Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

wyniki sprzedaży smartfonów Q32018 3

Wyniki sprzedaży smartfonów 3Q18 – Samsung Zagrożony?

Trzy miesiące temu, Huawei dał radę prześcignąć Apple’a pod względem sprzedanych smartfonów. Jeżeli ktoś myślał, że jest to tymczasowy trend i premiera nowych iPhone’ów odmieni stan rzeczy, to niestety nie mam dobrych wieści. Oto wyniki sprzedaży smartfonów 3Q18.

W trzecim kwartale 2018 roku do sprzedaży trafiło 355.2 mln telefonów komórkowych. Piątka największych producentów odpowiadała za niemal równe 2/3 z nich. Poza tym, wyniki sprzedaży smartfonów 3Q18 dla 5 największych producentów pokazują kilka ciekawych trendów. Przede wszystkim bardzo rzuca się w oczy utrata rynku przez Samsunga jak i tych mniejszych (nie ujętych z nazwy w tych wynikach) producentów na rzecz Huawei’a oraz Xiaomi.

Wyniki sprzedaży smartfonów 3Q18

wyniki sprzedaży smartfonów Q32018

I chociaż Samsung ciągle mocno trzyma się na pozycji światowego lidera, to jeżeli takie trendy się utrzymają, to o tej porze za rok to Huawei będzie zajmować pierwsze miejsce. Koreański gigant niewątpliwie będzie chciał się odgryźć, czy to składanym telefonem, czy to wyświetlaczem Infinity O, ale Huawei depcze Samsungowi po piętach również w tych technologiach. Zobaczymy, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

Sprawdź też: Ranking Sieci Komórkowych

Jednak to nie jedyna zmiana, jaka może czekać nas w przyszłości. Świetne wyniki Xiaomi mogą doprowadzić do tego, że Apple zostanie zepchnięty z podium największych producentów smartfonów. Xiaomi (który notabene znany jest z dość bezpardonowego kopiowania pomysłów Apple’a) również idzie jak burza. Za to Apple znajduje się w stagnacji; chociaż sprzedaż telefonów kształtuje się na podobnym poziomie jak rok temu to już po prostu za mało jak na firmę, która jako pierwsza przekroczyła wartość wyceny giełdowej 1 biliona dolarów. Zepchnięcie przez Xiaomi może więc bardzo zaboleć. Ale ten moment może być trudny do przewidzenia, ponieważ firma z Cupertino ogłosiła, że już nie będzie oficjalnie informować o statystykach sprzedaży swoich urządzeń. Drobna zmiana w marketingu, czy obawa przed złą prasą?

Internet w domu – najlepsze oferty

Zestawienie zamyka (jeszcze) nieobecny w Polsce Oppo, który pomimo wprowadzenia rozsuwanego smartfona, nieco stracił.

Warto też dodać, że rynek smartfonów nieco się kurczy (6% rok do roku, czyli ponad 22 miliony urządzeń), ale co ważniejsze, dochodzi do konsolidacji rynku i wykruszania się mniejszych producentów. A taka tendencja nigdy nie jest dobra dla odbiorców końcowych.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *