Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

kto wygra mundial

Kto wygra Mundial? Sztuczna inteligencja już wie!

AI, czyli sztuczna inteligencja jest stosowana do coraz większej ilości różnych celów. Teraz znalazła zastosowanie także w prognozowaniu przebiegu Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Grupa naukowców z uczelni niemieckiego Technische Universitat w Dortmundzie i z Politechniki w Monachium a także Uniwersytetu w Gandawie w Belgii, wykorzystała (AI) uczenie maszynowe by stworzyć symulację Mundialu 2018. Uściślając, przeprowadzili ją ponad 100 000 razy i na tej podstawie wskazali najprawdopodobniejszego zwycięzcę. Jesteście ciekawi kto wygra Mundial?

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Kto wygra Mundial?

Oczywiście próbą przewidzenia zwycięzcy Mistrzostw zajmuje się wiele osób. W 2010 roku to ośmiornica o imieniu Paul wskazywała kto wygra i udało jej się wybrać odpowiednią drużynę w 12 z 14 gier. Całkiem niezły wynik, prawda? Tak czy inaczej, dziś posługujemy się nieco bardziej naukowymi metodami. Chętnie wykorzystują je zwłaszcza Bukmacherzy. Według nich największe szanse na wygraną ma Brazylia (16,6% prawdopodobieństwa). Dalej wymieniają Niemcy (12,8%) i Hiszpanię (12,5%). Czy obliczenia wykonane przez naukowców z wykorzystaniem AI pokrywają się z tymi prognozami? Nie do końca…

Zestawieniekto wygra mundial - paul

Zobacz też: Porównanie sieci komórkowych

Przy zastosowaniu metody random forest, łączącej konwencjonalną analitykę ze sztuczną inteligencją, jako drużynę mającą największe szanse na wygraną wskazali Hiszpanię (prawdopodobieństwo 17,8%). Wykorzystując random forest, stworzono modele każdego potencjalnego meczu Mundialu, biorąc pod uwagę różne czynniki. Są to między innymi: ranking FIFA, populacja każdego kraju i jego PKB, kursy bukmacherskie, liczba graczy reprezentujących drużynę narodową w klubie, średni wiek zawodników i ich dokonania w lidze mistrzów.

Zobaczcie jaki jest zdaniem naukowców najbardziej prawdopodobny przebieg Mistrzostw. Oto, jak zdaniem sztucznej inteligencji będą wyglądać grupy po rozegraniu wszystkich spotkań pierwszej fazy mistrzostw.

Zobacz też: Najtańszy abonament bez telefonu

Kto wygra Mundial Sztuczna inteligencja już wie

A tak może wyglądać przebieg fazy pucharowej:

Jak widać zgodnie z tymi prognozami, Polska nie wejdzie do ćwierćfinałów. Choć największe szanse ma Hiszpania, to jednak Niemcy też wygrywali w wielu symulacjach. Czy te prognozy się sprawdzą? W końcu może się wydarzyć wiele nieprzewidzianych rzeczy. Wypadki zawodników, nagłe roszady i kto wie co jeszcze… Czy w związku z tym AI okaże się lepszym prognostykiem niż Paul? Już dziś o 17:00 zagwiżdże pierwszy mundialowy gwizdek, więc niebawem będziemy mogli się o tym przekonać…

Jak Polska może poradzić sobie na Mistrzostwach?

60% szans na wyjście z grupy to nawet nie jest zły wynik. Niestety dalej już tak różowo nie jest, tylko 2,3 % szans na dojście do finału… no cóż, może za 4 lata będzie lepiej?

kto wygra Mundial - tabela

Warto jednak pamiętać, że to wszystko tylko symulacje i wielu rzeczy przewidzieć się nie da – jak chociażby tego, że w ostatniej chwili Hiszpania zwolni swojego trenera po tym, jak ten postanowił za plecami federacji dogadać się z Realem Madryt.

A Waszym zdaniem, kto ma największe szanse na wygraną? I jak daleko zajdzie Polska w tegorocznych rozgrywkach?

Zobacz też: Najtańszy abonament rodzinny

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *