Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Środa z apkami cz. III

Środa z apkami III – lek na zapominalstwo

Środa z apkami III. Kolejny tydzień za nami. Liga Mistrzów znów gra. Nic tylko się cieszyć. No ale o tych meczach jeszcze trzeba pamiętać. Jak słowo daję, moja pamięć ostatnio płata mi figle. Na szczęście dzisiaj jest środa z apkami! W tym wydaniu zaprezentuję Wam między innymi aplikację, która pamięta za nas o tym, co mamy zrobić, apkę, która pozwoli nam na tworzenie ciągu zaplanowanych akcji na telefonie oraz… ikonki. Do aplikacji, ikonki. Nowe. Także ten…

Zobacz też: Gdzie najtańszy abonament rodzinny?

Steller – Środa z apkami III

W tym tygodniu środa z apkami zacznie się od opowiadania. A dokładniej, od aplikacji, która pozwala nam na oglądanie i czytanie krótkich opowiadań w formie zdjęć, stworzonych przez innych użytkowników aplikacji. Oczywiście my również takie opowiadania możemy tworzyć, wybierając maksymalnie do 20 zdjęć. Ponieważ to zdjęcia w Steller są najważniejsze. Obsługa jest banalna, wystarczy tapnąć wybrane zdjęcie na stronie głównej aplikacji i zaczniemy przeglądanie nowej historii. W sam raz, gdy stoimy w korku po pracy czy szkole.

Steller: Plan & Book Trips
Steller: Plan & Book Trips
Developer: Unknown
Price: Free

 

QUICK : Notatka & Uwaga (oryginalnie Memory Helper) – Środa z apkami III

Szczerze, potrzebuję każdej pomocy w zapamiętywaniu rzeczy. Zasadniczo wszystkich. Zwykłe listy to-do mogą pomóc, ale musisz pamiętać o tym, żeby je sprawdzać. A przypomnienia w kalendarzach wyskakują tylko przy wybranych datach/godzinach. Aplikacja Quick pojawia się za to za każdym razem gdy wybudzimy ekran telefonu, czyli w przybliżeniu jakieś 70 tysięcy razy w ciągu dnia (Dane wyolbrzymione w celach edukacyjnych. Zapewne). Aplikacja wyświetla prostą listę przypomnień na ekranie blokady, którą możemy szybko wyłączyć jednym ruchem palca. Możemy zmieniać wygląd aplikacji. Do dyspozycji dostajemy też kilka ciekawych opcji, jak aktywacja tylko wtedy, gdy mamy coś do załatwienia, lub też wybór, czy chcemy aby aplikacja wyświetlała się  przed lub po zablokowaniu ekranu. Teraz wystarczy tylko pamiętać o tym, żeby ją zainstalować…

잊지마 할일
잊지마 할일
Developer: Unknown
Price: To be announced

 

Zobacz też: Abonamenty bez telefonu? Ranking

Desygner – Środa z apkami III

Desygner pozwoli wyzwolić naszego wewnętrznego grafika. Aczkolwiek aplikację z całą pewnością docenią amatorzy, tacy jak ja. Intuicyjny interfejs oraz tysiące gotowych wzorów będą w tym  bardzo pomocne. Możemy łączyć teksty, kształty, zdjęcia i naklejki i tła, tworząc w ten sposób loga, plakaty, reklamy, pocztówki czy nawet prezentacje w stylu PowerPointa. Każdy element naszego projektu może zostać przesunięty, rozciągnięty, obrócony, przewrócony i zduplikowany. Oczywiście barwy także możemy edytować. Oraz pracować na wielu warstwach. Podejrzewam, że dla grafików z prawdziwego zdarzenia aplikacja będzie nieco ograniczona, ale dla każdego innego Desygner jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli w prosty i szybki sposób potrzebujemy stworzyć grafikę.

Desygner: Grafik-Design Editor
Desygner: Grafik-Design Editor
Developer: Unknown
Price: Free

 

Urmun Icon Pack – Środa z apkami III

Ikonki! Tysiące Ikonek! I pasujące do nich tapety!

Urmun - Icon Pack
Urmun - Icon Pack
Developer: Unknown
Price: 0,99 €

 

Evernote – Środa z apkami III

Tak dużo ikonek! To znaczy ten, tego… Evernote jest niezwykle potężnym i jednocześnie prostym narzędziem do tworzenia notatek, przeszukiwania ich oraz przechowywania i przenoszenia ich między urządzeniami. Poza tym pozwala na dzielenie się swoimi zapiskami oraz współpracę nad nimi wraz ze znajomymi. Wszystko w prostym i przejrzystym interfejsie. A tak poza tym to ikonki!

Evernote – Notiz-Organizer
Evernote – Notiz-Organizer
Developer: Unknown
Price: Free

 

IFTTT

Szczerze przyznam, że szukałem takiej aplikacji już jakiś czas. IFTTT (“if this then that”) daje naszemu smartfonowi/tabletowi bardzo użyteczne funkcje automatyzacji określonych zadań. Możemy tworzyć proste “zdania” w stylu “jeżeli jestem w domu, włącz moduł Wi-Fi”, albo “jeżeli zrobię zdjęcie, wyślij mi je na mój adres e-mail”. Jako, że możemy nie tylko tworzyć, ale też dzielić się swoimi gotowymi zdaniami, mamy dostęp do niezliczonej bazy rozkazów stworzonych przez innych, więc na dobrą sprawę może się nawet okazać, że nie musimy tworzyć swoich komend. Z IFTTT współpracuje ponad 400 aplikacji, w tym Twitter, Google Drive, Twitch, Gmail oraz urządzenia typu smart, jak Amazon Alexa czy Philips Hue.

IFTTT - Automatisierung
IFTTT - Automatisierung
Developer: Unknown
Price: Free

 

Zobacz też: Najlepsze taryfy sieci komórkowych

1Password

Poświęcam dużo uwagi i miejsca bezpieczeństwu on-line na naszym portalu. Jednak obecnie praktycznie wszystko i wszędzie da się zhakować. Takie czasy. 1Password to aplikacja, która jest przeznaczona dla każdego, kto nie chce martwić się milionem karteczek z hasłami do wszystkich kont. Generalnie, 1Password zarządza wszystkimi naszymi hasłami i jak nazwa aplikacji wskazuje, potrzebujemy znać tylko jedno hasło; do samej aplikacji. Chyba, że mamy telefon ze skanerem linii papilarnej. Wtedy wystarczy przyłożyć palec w odpowiednie miejsce i gotowe. Nie musimy martwić się już, że pomylimy się, gdzie pasuje które hasło.

1Password - Passwort-Manager
1Password - Passwort-Manager
Developer: Unknown
Price: Free

 

Cerberus

Telefony czasem się gubią (ewentualnie “się gubią”). Jednak z tą aplikacją odzyskanie naszego smartfona może być o wiele łatwiejsze. Cerberus duplikuje wiele możliwości aplikajci Find My Device (która zastąpiła Android Device Managera). W tym możliwość śledzenia naszego smartfonu, dzwonienia od niego, blokowania ekranu czy czyszczenia naszych danych. Ale mamy też inne opcje; zdalna aktywacja alarmu, wyświetlenie wiadomości na ekranie, robienie zdjęć i nagrań złodziejowi, nagrywanie dźwięku i wiele więcej. Nie jest to tanie rozwiązanie, ale z drugiej strony, przydatność takiej aplikacji rośnie wprost proporcjonalnie do pieniędzy, jakie wydaliśmy na dany smartfon.

Cerberus przeciw kradzieży
Cerberus przeciw kradzieży
Developer: LSDroid
Price: Free

 

Unified Remote Full

Wiele telefonów (jak chociażby nowy Mate 10) posiada tak zwane IR blastery, które mogą zamienić naszą słuchawkę w pilota. Prezentowana aplikacja pozwala nam robić to samo, tylko w tym przypadku przy użyciu Wi-Fi lub Bluetootha. Aplikacja posiada 90 różnych typów pilotów, które możemy używać w naszym domu. Więc jeżeli chcecie mieć wirtualną myszkę do komputera, lub pilot do Netlifxa, ta aplikacja właśnie to Wam zapewni. Aplikacja jest darmowa, ale niestety żeby uzyskać dostęp do wielu naprawdę użytecznych rodzajów zdalnych pilotów, musimy dokonać jednorazowej opłaty.

Unified Remote Full
Unified Remote Full
Developer: Unknown
Price: 4,99 €

 

Zobacz też: Internet domowy? Gdzie najlepiej?

Comments

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *