Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Kirin 980

Kirin 980 będzie lepszy od A12 Bionic – przekonuje Huawei

Niedawno napisaliśmy o imponujących wynikach testów nowego procesora Apple zastosowanego w iPhone’ach Xs, Xs Max i XR. A12 Bionic póki co nie ma sobie równych. Ale tuż przed nami premiera kolejnego flagowca Huawei. Producent zapewnia, że jego nowy Kirin 980 będzie lepszy niż procesor Apple. Czy rzeczywiście jest to prawdopodobne?

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Kirin 980 – czy może być lepszy niż a12 Bionic?

Swoje większe możliwości procesor A12 Bionic zawdzięcza między innymi nowemu procesowi technologicznemu w jakim został wykonany. Mówimy tu już o 7 nm litografii, a nie jak dotychczas 10 nm. Kirin 980 także został wykonany w 7 nm litografii i jak zapewnia producent, ma być jeszcze wydajniejszy i szybszy niż nowy Bionic Apple’a. Choć Huawei przedstawił swój procesor jako pierwszy, to jednak Apple ostatecznie wygrał wyścig, bo jako pierwszy zastosował go w swoich smartfonach. Nadal jednak rodzi się pytanie czy Huawei ma podstawy do takiej pewności siebie?

Gdzie najtańszy abonament rodzinny?

Kirin 980 podobnie jak A12 Bionic posiada w sumie 6,9 miliarda tranzystorów. W porównaniu z poprzednią generacją (Kirin 970) ma być o 75% szybszy, a GPU ma przyspieszyć o 46%. Także pod względem wydajności energetycznej nastąpiły zmiany. W nowym układzie ma być o 57% większa, a jeśli chodzi o samo GPU to nawet o 178%. Huawei zapewnia też, że jego procesor jako jedyny zapewnia wsparcie dla LTE Cat.21 z maksymalną wartością pobierania na poziomie 1,4 Gb/s.

Mate 20 Pro

Nie da się jednak nie zauważyć, że układy obu producentów są po prostu bardzo podobne. Właśnie dlatego zapewnienia Huawei wydają się być nieco na wyrost. Już 16 października będziemy mogli się przekonać jak to w rzeczywistości jest. Właśnie na ten dzień przewidziano premierę Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro, na którą niecierpliwie czekamy. Zaraz potem z pewnością pojawią się różne testy, które pomogą porównać faktyczne możliwości nowych procesorów Apple i Huawei. I właśnie to interesuje nas najbardziej! Czekamy też, aż do tego wyścigu o najlepszy i najwydajniejszy procesor dołączą też inni, np. Qualcomm…

Najlepszy internet domowy – porównanie

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *