Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

1 Gbps prędkości w UPC

1 Gbps prędkości w UPC od jesieni?

Oczywiście wszyscy wiemy, że z internetu korzystamy coraz intensywniej, nie będziemy się więc nad tym faktem rozwodzić. Chcemy jednak poinformować, że właśnie dzięki tej oczywistej oczywistości, najwięksi operatorzy inwestują w budowę sieci światłowodowej, i dzięki temu już od jesieni dostaniemy ofertę o 1 Gbps prędkości w UPC. W tej chwili zbliżoną do niej prędkość, oferuje w Polsce tylko Netia.

Zestawienie

1 Gbps prędkości w UPC i inne nowości

Na ten moment zasięgiem szybkiego internet i telewizji cyfrowej UPC obejmuje w Polsce ponad 3.3 mln gospodarstw domowych. Chcąc jednak przyciągnąć kolejnych klientów, zapowiada wprowadzenie nowych rozwiązań. Jednym z nich ma być nowa wersja modemu Connect Box. Z obecnej korzysta przeszło 430 tys. klientów. Kolejnym będzie system Smart Wi-Fi, automatycznie optymalizujący  parametry sieci Wi-Fi i Boostery. UPC wspomina też o utworzeniu aplikacji Connect App, która ułatwiać będzie zarządzanie domową siecią.

Gdzie najtaniej

1 gbps prędkości w UPC

Zobacz też: Najtańszy abonament rodzinny

Chociaż wszystko to brzmi ciekawie, to jednak chyba najważniejsza jest dla nas informacja o zwiększeniu prędkości transferu danych do 1 Gb/s, o czym wspominaliśmy na początku. Już teraz UPC zwiększa prędkość internetu dostarczanego dotychczasowym klientom. W czwartym kwartale 2017 roku, oferowało średnią prędkość internetu na poziomie 100 Mb/s, w pierwszym kwartale 2018 roku – 130 Mb/s, a w tej chwili jest to 500 Mb/s. Według zapewnień przedstawiciela firmy, trwają prace nad modernizacją elementów sieci, by jeszcze w tym roku móc dostarczać klientom pakiet gigabajtowy. UPC chwali się, że będziemy drugim krajem po Niemczech w ramach Liberty Global, zdolnym to zrobić. Firma rozwija technologię DOCSIS 3.1., która umożliwia przesyłanie danych nawet z prędkością do 10 Gb/s.

Czekamy zatem niecierpliwie na wprowadzenie nowej oferty ze wszystkimi innowacjami i gigabajtową prędkością. Oby jak najszybciej!

Zobacz też: Najtańszy abonament bez telefonu

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *