Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Cyfrowy Polsat przejmuje Superstację 1

Cyfrowy Polsat przejmuje Superstację

Zygmunt Solorz-Żak  najwyraźniej postanowił kupić w tym roku wszystko. Do tej pory jego Cyfrowy Polsat kupił już Netię, pakiet większościowy w Eleven Sports, a także kanały należące do ZPR Media – m.in. Eska TV, Polo TV i Vox Music TV. Teraz Cyfrowy Polsat przejmuje Superstację.

Do tej pory większościowym udziałowcem Superstacji była spółka Ster, a mniejszościowy pakiet miała firma Karswell Limited. Superstacja jest kanałem informacyjnym, który skupia się głównie na publicystyce i lżejszych informacjach. Wystartował w 2006 roku.

Najtańsze sieci komórkowe

Cyfrowy Polsat przejmuje Superstację 2

Dlaczego Cyfrowy Polsat przejmuje Superstację?

Umacnianie grupy CP na rynku telewizyjnym na pewno jest jednym z powodów. Jednak prawdopodobnie chodzi o usługi konwergentne. Skupywanie róznych firm świadczących usługi z zakresu telewizji, internetu i telekomunikacji (w lutym CP zainwestował 20 mln w Premium Mobile). Walka cenowa pomiędzy sieciami komórkowymi doprowadziła do tego, że mamy jedne z najtańszych i najkorzystniejszych ofert abonamentowych w Europie. Jednak z dość oczywistych powodów operatorom niskie ceny nie pasują. Bardzo możliwe więc, że w najbliższych latach niskie ceny zostaną zastąpione przez nie-aż-tak tanie usługi konwergentne. Oczywiście są to tylko nasze dywagacje.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Superstacja w ubiegłym roku miała 0,2 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej i 0,08 proc. w grupie komercyjnej (dane Nielsen Audience Measurement).

A Wy jak myślicie, dlaczego Cyfrowy Polsat jest ostatnio tak aktywny?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *