Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

selfie na drodze

Selfie na drodze? A może zabójcze selfie na drodze?

Wiecie jak wiele osób robi sobie selfie na drodze, a dokładniej prowadząc samochód? W badaniach przeprowadzonych na zlecenie Forda przyznała się do tego jedna na cztery młode (do 24 roku życia) osoby i w sumie prawie połowa ankietowanych. Tymczasem 57% śmiertelnych wypadków drogowych powodowane jest przez kierowców w przedziale wiekowym od 18 do 24 roku życia. Przypadek? Nie sądzę…

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Zabójcze selfie na drodze

Przywołajmy trochę policyjnych statystyk. W ubiegłym roku (2017) w Polsce doszło do 32,7 tys. wypadków drogowych. Co piąty spowodowany był przez osoby do 24 roku życia. Młodzi kierowcy byli winni przeszło 5,5 tys. wypadków, w których śmierć poniosło 468 osób, a więcej niż 7,2 tys. zostało rannych. W Europie te statystyki plasują nas na wysokich miejscach, ale bynajmniej nie jest to powód do chwały. Okazuje się, że młode osoby w naszym kraju powodują najwięcej wypadków śmiertelnych. Oczywiście powodów jest wiele. Sam brak doświadczenia w połączeniu ze zbytnią pewnością siebie może być zabójczą mieszanką. Jednak jedną z nie mniej ważnych przyczyn może stanowić właśnie, wspomniane na początku robienie sobie selfie na drodze.

Co ciekawe Ford Polska już kilka lat prowadzi edukacyjne programy dla młodych kierowców. Obecnie trwa trzecia edycja takich bezpłatnych szkoleń. Nazywa się Ford Skills for Life. Podczas szkolenia kładziony jest nacisk na to, jak ważne jest by nie rozpraszać swojej uwagi, prowadząc auto. Pośród takich rozpraszaczy znalazło się również robienie zdjęć. I znowu zapytam: przypadek…? Nie sądzę.

selfie

Odwrócenie uwagi nawet na kilka sekund, może zaważyć o tym, czy dojedziemy do celu, czy nie. Ponieważ zwłaszcza młodzi kierowcy mają problem ze zrozumieniem powagi zagrożenia kryjącego się za SMS-owaniem, czy robieniem sobie selfie z drogi, więc szczególnie ich uczulamy na te kwestie.

Jest wiele miejsc i sytuacji, w których można sobie zrobić fajną fotkę. Nie musi to być zdjęcie z serii “na sekundę przed wypadkiem”. Życzymy więc Wam (i sobie), żeby na drodze nie pojawiali się sefie-maniacy, i żebyście sami nie ulegali pokusie zrobienia sobie fotki prowadząc auto.

Najlepsze oferty sieci komórkowych – porównanie

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *