Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

huawei przed Apple

Huawei przed Apple? Zaskakujące zmiany na rynku…

Kto ma największy udział na rynku urządzeń mobilnych? Niedawno pojawiło się zestawienie, które pokazuje, że i tutaj nikt nie może się czuć zbyt pewnie… Do tej pory niekwestionowanymi liderami byli Samsung i Apple, ale w tym roku nastąpiła zmiana i mamy teraz Huawei przed Apple.

m

Huawei przed Apple

Najnowsze zestawienie pokazało, że chińska konkurencja pnie się w górę znaczniej szybciej niż można by przypuszczać. Wynika z niego, że choć pierwsze miejsce w kwestii produkcji telefonów zajął Samsung, zgarniając 20,9% rynku (odnotował jednak spadek o 2% w porównaniu z 2Q 2017 r.), to na drugim jest już nie Apple, a Huawei.

Rynek sprzedaży smartfonów

W drugim kwartale 2018 roku Huawei zyskał 15,8% udziałów w rynku. Oznacza to wzrost o 4,9% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Apple natomiast odnotowało skromny wzrost 0,7%, który okazał się być zbyt małym, żeby zagwarantować mu zajęcie II miejsca…Tym razem zgarniając 12,1 % udziałów w rynku, znalazł się na III pozycji. Czy może się na niej czuć bezpiecznie?

Zaraz za Apple-m uplasowało się Xiaomi, które również dynamicznie idzie do przodu. Jego udział w rynku wyniósł 9,3%. W skali roku zyskał go 3,1%. Przy tak szybkim rozwoju może się okazać, że pozycja Apple nie tylko nie jest stabilna, ale szybko może się znowu zmienić. Natomiast na miejscu V w całym zestawieniu znalazło się Oppo, które z 8,6% udziałem w rynku depcze Xiaomi po piętach, mimo poniesionych w porównaniu z zeszłym rokiem strat.

Mimo obserwowanych zmian na rynku smartfonów, w sumie trzeba zaznaczyć, że już trzy kwartały z rzędu widać spadek sprzedaży w tej branży. W 2Q 2018 roku sprzedanych zostało 342 mln. smartfonów i jest to o 1,8% mniej niż w 2Q 2017 roku.

Co będzie dalej? Czy Waszym zdaniem można się spodziewać, że ostatecznie Xiaomi prześcignie Apple? I z czego Waszym zdaniem wynika spadek sprzedaży smartfonów w ostatnich trzech kwartałach?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *