Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Orange zainicjowało

Orange zainicjowało założenie Dolnośląskiej Unii Światłowodowej

Niedawno pojawiła się informacja o tym, że Orange zainicjowało utworzenie Dolnośląskiej Unii Światłowodowej. Celem jest udostępnienie szerokiego pasma na całym Dolnym Śląsku i zlikwidowanie wszelkich białych plam w województwie. To przedsięwzięcie nie jest pierwszym, ani ostatnim podjętym przez operatora.

Orange zainicjowało założenie Dolnośląskiej Unii Światłowodowej

Cała ta inicjatywa oznacza podjęcie współpracy z lokalnymi samorządami. Gminy, które przystąpiły do Unii mogą uczestniczyć w tworzeniu założeń projektu inwestycyjnego. Dzięki temu łatwiej będzie zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców obszaru i jednostek publicznych. Gminy odniosą też korzyść z tego, że będą mogły promować się jako miejsca przyjazne inwestorom. Stworzą przecież możliwość wprowadzania publicznych e-usług i różnych rozwiązań z zakresu Smart City. W ramach wspólnej inwestycji Orange ma objąć zasięgiem szerokopasmowego internetu 18 dolnośląskich powiatów i 86 gmin. Zgodnie z założeniami do 2020 roku światłowód ma dotrzeć do prawie 60 tys. gospodarstw domowych i przeszło 400 szkół.

Abonament Rodzinny? Ranking Ofert

Dolnośląska Unia Światłowodowa jest już szóstą zainicjowaną przez Orange. Pozostałe to:

  • Lubuska Unia Światłowodowa,
  • Pomorska Unia Światłowodowa,
  • Mazowiecka Unia Światłowodowa,
  • Małopolska Unia Światłowodowa,
  • Zachodniopomorska Unia Światłowodowa.

Przyłączyło się do nich łącznie 190 gmin. W planie jest objęcie zasięgiem sieci światłowodowej ponad 360 tys. gospodarstw domowych na terenie kilkuset gmin. Na te inwestycje Orange przeznaczy 289 mln zł, kolejne 744 mln zł to dofinansowanie ze środków europejskich.

Ciekawi jesteśmy jak podobne inicjatywy wpłyną na stosowanie rozwiązań typy Smart City?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *