Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Apple iPhone X

Top 10 – najlepsze antywirusy na Androida 2017

Top 10 – najlepsze antywirusy na Androida 2017

Na każdym kroku ktoś czyha na możliwość dobrania się do naszych danych. Często są one warte więcej niż pieniądze. Możemy i powinniśmy zabezpieczać się na wiele różnych sposobów. Jednym z nich powinno być zainstalowanie programu antywirusowego na naszym smartfonie. Dlatego też postanowiliśmy wybrać dla Was najlepsze antywirusy na Androida w 2017 roku. System operacyjny od Google jest najpopularniejszym na świecie tego typu oprogramowaniem. Dlatego też nie powinniśmy być zaskoczeni, że istnieje olbrzymia liczba szkodliwych programów i aplikacji, które celują w Androida.

Z tego też względu domyślnie większość urządzeń z Androidem nie dopuszcza instalowania softu z nieznanych źródeł takich jak sklepy z aplikacjami nie objęte kontrolą Google Play. Korzystając z takich app store’ów ryzykujemy bardzo dużo. Tak czy inaczej, niezależnie od oprogramowania, jakie posiadamy na naszym telefonie lub tablecie, instalacja antywirusa jest bardzo rozsądne. Antywirusy na Androida w poniższym zestawieniu w większości przeprowadzają automatyczne skany urządzeń, aktywnie poszukując zagrożeń.

>>>Zobacz nowy ranking antywirusów na Androida<<<

 

1. AVL

zwycięzca AV-Test z roku 2013 (jeden z ważniejszych testów sprawdzających niezawodność oprogramowania antywirusowego) w kategorii najlepszych zabezpieczeń dla urządzeń mobilnych. Posiada nie tylko bazę danych wirusów, ale też skaner zdolny wykryć każdy plik .exe który trafi na nasze urządzenie. Może też blokować niechciane numery oraz strony internetowe. Aplikacja została zaprojektowana tak, aby nie obciążać mocno naszego telefonu.

AVL
AVL
Developer: Unknown
Price: Free

 

2. Avast

znany i powszechnie stosowany w Polsce antywirusowy gigant, wykorzystując swoje potężne możliwości stworzył aplikację, która jest czymś więcej, niż tylko zwykłym skanerem. Darmowa wersja posiada blokowanie numerów, firewalla oraz opcję zdalnego zablokowania i wyczyszczenia danych z telefonu w przypadku jego kradzieży. Kiedyś Avast był płatny, ale dzięki reklamom stał się aplikacją darmową. A za niewielkie miesięczne opłaty dostajemy takie opcje, jak blokowanie kodem PIN wybranych przez nas aplikacji.

Avast Antivirus & Sicherheit
Avast Antivirus & Sicherheit
Developer: Unknown
Price: Free

 

3. Bitdefender

jest jeden z większych gracz na rynku antywirusowym. A jego darmowa aplikacja jest bardzo niewielka. I nie działa w tle. To sprawia, że nie spowalnia naszego urządzenia, jednak oznacza też, że sami musimy pamiętać robieniu skanów.

Bitdefender Antivirus
Bitdefender Antivirus
Developer: Unknown
Price: Free

 

4. McAfee Security & Power Booster Free

kolejna znana marka jeśli chodzi o ochronę naszych komputerów. Poza skanerem antywirusowym posiada śledzenie zgubionego urządzenia. Może też zablokować i wyczyścić urządzenie w przypadku kradzieży, a nawet zrobić zdjęcie złodziejowi. McAfee może też blokować dostęp do szkodliwych stron internetowych i blokować niechciane połączenia telefoniczne.

McAfee Security: Antivirus VPN
McAfee Security: Antivirus VPN
Developer: Unknown
Price: Free

 

5. Kaspersky Mobile Antivirus

ciężko jest nie znać tej firmy. Ich darmowa aplikacja charakteryzuje się skutecznością na poziomie 99,99% w wykrywaniu szkodliwego oprogramowania, według AV-Test z listopada poprzedniego roku. Kaspersky stara się też blokować strony oraz linki, które mogą zainfekować nasze urządzenie.

VPN & Security by Kaspersky
VPN & Security by Kaspersky
Developer: Unknown
Price: Free

 

6. Sophos Free Antivirus and Security

Sophos dwukrotnie wygrywał w AV-Test. I w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych aplikacji antywirusowych, ta pomimo bycia darmową, nie wyświetla reklam. A do tego blokuje strony z potencjalnie niebezpieczną lub spammerską zawartością.

Sophos Intercept X for Mobile
Sophos Intercept X for Mobile
Developer: Unknown
Price: Free

 

7. Norton Security and Antivirus

aplikacja od Nortona była w stanie wykryć 100% malware w testach AV-Test z przed kilku miesięcy. Wśród wielu ciekawych opcji, znajdziemy tutaj możliwość blokady telefonu przez wiadomość SMS lub w przypadku usunięcia karty SIM. Możemy też zdalnie zablokować telefon w przypadku zaginięcia lub po 10 nieskutecznych próbach wpisania kodu PIN.

Norton 360: Antivirus & VPN
Norton 360: Antivirus & VPN
Developer: Unknown
Price: Free

 

8. Trend Micro Mobile Security & Antivirus

Trend Micro nie tylko skanuje aplikacje w poszukiwaniu wirusów, ale też zapobiega nowo zainstalowanym aplikacjom do uzyskania dostępu do innych aplikacji, co może być przydatne dla adminów, czy rodziców. Posiada też wbudowany skaner prywatności na Facebooku, który poinformuje nas, jeżeli jakieś nasze ważne dane są publicznie widoczne dla wszystkich.

Mobile Security & Antivirus
Mobile Security & Antivirus
Developer: Unknown
Price: Free

 

9. AhnLab V3 Mobile Security

Aplikacja prosto z Korei Południowej na pewno nie jest tak znana jak wiele obecnych w tym zestawieniu firm, jedak posiada wysoką skuteczność w testach AV-Test (99,6%) i działa bardzo płynnie na starszych urządzeniach. Posiada ukrytą galerię zdjęć, w której możemy bezpiecznie przechowywać prywatne fotografie oraz opcję dokładnego czyszczenia historii przeglądarki. Ma też opcje czyszczenia pamieci i śledzenia urządzenia w przypadku kradzieży.

 

10. Avira Antivirus Security

mobilna wersja tego antywirusa nie tylko skanuje pliki, które pobierasz, ale też może zeskanować chociażby kartę MicroSD. Poza tym aplikacje na naszym urządzeniu są oceniane przez Avirę w celu ustalenia, w jakim stopniu mogą one zagrażać bezpieczeństwu naszych danych. Opcja Identity Safeguard sprawdza, czy adresy e-mail w naszych kontaktach mogły być zamieszane w dużych wyciekach danych. Aplikacja jest kontrolowana przez portal internetowy, co pozwala na tworzenie wspólnych ustawień dla wielu urządzeń.

Avira Security Antivirus & VPN
Avira Security Antivirus & VPN
Developer: Unknown
Price: Free

 Oto lista świetnych urządzeń, które pomogą chronić nasze cenne telefony i jeszcze cenniejsze dane. Jednak to niestety i tak jeszcze nie wszystko co powinniśmy zrobić. Warto zastanowić się nad zainstalowaniem porządnej aplikacji VPN. Najlepiej takiej, która wspiera 256-bitowe szyfrowanie, nie tworzy logów aktywności i posiada 24-godzinną obsługę klienta przez czat. Osobiście polecam ExpressVPN.

VPN: ExpressVPN Sicheres WLAN
VPN: ExpressVPN Sicheres WLAN
Developer: Unknown
Price: Free

 

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *