Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

światłowód w T-Mobile

Światłowód w T-Mobile na sieci Nexera

Światłowód w T-Mobile pojawił się wraz z podpisaniem umowy z Orange w lipcu br. Dzięki niej T-Mobile miało swoim zasięgiem objąć 1,7 miliona gospodarstw domowych. Wczoraj (18 września) operator podpisał umowę także z firmą Nexera. Dzięki temu do 2020 roku, zasięgiem usług światłowodowych obejmie kolejne 450 tysięcy gospodarstw domowych.

Zestawienie

Światłowód w T-Mobile na sieci Nexera

Nexera działa na terenie 4 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. W zasięgu firmy znajdują się przede wszystkim domy jednorodzinne zlokalizowane na terenach wiejskich i podmiejskich. Pierwsze oferty usług światłowodowych pojawią się w tych regionach w 2019 roku. Na ten moment firmy muszą ustalić szczegółowe zasady dostarczania usług klientom. Już teraz T-Mobile zapewnia, że warunki sprzedaży i dostarczania internetu światłowodowego dla wszystkich klientów będą takie same. Nie będzie miało znaczenia z czyjej sieci zostaną doprowadzone. Umowa obu firm zakłada też możliwość dzierżawy przez T-Mobile tzw. ciemnych włókien, z myślą o realizowaniu usług dla klientów z obszaru B2B.

Porównanie ofert

Od podpisania umowy z Orange minęło prawie 2 miesiące i na ten moment trwają prace obu działów IT w celu zapewnienia integracji systemów i właściwego działania usług. Według zapewnień T-Mobile: “Wszystkie prace przygotowawcze przebiegają zgodnie z planem dlatego podtrzymujemy nasze wcześniejsze deklaracje, że zaoferujemy usługi szybkiego Internetu dla klientów indywidualnych i biznesowych najpóźniej na początku przyszłego roku.

Do końca 2020 roku z usług światłowodowych operatora będzie mogło skorzystać 4,5 mln gospodarstw domowych.

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *