Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Google Play -Instant Apps

Google Play Instant Apps – czyli co?

Być może słyszeliście już coś o Instant Apps Googla? Po raz pierwszy Google przedstawił to właśnie swoje dziecko w 2016 roku. Od tamtej pory niewiele się działo i w zasadzie temat przycichł. A tu nagle podczas ostatnich Game Developers Conference, Google odświeża temat i informuje, że oto w sklepie Play zostały udostępnione pierwsze gry Instant. A zatem temat ruszył do przodu. Mamy teraz Google Play Instant Apps.

Google Play Instant Apps – czyli co?

Internet domowy – zestawienie ofert

Co to właściwie oznacza? Otóż nikt nie lubi kupować kota w worku. Dotyczy to także kwestii pobierania gier na smartfona czy tablet. Dobrze byłoby najpierw zobaczyć co to za gra, a potem zdecydować, czy rzeczywiście ją chcemy. I właśnie to ma nam umożliwić funkcja Google Play Instant Apps czy też bardziej po Polsku – aplikacje błyskawiczne. Zamiast od razu instalować grę na telefonie, możemy szybko ją sobie obejrzeć w wersji instant. To, co będziemy oglądać nie jest identyczne z pełną wersją aplikacji, ale jest jej znacząco uproszczoną wersją. Dzięki temu, taka podglądana aplikacja jest znacznie lżejsza i działa dużo szybciej od pełnej wersji.

(Zobacz gdzie najlepszy abonament no limit solo albo w duecie).

Jak skorzystać z Instant Apps?

A jak skorzystać z tej funkcji? Po pierwsze trzeba mieć przynajmniej Androida 6.0. Druga sprawa – choć z założenia Instant Apps powinny być dostępne domyślnie, to jednak może się zdarzyć, że będzie inaczej. Wtedy musimy wejść w Ustawienia systemowe, dalej Usługi Google i tam znajdziemy Aplikacje błyskawiczne – włączane i wyłączane suwakiem. Przy Instant Apps oprócz standardowego napisu POBIERZ, znajdziemy też przycisk SPRÓBUJ TERAZ. I właśnie on daje nam możliwość obejrzenia gry czy aplikacji w uproszczonej formie. Jeśli natomiast stwierdzimy, że chcemy ją mieć w pełnej wersji, znowu wystarczy jedno kliknięcie i zaczyna się proces instalacji.

Wszyscy, którzy choć trochę już znają temat, wiedzą, że póki co zarówno aplikacji, jak i gier dostępnych w takiej formie jest jeszcze niewiele. Ponieważ jednak temat wyraźnie ożył, mamy nadzieję, że będzie się ich pojawiać coraz więcej. A co Wy myślicie o takim pomyśle Google? Chcielibyście, żeby każdą grę można było przetestować w ten sposób?

Abonament rodzinny najtaniej?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *