Mobilny Ranking » Huawei przed Apple? Zaskakujące zmiany na rynku…
Wiadomości

Huawei przed Apple? Zaskakujące zmiany na rynku…

huawei przed Apple

Kto ma największy udział na rynku urządzeń mobilnych? Niedawno pojawiło się zestawienie, które pokazuje, że i tutaj nikt nie może się czuć zbyt pewnie… Do tej pory niekwestionowanymi liderami byli Samsung i Apple, ale w tym roku nastąpiła zmiana i mamy teraz Huawei przed Apple.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Huawei przed Apple

Najnowsze zestawienie pokazało, że chińska konkurencja pnie się w górę znaczniej szybciej niż można by przypuszczać. Wynika z niego, że choć pierwsze miejsce w kwestii produkcji telefonów zajął Samsung, zgarniając 20,9% rynku (odnotował jednak spadek o 2% w porównaniu z 2Q 2017 r.), to na drugim jest już nie Apple, a Huawei.

Rynek sprzedaży smartfonów

W drugim kwartale 2018 roku Huawei zyskał 15,8% udziałów w rynku. Oznacza to wzrost o 4,9% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Apple natomiast odnotowało skromny wzrost 0,7%, który okazał się być zbyt małym, żeby zagwarantować mu zajęcie II miejsca…Tym razem zgarniając 12,1 % udziałów w rynku, znalazł się na III pozycji. Czy może się na niej czuć bezpiecznie?

Zaraz za Apple-m uplasowało się Xiaomi, które również dynamicznie idzie do przodu. Jego udział w rynku wyniósł 9,3%. W skali roku zyskał go 3,1%. Przy tak szybkim rozwoju może się okazać, że pozycja Apple nie tylko nie jest stabilna, ale szybko może się znowu zmienić. Natomiast na miejscu V w całym zestawieniu znalazło się Oppo, które z 8,6% udziałem w rynku depcze Xiaomi po piętach, mimo poniesionych w porównaniu z zeszłym rokiem strat.

Mimo obserwowanych zmian na rynku smartfonów, w sumie trzeba zaznaczyć, że już trzy kwartały z rzędu widać spadek sprzedaży w tej branży. W 2Q 2018 roku sprzedanych zostało 342 mln. smartfonów i jest to o 1,8% mniej niż w 2Q 2017 roku.

Co będzie dalej? Czy Waszym zdaniem można się spodziewać, że ostatecznie Xiaomi prześcignie Apple? I z czego Waszym zdaniem wynika spadek sprzedaży smartfonów w ostatnich trzech kwartałach?

Huawei przed Apple? Zaskakujące zmiany na rynku…
4.1 (82%) 10 votes

728x90