Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

składany Samsung już

Składany Samsung już został pokazany!

Kto pierwszy wprowadzi na rynek naprawdę sensowny składany telefon? Walka jest zacięta i każdy chciałby być tym pierwszym. Nic dziwnego, to będzie prawdziwy skok technologiczny. O tym, że Samsung pracuje nad takim urządzeniem wiemy nie od dziś. Wiemy też, że nie jest jedyny. Pewne niezbyt udane urządzenie tego typu zostało już zaprezentowane przez chińską firmę Rouyu. Po Samsungu spodziewamy się jednak więcej. Liczymy na naprawdę dopracowany sprzęt, którego zakup będzie miał sens. Wczorajsze wydarzenie – Samsung Developer Conference 2018 – jeszcze zaostrzyło nasz apetyt. Składany Samsung już został na nim pokazany! A dokładniej prototyp.

Składany Samsung już pokazany – jak wygląda?

Zacznijmy od tego, że składany Samsung ma mieć wyświetlacz, który po rozłożeniu będzie miał przekątną 7,3 cala. Po złożeniu na pół zmieni się w nieco przygruby telefon. Mamy jednak nadzieję, że do produkcji trafi w nieco odchudzonej wersji. Producent nie podał niestety zbyt wielu informacji dotyczących parametrów technicznych urządzenia. Wiemy natomiast, że do wykonania wyświetlacza Samsung użył technologii, którą nazwał Infinity Plex Display.

Nowy wyświetlacz musiał pokonać kilka niemałych wyzwań. Po pierwsze chodziło o osiągnięcie odporności na zginanie. Urządzenie będzie przecież rozkładane i składane wiele razy dziennie i nie może to powodować uszkodzeń. Samsung rozwiązał problem produkując plastyczny klej, który utrzymuje wszystkie elementy razem, zapewniając im bezpieczeństwo.

Kolejne ważna kwestia to grubość wyświetlacza. Musiał być cieńszy niż jakikolwiek inny mobilny wyświetlacz dostępny na rynku. Udało się to osiągnąć zmniejszając grubość polaryzatora o 45%. Tyle wiemy o wyświetlaczu, ale to nie koniec nowości!

Składany Samsung już z nową nakładką One UI

Samsung ogłosił, że na ekranie urządzenia będzie można jednocześnie wyświetlić trzy aplikacje. Co więcej, za tę możliwość odpowiadać będzie Android od Google’a, i jego nowa nakładka na Androida P. Nazwano ją One UI. Nakładka będzie bardziej czytelna i intuicyjna. Dzięki podziałowi na obsługę w dolnej części ekranu, a wyświetlanie w górnej, łatwo będzie wykonywać wszelkie operacje jedną ręką. One UI wprowadzi też pełny Night Mode (nocny interface). Nakładka już w styczniu trafi na smartfony Galaxy S9, S9+ i Note 9. Nie będzie więc zarezerwowana jedynie dla składanych urządzeń. W pierwszej kolejności trafi co prawda na flagowe smartfony, ale potem zostanie wprowadzona także na innych urządzeniach producenta.

A wracając do samego składanego Samsunga, imponujący wydaje się brak jakichkolwiek ramek, czy w niedoskonałości w miejscu, w którym ekran się zgina. Niestety zanim będziemy mogli kupić w pełni przygotowany i dopracowany w szczegółach produkt, upłynie trochę czasu. Z pewnością nie dostaniemy go ani w tym roku, ani w I kwartale 2019.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *