Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

światłowód t-mobile

Światłowód T-Mobile na infrastrukturze Orange

Wyraźnie widać, że operatorzy komórkowi zdecydowanie ruszyli w kierunku poszerzania swojej oferty o kolejne usługi. W Plusie można już nawet kupić prąd. Jedną z podstawowych usług, jakie oferują telekomy staje się internet światłowodowy, który jak by nie patrzeć jest szybszy i cieszy się większym wzięciem od radiowego. Przyszedł więc czas na światłowód T-Mobile. Operator podpisał umowę z Orange, która umożliwi mu  świadczenie usługi na łączach światłowodowych Orange.

Światłowód T-Mobile dzięki infrastrukturze Orange

Dzięki porozumieniu dwóch wielkich telekomów, T-Mobile będzie świadczył  usługi oparte na transmisji danych na nieuregulowanych obszarach. Umowa z Orange zapewni T-Mobile dostęp do 1,7 miliona gospodarstw domowych. Wraz z planami inwestycyjnymi partnera na obszarze regulowanym, do końca 2018 roku operator ma docierać nawet do 2,7 mln gospodarstw domowych. Pełny zakres usług stacjonarnych świadczonych przez T-Mobile na infrastrukturze Orange ma być dostępny zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla małych oraz średnich przedsiębiorstw najpóźniej w pierwszym kwartale 2019 roku.

Po podpisaniu umowy, nastąpił etap kiedy partnerzy będą pracować nad zintegrowaniem swoich systemów i testami wszystkich elementów technicznych. Najważniejsze dla T-Mobile jest sprawdzenie niezawodności usług. Firma zapewnia, że chce oferować klientom usługi o najlepszych możliwych parametrach.

Podpisanie umowy z Orange jest jednym z kroków T-Mobile, postawionych w kierunku transformacji z operatora usług mobilnych do operatora w pełni konwergentnego. Operator zaczął od kupienia GTS Polska i przejęcia T-Systems Polska (spółka zależna od Deutsche Telekom). Na bazie ich zasobów i kompetencji zbudował ofertę konwergentną dla klientów biznesowych. Teraz będzie oferować łączone usługi stacjonarne i mobilne także klientom indywidualnym i mniejszym odbiorcom z rynku B2B.

Cóż, czas pokaże jaka będzie rzeczywista jakość usług światłowodowych świadczonych przez T-Mobile. Jeśli chodzi o internet mobilny, firma od wielu miesięcy zajmuje pierwsze miejsce w rankingu speedtestu. Czy można się spodziewać, że w usługach stacjonarnych, także będzie plasować się na pierwszych miejscach? Dość trudno w to uwierzyć, ale zobaczymy.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *