Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Samsung Galaxy S10 5G to najlepszy fotosmartfon wg DxOMark

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że najlepsze aparaty mają Huawei’e. Kiedy pojawił się P30 Pro, promowany zresztą właśnie pod kątem swoich możliwości fotograficznych, natychmiast wbił się na wierzchołek listy najlepszych fotosmartfonów. Nastąpiła jednak pewna dość zaskakująca zmiana na tej pozycji. Według popularnego serwisu DxOMark, najlepszy aparat ma w tej chwili Samsung Galaxy S10 5G. Ten model pojawił się nieco później niż reszta S10, ale okazuje się, że nie tylko łączność 5G go wyróżnia.

Samsung Galaxy S10 5G nowym królem fotografii

W testach prowadzonych przez DxOMark Samsung Galaxy S10 5G zdobył 112 pkt. za tylną kamerę (tak samo jak Huawei P30 Pro) i aż 97 pkt za kamerkę do selfie (Huawei P30 Pro ma 89). Do tego tylna kamera ma najlepsze wyniki pod kątem nagrywania wideo.

S10 5G kamera główna

Co ciekawe model 5G przeskoczył wynik Galaxy S10 Plus (109 pkt) za kamerę główną mimo, że mamy tu niemal identyczne sprzęty. Jedynym dodatkiem Samsunga Galaxy S10 5G jest czujnik ToF, który  pomaga renderować bokeh w filmach i zapewnia lepszą separację tematu w zwykłych ujęciach. Różnice w testach są jednak widoczne także w innych kwestiach. Okazuje się więc, że wyższy wynik jest spowodowany lepszym oprogramowaniem, a nie samymi możliwościami kamer.

s10 5G selfie

Patrząc na podział wyników, Samsung Galaxy S10 5G otrzymał wyższe oceny za powiększenie, bokeh i lampę błyskową. Uzyskał również lepsze wyniki w nagrywaniu wideo, między innymi dzięki lepszemu odtwarzaniu tekstur i kolorów. Jeśli chodzi o bokeh na zdjęciach, Samsung zaczął wykorzystywać dane z teleobiektywu zamiast ultra-szerokiego aparatu, co zmniejszyło zniekształcenia. Czujnik ToF nie jest używany do efektu bokeh na zdjęciach.

A co z aparatem do selfie? Tutaj S10 5G zajął bezkonkurencyjnie 1 miejsce z wynikiem 97 pkt. Dla porównania S10 + ma 96. Po raz kolejny wyniki są zasadniczo podobne, ale ulepszenia poprawiły jakość obrazu (zwłaszcza w wideo).

No i co Wy na to wszystko?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *