Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

100 najgorszych haseł

100 najgorszych haseł 2017 roku

Koniec roku zawsze oznacza przeróżne podsumowania ostatnich 12 miesięcy. Jednym z zabawniejszych (lub jak kto woli, bardziej niepokojących) takich zestawień, na jakie natrafiłem jest lista 100 najgorszych haseł, powszechnie używanych w mijającym roku.  Z jednej strony można to traktować w ramach ciekawostki. No bo przecież my sami korzystamy tylko ze świetnych, skomplikowanych haseł, których nikt nie złamie, co nie?

Zobacz też: Porównanie najtańszych abonamentów

No cóż, sam przyznam się bez bicia, że nie wszędzie korzystam z dobrze skonstruowanych haseł (jak tworzyć takie hasła możecie przeczytać tutaj). I chociaż moje proste hasło – z jakiego korzystam w jednej z moich skrzynek mailowych oraz w moim routerze – nie znajduje się na tej liście, to może je odgadnąć każdy, kto dobrze mnie zna. Myślę, że wielu z Was może przyznać się do czegoś takiego. No ale co zrobić, człowiek z natury to leniwa bestia.

No więc jakie to hasła były popularne w ubiegłym roku? Oto Top 10:

 1. 123456
 2. password
 3. 12345678
 4. qwerty
 5. 12345
 6. 123456789
 7. letmein
 8. 1234567
 9. football
 10. iloveyou

Oryginalne, prawda? Widać tutaj tendencję to wybierania haseł, które można szybko wpisać samą lewą ręką. Leniwość poziom over 9000. Poza tym często zastępujemy litery ich cyfrowymi odpowiednikami (przykładowo “0” zamiast “o” lub “1” zamiast “i”), ale prawda jest taka, że nie wiele to pomaga. Aby dobrze zabezpieczyć swoje konto należy użyć małych i dużych liter, cyfr oraz oczywiście znaków specjalnych.

Zobacz też: Najtańsze abonamenty rodzinne

Pełna lista 100 najgorszych haseł 2017 roku znajduje się tutaj. Jeżeli Wasze hasło się na niej znajduje, to proponuję je szybko zmienić, ponieważ przy dzisiejszych możliwościach oraz coraz częstszych atakach hakerskich złamanie/odgadnięcie takich “haseł” to kwestia chwili.

Czy korzystacie ze skomplikowanych haseł, które gwarantują bezpieczeństwo, czy jednak wolicie wygodę? I czy Waszym zdaniem jesteście narażeni na ataki hakerskie? Napiszcie w komentarzach!

Zobacz też: Domowy internet najtaniej? Porównanie

Comments

 • Zta

  U nas w Call Center informatycy robią rzeczy typu admin/admin. Byłam pewna że to będzie najpopularniejsze hasło ;)

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *