjami, jak na przykład NordVPN, o którym pisałem tutaj.

Zobacz też: Najlepsze taryfy sieci komórkowych

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *