Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

w pendolino będzie wifi

W Pendolino będzie WiFi! Wreszcie…

Co prawda czas wakacji mija, ale nie dla wszystkich oznacza to koniec podróży. Niektórzy dopiero zaczną codzienne przejazdy z miejsca zamieszkania do miejsca pracy. Wiele osób, żeby oszczędzić na czasie podróży, przemieszcza się korzystając z Pendolino. Jaki to był wstyd, że przez tyle czasu właśnie ten środek transportu, który reklamowany był jako nowoczesny i wygodny nie oferował pasażerom dostępu do WiFi. Na szczęście już niedługo sytuacja ma się zmienić. W Pendolino będzie WiFi! Czas najwyższy…

Porównanie ofert

W Pendolino będzie WiFi do listopada 2019

PKP Intercity nareszcie doszło do porozumienia z Alstomem, producentem Pendolino. Porozumienie dotyczy montażu i pięcioletniego wsparcia WiFi. Wyraz uzgodnienia wspólnego stanowiska stanowi umowa, którą strony mają dziś podpisać. W konsekwencji jeszcze do końca bieżącego roku WiFi ma być instalowane w pierwszych składach. We wszystkim ma być dostępne do listopada 2019 roku.

Dlaczego tak długo? Chodzi o to, żeby nie zakłócić normalnego rozkładu jazdy. Uda się tego uniknąć jedynie prowadząc instalacje etapami. Chociaż więc prace rozpoczną się we wrześniu 2018 r., to ukończone zostaną po prawie roku.

wifi w pendolino

Prezes Zarządu PKP Intercity, Marek Chraniuk  wypowiada się na ten temat:

“Prace związane z instalacją urządzeń Wi-Fi będą przebiegały w taki sposób, aby pojazdy ED250 mogły realizować planowe połączenia, zgodnie z rozkładem jazdy. Zależy też nam na tym, aby wdrożenie bezprzewodowego internetu przebiegło szybko i sprawnie. Dlatego instalacja na pierwszych dwóch składach będzie pod szczególną naszą uwagą, by uzyskać całkowitą pewność prawidłowego funkcjonowania zastosowanych rozwiązań systemowych”.

Zestawienie

Ile zapłacimy za to WiFi?

Oczywiście nie możemy mieć złudzeń co do tego, kto sfinansuje całe to przedsięwzięcie. To właśnie z kieszeni nas, podatników, popłyną środki na ten cel. Instalacja WiFi w jednym pociągu to koszt przekraczający 1,5 mln, a za ulokowanie go we wszystkich składach zapłacimy 31,7 mln zł. Zapewne właśnie taką kwotę narzucił producent.

Sam proces instalacji WiFi będzie wiązał się z naruszeniem poszycia w pociągach. Wykonanie tego przez kogoś innego niż producent, skutkowałoby utratą gwarancji. Dlatego tak ważne było dogadanie się w tej sprawie z firmą Alstom.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *